Soustruh ASIST 550W vs PROMA SM-300

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
jmouca
Příspěvky: 17
Registrován: 1. 12. 2011, 8:45

27. 12. 2011, 4:44

potraviny píše:Osobně jsem dal na motor 3M-22 a na předlohu 3M-48
No já jsem se upnul na rozteč zubů 5mm, ten řemínek s roztečí 3mm bude asi lépe ohebný, tedy méně ztrátový. Mám objednané řemenice 32 a 36 zubů jednu z těch tam dám a řemen 350mm. Taky jsem si objednal u tumlíka kolečka do reverzní lyry, protože jak se koukám na ty malinký plastový jak se bláznivě točí tak asi dlouho nevydrží. A ještě jedna menší úprava, ty páčky na nožové hlavě a koníku jsem zavařil, protože se uvolňovaly z matice.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2011, 6:41

Měl jsi to nejdříve asi spočítat programem jaký řemen na jaké řeměnice ohledně osové vzdálenosti.
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

27. 12. 2011, 7:01

Co se týče zavaření páček, tak to asi není to nejlepší řešení. Časem třeba budeš chtít páčku delší a máš problém. Lepší je použít lepidlo třeba LOCTITE. K tomu řemenu,pokud máš nové řešení zavěšení motoru tak si poradíš i s délkou 35O. Další ůpravou by mělo být zhotovení nových ložisek a šroubů na suportech a tím zlepšení potřebné tuhosti pro soustružení železa.
jmouca
Příspěvky: 17
Registrován: 1. 12. 2011, 8:45

27. 12. 2011, 7:09

potraviny píše:Měl jsi to nejdříve asi spočítat programem jaký řemen na jaké řeměnice ohledně osové vzdálenosti.
---
Dá se to udělat i bez speciálního programu s použitím fyzikálního citu a zkušenosti. Ta řemenička na motoru je 14z pro řemen 5M je v tabulce, takže je použitelná, je použitelná i 12z. Ta větší řemenice na předloze výpočet nepotřebuje a osová vzdálenost je pro dostatečné opásání taky vyhovující.
jmouca
Příspěvky: 17
Registrován: 1. 12. 2011, 8:45

27. 12. 2011, 7:17

Miltech píše:Co se týče zavaření páček, tak to asi není to nejlepší řešení. Časem třeba budeš chtít páčku delší a máš problém. Lepší je použít lepidlo třeba LOCTITE. K tomu řemenu,pokud máš nové řešení zavěšení motoru tak si poradíš i s délkou 35O. Další ůpravou by mělo být zhotovení nových ložisek a šroubů na suportech a tím zlepšení potřebné tuhosti pro soustružení železa.
---
Kdepak lepení i tím sebelepším lepidlem, zavařit a vybrousit cigárkem do rádiusů aby to bylo i hezký. Jestli budu jednou chtít páčky delší tak je zase nastavím zavařením kousku kulatiny. Mám 40letou zkušenost v "černým " řemesle.
Uživatelský avatar
Ales-X
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 11. 2012, 9:35

8. 11. 2012, 9:52

Potřeboval bych poradit s opravou tištěného spoje regulátoru otáček na výše diskutovaném soustruhu Asist 550W. Došlo k uvolnění potenciometru který staví otáčky motoru a došlo ke zkratu, podle zevrubného proměření to odnesly tři odpory neznámé hodnoty a jedna cesta na tištěném spoji, bohužel se na to nemohu spolehnout protože jsem nikde nesehnal liniové schéma tištěného spoje ani hodnoty odporů které jsou spálené.

Po zdlouhavém pročítaní internetu jsem našel pouze jeden náznak jak na opravu od místního uživatele "potraviny" http://www.soustruh.borec.cz/ele-schema.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ale opět nevím jaké hodnoty odporů mám použít.

Soustruh je stále v záruce a tak jsem volal prodejci a ten požaduje zaslání celého soustruhu a prý vymění celý soustruh, tak jsem mu popsal že po konfliktu ozubených kol v převodovce jsem kola vyměnil za kovová od místního uživatele "tumlikovo" a prodejce mě odmítl vyměnit pouze poškozený tištěný spoj s odůvodněním neodborného zásahu.

Jsem sice elektrikář silnoproud, i se této profesi věnuji a nedělá mě problém zapojit dospělý soustruh či frézu, jak silové, tak ovládací okruhy, ale u tohoto dětského s elektronikou, si bohužel nevím rady, pro Vás žádám o radu, otázky tedy jsou:

Máte někdo liniová schéma přislušného tištěného spoje? měl by být stejný se soustruhy Rotwerk atd.

Nebo dokážete někdo z Prahy či blízkého okolí po proměření vadného tištěného spoje tyto hodnoty vypočítat?

Děkuji
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

8. 11. 2012, 11:21

Už to tady někde je, ale abys nemusel dlouho hledat:
Přílohy
Regulátor 400W 1.jpg
Regulátor 400W 2.jpg
Regulátor 400W 3.jpg
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

8. 11. 2012, 8:15

Ales-X píše:Potřeboval bych poradit s opravou tištěného spoje regulátoru otáček na výše diskutovaném soustruhu Asist 550W. Došlo k uvolnění potenciometru který staví otáčky motoru a došlo ke zkratu, podle zevrubného proměření to odnesly tři odpory neznámé hodnoty a jedna cesta na tištěném spoji, bohužel se na to nemohu spolehnout protože jsem nikde nesehnal liniové schéma tištěného spoje ani hodnoty odporů které jsou spálené.

Po zdlouhavém pročítaní internetu jsem našel pouze jeden náznak jak na opravu od místního uživatele "potraviny" http://www.soustruh.borec.cz/ele-schema.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ale opět nevím jaké hodnoty odporů mám použít.

Soustruh je stále v záruce a tak jsem volal prodejci a ten požaduje zaslání celého soustruhu a prý vymění celý soustruh, tak jsem mu popsal že po konfliktu ozubených kol v převodovce jsem kola vyměnil za kovová od místního uživatele "tumlikovo" a prodejce mě odmítl vyměnit pouze poškozený tištěný spoj s odůvodněním neodborného zásahu.

Jsem sice elektrikář silnoproud, i se této profesi věnuji a nedělá mě problém zapojit dospělý soustruh či frézu, jak silové, tak ovládací okruhy, ale u tohoto dětského s elektronikou, si bohužel nevím rady, pro Vás žádám o radu, otázky tedy jsou:

Máte někdo liniová schéma přislušného tištěného spoje? měl by být stejný se soustruhy Rotwerk atd.

Nebo dokážete někdo z Prahy či blízkého okolí po proměření vadného tištěného spoje tyto hodnoty vypočítat?

Děkuji
Mužeš poslat fotky toho co ti shořelo ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2012, 8:39

Zdenku, předpokládám že je to naprosto stejný výpal desky jako u mě.
Teď ale mám navíc jednu elektroniku z frézky, takže pokud by Zdenku ještě ta první nabyla v provozu, dodám ti díly z té frézky na dokončení. Jestli to má už v této chvíli vůbec nějakou cenu.
Na ten soustruh počítám taky se servem jako u frézky. Zastav se to omrknout. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 11. 2012, 1:00

Ales-X píše: P..............
Soustruh je stále v záruce a tak jsem volal prodejci a ten požaduje zaslání celého soustruhu a prý vymění celý soustruh, tak jsem mu popsal že po konfliktu ozubených kol v převodovce jsem kola vyměnil za kovová od místního uživatele "tumlikovo" a prodejce mě odmítl vyměnit pouze poškozený tištěný spoj s odůvodněním neodborného zásahu.
..................
Tohle je nahlavu - tak ty si ten stroj vytuníš a oni to považují za neodborný zásah ?

Kdo ti to prodal ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

9. 11. 2012, 2:06

Vrátit zpátky ta plastová a poslat prodejci :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 11. 2012, 4:51

vvitty píše:Vrátit zpátky ta plastová a poslat prodejci :lol:
No co když si ho třeba zaškrabal ? To by pak musel dělat znova ne ?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2012, 8:41

jit proti papirem od odborne firmy ktera "provedla zhodnoceni"
pridat posudek zavady a ze nema souvislost

napriklad zaskrabani je bezna udrzba stroje po nejakem opotrebeni
vymena opotrebenych plastovych dilu je udrzba


pripojit par paragrafu na zaklade niz se dozadujes reseni zaruky

neni mozne odmitnout zaruku v pripade ze jsi v pristroji vymenil baterie

na vsechno mej papir a nedej se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Ales-X
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 11. 2012, 9:35

13. 11. 2012, 8:19

Děkuji moc za schémata, sice nejsou přímo od této desky, ale zapojení je zdá se stejné, tak už hledám která součástka bude která, moc děkuji.

Fotku tedy také přikládám a zvýraznil jsem oblasti které byli poškozeny.
Obrázek

S reklamaci máte pravdu, ale už jsem tím ztratil hodně času a nehodlám tím další čas ztrácet a raději si to opravím sám, než se s někým znovu dohadovat a čekat na jejich smilování ... soustruh už akutně potřebuji aby fungoval.
Stejnak stará ozubená plastová už nemám a mám již jen tuto fotku http://www.flat4.org/gal/albums/userpic ... ustruh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

13. 11. 2012, 1:57

Ales-X píše:Děkuji moc za schémata, sice nejsou přímo od této desky, ale zapojení je zdá se stejné, tak už hledám která součástka bude která, moc děkuji.
S reklamaci máte pravdu, ale už jsem tím ztratil hodně času a nehodlám tím další čas ztrácet a raději si to opravím sám, než se s někým znovu dohadovat a čekat na jejich smilování ... soustruh už akutně potřebuji aby fungoval.
Stejnak stará ozubená plastová už nemám a mám již jen tuto fotku http://www.flat4.org/gal/albums/userpic ... ustruh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ve středu večer se budu vyskytovat doma takže se juknu co tam je za součástky.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“