soustruh od INTERKRENN

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
jostr105
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 7. 2016, 7:20

21. 7. 2016, 7:26

Chtel bych poprosit / pokud nekdo vite /o informace k mensimu soustruhu ktery jsem zakoupil. Je to INTERKRENN typ CO 632 A.Poridil jsem si jej do sve dilnicky.
Potreboval bych informace zda se daji sehnat nahradni dily pokud ano tak kde .Idealni by byla i nejaka dokumentace.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

23. 7. 2016, 10:27

Díly jsou k dostání ve všech lepších výkupnách kovů.Za poslední dva roky jsem tam náhodou zahlídl tři.
Dokumentaci jsem v životě neviděl, fungovalo to asi tak,že interkreten si objednal u vietví xy kontejnerů parodií na soustruh se vzhledem soustruhu a limitovanou váhou do deseti kilo-to kvůli tomu,aby se jim nepotopil parník,až to povezou do EU .Následně vietev za večer nakreslila plány,do týdne byly odlitky,další týden byly okopány s přesností +- 0,2mm(max. dosažitelná přesnost),další týden byly smontované "soustruhy" a pak zbýval ještě jeden týden na to,aby to všechno nalakovali,zabalili a nalodili.Tam už nebyl prostor na nějaké vymýšlení návodu nebo jiných kravin. Prostě koupil jsis to,dobře Ti tak,trap se a nás už s tím neotravuj.
Tady je rubrika "konvenční soustruhy" jenže tohle je spíš nekonvenční..
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

23. 7. 2016, 5:29

david.1 píše:Díly jsou k dostání ve všech lepších výkupnách kovů.Za poslední dva roky jsem tam náhodou zahlídl tři.
Dokumentaci jsem v životě neviděl, fungovalo to asi tak,že interkreten si objednal u vietví xy kontejnerů parodií na soustruh se vzhledem soustruhu a limitovanou váhou do deseti kilo-to kvůli tomu,aby se jim nepotopil parník,až to povezou do EU .Následně vietev za večer nakreslila plány,do týdne byly odlitky,další týden byly okopány s přesností +- 0,2mm(max. dosažitelná přesnost),další týden byly smontované "soustruhy" a pak zbýval ještě jeden týden na to,aby to všechno nalakovali,zabalili a nalodili.Tam už nebyl prostor na nějaké vymýšlení návodu nebo jiných kravin. Prostě koupil jsis to,dobře Ti tak,trap se a nás už s tím neotravuj.
Tady je rubrika "konvenční soustruhy" jenže tohle je spíš nekonvenční..
HIMBAJS, od kdy je položení slušného a konkrétního dotazu otravováním,což to vzít za druhý konec?
Gratuluji Ti k pořízení soustruhu, pro zajímavost jsem si chtěl vyhledat co je to za soustruh, ale nic jsem nenašel, mohl by jsi sem dát nějakou fotku stroje?
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

23. 7. 2016, 6:23

Prostě koupil jsis to,dobře Ti tak,trap se a nás už s tím neotravuj.

Co k tomu dodat, jen to, že je smutné takto odpovědět někomu, kdo hledá informace, aby si mohl hrát. Tady je to hobby forum tak to respektuj, nebo neraď.
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

23. 7. 2016, 7:22

Nevím, ale mýlím se, když mám dojem, že david.1 větou "Prostě koupil jsis to,dobře Ti tak,trap se a nás už s tím neotravuj."vyjadřuje přístup a názor firmy INTERKRENN a nikoliv svůj směrem k tazateli?
jostr105
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 7. 2016, 7:20

24. 7. 2016, 12:54

P7220001.JPG
P7220001.JPG
P7220001.JPG
Posilam foto
Přílohy
P7220006.JPG
P7220004.JPG
jostr105
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 7. 2016, 7:20

24. 7. 2016, 1:07

Opti-D-330-1000-DPA-nahled.jpg
Opti-D-330-1000-DPA-nahled.jpg (4.57 KiB) Zobrazeno 4636 x
Nasel jsem toto.Pripada me to uplne stejne.Co vy na to?
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

24. 7. 2016, 6:05

Nezozenies na to nic, je to tak 20 rocny cinan. Jedine hladat nejaky klon pod inym nazvom, napr. v USA su velmi podobne popularne ciny vedene pod nalepkou Gryzzly.
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2016, 6:51

Tak zase před 20ti lety byla čínská produkce kvalitnější, než nynější masová výroba narychlo ze sraček...teda podle toho co jsem viděl :wink:
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

24. 7. 2016, 10:43

fidel47 píše:
david.1 píše:Díly jsou k dostání ve všech lepších výkupnách kovů.Za poslední dva roky jsem tam náhodou zahlídl tři.
Dokumentaci jsem v životě neviděl, fungovalo to asi tak,že interkreten si objednal u vietví xy kontejnerů parodií na soustruh se vzhledem soustruhu a limitovanou váhou do deseti kilo-to kvůli tomu,aby se jim nepotopil parník,až to povezou do EU .Následně vietev za večer nakreslila plány,do týdne byly odlitky,další týden byly okopány s přesností +- 0,2mm(max. dosažitelná přesnost),další týden byly smontované "soustruhy" a pak zbýval ještě jeden týden na to,aby to všechno nalakovali,zabalili a nalodili.Tam už nebyl prostor na nějaké vymýšlení návodu nebo jiných kravin. Prostě koupil jsis to,dobře Ti tak,trap se a nás už s tím neotravuj.
Tady je rubrika "konvenční soustruhy" jenže tohle je spíš nekonvenční..
HIMBAJS, od kdy je položení slušného a konkrétního dotazu otravováním,což to vzít za druhý konec?
Gratuluji Ti k pořízení soustruhu, pro zajímavost jsem si chtěl vyhledat co je to za soustruh, ale nic jsem nenašel, mohl by jsi sem dát nějakou fotku stroje?
Ale Fidele,já to myslel tak,jak píše Soustružník a potažmo i kolega ze Slovenska,jako postoj firmy Interkreten,ne jako postoj k tomu postiženému .Tomu opravdu nezávidím.To je jako dávat do stejné rubriky Trabant a Octavii-obojí je auto,má čtyři kola a pravděpodobně dojede z bodu A do bodu B... Na dřevo snad může stačit..Ale naučit se na tom soustružit? to neklapne,spíš dotyčný postižený získá averzi k řemeslu..
Kdysi jsem měl dva jejich paskvily: stolní "vrtačku" od téhle firmy(jestli to tam ovšem dělá firma a na jen nějaké stádečko dětí někde pod stanem). Byla fungl nová,zabalená v krabici -a už nešla :D .Motor neměl vůbec okruh,možná v tom ajfru zapomněli namontovat vinutí,tak šup s ní na reklamaci. Neopravuje se,vem si jinou krabici a táhni-pochopil jsem vzápětí tenhle rozumný postoj. Doma jen rozbalit,pak smontovat,pustit..Krása,šup s tím do krabice a co nejdál z domu.Vždyť ono se to třáslo už při spuštění bez vrtáku a bez čehokoli v čem má být díra v dohledu..Pak pásová bruska-ta se mi líbila velikostí,v té době nic takového nikdo v běžné kvalitě(=aby se to dalo používat ) nedělal.Takže po vyřešení systémem dodělej si to doma tak,aby to šlo už nepadal pás hned po spuštění,ale zase se mi zdály hlučná ložiska-aby ne,když běžely úplně na sucho.Tak jsem dodal vazelínu..Ale to byla chyba-bruska už neměla sílu se rozbíhat..O síle při broušení se vůbec nebavím.Prostě je to odpad a divím se těm lemplům z vlády a celé EU,že některý odpad se může obchodovat volně( polské a čínské zboží) kdežto na třeba dovoz ojetých pneumatik je třeba x povolení a ještě skládat kauci..
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

24. 7. 2016, 11:31

OMLOUVÁM SE Davidovi.1 , já se nedovtípil...Fidel
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“