Směšovač emulze

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
kaspja
Příspěvky: 18
Registrován: 28. 5. 2017, 7:47

28. 5. 2017, 7:53

Zdravím, mám doma soustruh a malou frézku a potřebuji doplňovat čím dál více chladící kapalinu. Sháním proto směšovač emulze, ale vzhledem k dost vysoké ceně mě napadlo si jej vyrobit. Nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti popř. nějaký výkres? Rád uvítám i nějaké informace čím to případně řešíte apod. Díky
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2017, 8:15

Jakej máš soustruh že tolik dolejváš? Mě CNC když to frčí tak odhadem do 5l denně a na to směšovač snad ani nepotřebuju .To už se spíš hodí ždímačka na špony a cyklon na páry.
Naposledy upravil(a) fmodel dne 29. 5. 2017, 3:11, celkem upraveno 1 x.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2017, 8:18

V kazde druhe firme kde maji stroje a v nich radove nekolik kubiku emulze v pohode postaci vyceucelovy smesovac emulze
K pouziti treba vyjmout mop nebo smetak a hadr
Potom to lze pouzit uplne stejne jako kazdy jiny kybl tedy i pro smesovani emulzniho oleje s vodou a jejich transportu do stroje

Si snad delate srandu
Nebo to je nejaky trolovani?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kaspja
Příspěvky: 18
Registrován: 28. 5. 2017, 7:47

28. 5. 2017, 9:21

Já měl za to, že lepší je to smísit tím směšovačem, aby to bylo lepší "spojené". Smísit v kýblu to problém samozřejmě není, ale když jsem to tak naposled udělal, tak dlouho nevydržela a oddělil se olej od vody.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2017, 9:39

to perfektne vymicha cerpadlo
stejne kdyz se ti odpari voda musis dolit do masiny zase jen vodu
a kdyz uz se ti ztrati moc emulze se sponama tak to musis doplnit zase podle koncentrace ve stroji
tj primerene primerene a merit refraktometrem

nebo mi chces rict ze budes pocitat koncentraci
stelovat smesovac na cilovou koncentraci pricemz ten nedokonaly vysledek vyhodis nebo co s nim udelas?

vzdy to proste namichavas primo do masiny a prozenes cerpadlem tim to spojis
kdyz se ti to oddeluje tak to urcite bude necim jinym
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 5. 2017, 10:36

co máš za emulzi? já používám od Fuchse, naleju vodu do eleje a nemusím to nijak míchat a je smícháno samo.. když jsem kdysi používal takové ty bílé sračky od Parama za 50kč/l neo kolik tak se míchalo jak u blbejch a stejně se to nespojilo.. takže základ je pořádnej emulzní olej a pak nemusíš nic řešit
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

29. 5. 2017, 1:20

Já vždy rozmíchával by voko do kýble s teplou vodou.
Teď mi oživovali v práci nové CNC tak jsem myslel jaká to bude s emulzí věda a normálně napustili vanu vodou ze zahradní hadice, nalili emulzní olej, promíchali čerpadlem a změřili refraktoměrem na správnou koncentraci a hotovo.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2017, 2:17

Nepotkal jsem provoz kde by to bylo jinak a to jsem jich prosel fakt moc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2017, 5:28

Ona by se neměla do emulze přidávat čistá voda, ale zase emulze, byť víc zředěná. Některé emulze jsou na to citlivé a při přidání vody do oleje vznikne obrácená emulze typu voda v oleji ("máslo") zatímco žádoucí je typ olej ve vodě ("mléko"). Proto není použití směšovače úplně nesmyslné, ale kýblem se to taky dá - do kýblu vody se tryskou přidá z mašiny emulze a pak už se to může nalejt do vany.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“