výroba mikrometrický doraz podélného posuvu

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 7. 2017, 3:22

kenybz píše:dátm to sem když tak ráno ...je tu nějaký postup abych třeba nedal moc velké náhledy atd
No já původní fotku z foťáku v Irfanu zmenším na polovinu a pak ji nahraji jako přílohu.
Pokud jen vkládáš - pozor na pořadí - první se zobrazuje posledně přidaná fotka.
Pokud dělám nějaký seriál umisťuji fotku ještě do příspěvku - pak je ale dobré umístit všechny protože ty neumístěné se mi zobrazují zase v obráceném pořadí.
Zde jsem použil jenom výřezy cca 2000 x 1000 pixelů - náhledy udělal WEB sám.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
bn
Příspěvky: 92
Registrován: 12. 12. 2009, 6:32
Bydliště: Jičínsko

26. 7. 2017, 12:55

jojo, diferenciální šroub, také jsem to kdysi použil pro stoupání 0,1 mm na otáčku.
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

26. 7. 2017, 11:37

nedá sa tohto princípu použiť na zjemnenie chodu posuvových skrutiek?

ako je napr. riešený posuv do rezu u brusky na guľato ak potrebujem napr. ubrať pol stotiny na priemere.
Musím to pridávať podľa tisícinových hodiniek alebo to má tak jemne delené stupnice v kombinácii s jemným stúpaním posuvovej skrutky?

teraz ma napadlo: myslím že u BPH je medzi posuvovú skrutku a ovládacie koleso vložený šnekový prevod ktorý to "zjemňuje" opravte ma ak kecám ..
bn
Příspěvky: 92
Registrován: 12. 12. 2009, 6:32
Bydliště: Jičínsko

26. 7. 2017, 1:35

diferenciální šroub je spíše na malé rozsahy, na větší rozsahy se dá vložit diferenciální soukolí.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 7. 2017, 8:00

Protože o fotky je zájem tak je konečně vkládám zdržte se prosím připomínek k čmaranicím na papíře rozebrané načmárané a nfocené to bylo za pár minut od doby co jsem napsal na fórum
můj doraz byl totálně zmasakrovaný a nefunkční je to vidět i na foto
teď je aspoň funkční...tazatel bude kreslit výkres a slíbil že ho sem dá.
Osobně bych to radši koupil dá to dost práce vyrobit
při výrobě je potřeba udělat co nejlepší povrch závitů aby to chodilo hladce.
Závit a rotační plochy udělat na jedno upnutí jestli se mě bude chtět tak napíšu možný postup dá to nějaký čas no
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 7. 2017, 9:22

ještě napíšu pár poznatků k použití dorazu...
nastavení je každému jasné, ale taková praktická připomínka no spíš vychytávka né každý to zná...
pokud se soustruží například hřídel která má víc průměrů, tak se tento doraz nastaví na poslední míru v podélné směru
pro ostatní předešlé míry se mezi doraz a suport vkládají válečky příslušné délky
tyto válečky je samozřejmě nutné držet v ruce
válečky můžou být i stavitelné....
tumlík má udělaný i otočný doraz se stavitelnýmy šrouby podobně jak na revolveru
Dál je vhodné u větší série vložit do vřetena vntřní doraz prostě se to vyfutruje a v posledním kuželu třeba ze starého vrtáku se udělá závit a do něj se zašroubuje inbus s kontrovací maticí. Takto je možné doraz nastavovat i když je vsunutý ve vřetenu...prostě veme se trubkový klíč a dovnitř se zasune inbusák.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“