S 28 skľučovadlo

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
majo.0007
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 12. 2014, 12:16
Bydliště: Zilina

1. 3. 2015, 7:10

Dobrý deň vlastním sústruh s 28 a chcel by som prehodiť univerzálky.
Zohnal som si 200 univerzalku zo stojanovej vŕtačky čo k tomu všetko potrebujem?
Stačí ta príruba čo tam je keď ju upravím alebo treba kúpiť novú?
A utiahne mi s 28 také veľké a ťažké skľučovadlo, nerozbije mi to ložiská?
Prípadne nezmenia sa parametre na rezanie závitov? Som lajk.
Vďaka.
Bc. Maroš Majchràk
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 3. 2015, 7:13

na S28ku 200ku dáš, pokud tam je příruba na 200 univerzálku tak stačí ta co tam je :D pokud máš přírubu na 160ku tak logicky musíš sehnat na 200ku..
som lajk znamená co? že nepřemejšlíš? kdyby jsi se logicky zamyslel tak by ti bylo většina jasná..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
majo.0007
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 12. 2014, 12:16
Bydliště: Zilina

1. 3. 2015, 7:26

Som lajk znamena to ze neviem aky zavit je v tej prirube a ani aky roztec srobov na uchytenie sklucovadla, momentalne nie som doma a chcem si pozhanat veci ked pridem aby som to len prehodil a mohol robit, tiez nemam peniaze navyse a neni som ani zamocnik ktory pracoval 20 rokom na udrzbe tak neviem k tomu blizsi informacie. Vsetko je tam zatial origos
Bc. Maroš Majchràk
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

1. 3. 2015, 7:37

200 může bejt.
Jaký je závit se dá vyčíst třeba v návodu - viz. foto. Ještě ti poradím, že na S28 by měla tuším jít úplně stejná příruba jako na SV18, kterých je všude mraky. Až ji koupíš, nezapomeň si ji přímo na soustruhu slíznout.
Rozteč si zjisti podle té nové univerzálky.
Po přidělání univerzálky šrouby nedotahuj, upni co nejpřesnější tyč a úchylem měř házivost. Po ruce měj gumovou paličku a snaž se mít házivost co nejmenší.
A ne, opravdu se změnou univerzálky nemění nic, co se závitů týče. To by se totiž měnilo pak i při jakémkoliv použitém průměru obrobku, nemyslíš? Doufám, že tuhle otázku jsi nemyslel vážně. :D
Přílohy
Snímek obrazovky 2015-03-01 v 20.29.57.png
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
majo.0007
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 12. 2014, 12:16
Bydliště: Zilina

1. 3. 2015, 8:13

Vdaka toto mi velmi pomohlo :) tak treba sa racej 2 x opytat ako potom cosi pokaslat.
Bc. Maroš Majchràk
majo.0007
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 12. 2014, 12:16
Bydliště: Zilina

1. 3. 2015, 8:43

A tu prirubu ked si zozeniem uz spravenu z osadenim aj dierami nebude mi hadzat na tej univerzalke ked je z podvrtacky? Kamarat mi hovoril ze je lepsie kupit surovu prirubu 200 a tu si na sustruhu nasadenu presne stiahnut a navrtat? Aky je vas nazor?
Bc. Maroš Majchràk
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

1. 3. 2015, 11:13

To, že je sklíčidlo z vrtačky v principu samozřejmě nevadí. Je ale riziko, že bude odřená zadní část sklíčidla, která sedí na přírubě a také se často na vrtání berou spíše už horší sklíčidla. I starší už hotová příruba se dá, jak už tu psali jiní, lehce líznout nožem aby neházela.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7215
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 3. 2015, 5:25

majo.0007 píše:A tu prirubu ked si zozeniem uz spravenu z osadenim aj dierami nebude mi hadzat na tej univerzalke ked je z podvrtacky? Kamarat mi hovoril ze je lepsie kupit surovu prirubu 200 a tu si na sustruhu nasadenu presne stiahnut a navrtat? Aky je vas nazor?
A co to na to máme odpovědět?
pokud to co seženeš nebude šmajdat, bude to ok a bez práce
pokud to šmajdat bude, budeš s tím muset něco udělat
neboj se toho, jinak než vyzkoušením se to nenaučíš
když nejde o život, jde o h....
pro začátek si vem šupléru a tabulky a změř si průměr toho závitu
můžeš si cvičně udělat kopii konce vřetene vč. toho závitu na kus nějaké kulatiny, ať máš v ruce něco, čím případnou jinou můžeš i terénu odzkoušet pasuje-nepasuje
na to ani univerzálku s přírubou nepotřebuješ, od toho se ten stroj jmenuje hrotový soustruh
příruba se lehce přetáčí vždy, i nová
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

2. 3. 2015, 12:45

majo.0007 píše:A tu prirubu ked si zozeniem uz spravenu z osadenim aj dierami nebude mi hadzat na tej univerzalke ked je z podvrtacky? Kamarat mi hovoril ze je lepsie kupit surovu prirubu 200 a tu si na sustruhu nasadenu presne stiahnut a navrtat? Aky je vas nazor?
Třeba tady: http://www.cznastroje.cz/obchod/strojni-priruba" onclick="window.open(this.href);return false; si můžeš koupit novou "surovou" přírubu a poté ji upravit dle svých potřeb. Samozřejmě se dá použít i příruba používaná, která má ještě v rozumné míře potřebnou tloušťku a není nadměrně rozvrtaná. Třeba tady: http://www.nastrojenaradi.cz/priruby-pro-sklicidla-2" onclick="window.open(this.href);return false; koupíš příruby použité, ale pozor prodejce není zrovna z laciného kraje, pak je třeba zvážit, jestli není lepší koupit novou surovou včetně zajišťovacího stahovacího kroužku.
A máš tam na té stávající přírubě vůbec ten kroužek? Psal jsi tady, že se ti univerzálka povoluje, což se mě docela nezdá, protože na S28 je na vřetenu osazení, za které je ten zajišťovací kroužek zaklesnut a současně je zaklesnut i za osazení příruby a znemožňuje tak povolení. Pokud tam ten kroužek máš, tak by se univerzála neměla povolit. Už se tady toto téma řešilo.
Příruba S28.jpg
U novějšího provedení přírub, které jsou k SV18, sice pasuje závit, ale zajištění proti povolování příruby je provedeno svěrným kroužkem a přírubou, která je po obvodě 4x naříznuta a kroužkem se přitáhne na válcovou část vřetena. Tato příruba ale na S28 půjde taky.
Příruba SV18.jpg
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
majo.0007
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 12. 2014, 12:16
Bydliště: Zilina

2. 3. 2015, 2:51

Dakujem pekne za radu.
No mne sa nepovoluje univerzalka na vretene ani na prirube ale ked dotiahnem suciasku v sklucovadle sa po case povoli asi budu zle celuste.
Celkovo je ta origos unverzalka malicka tak tam hodim tu vacsiu.
vdaka
Bc. Maroš Majchràk
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 3. 2015, 3:00

pořiď si krokodýla ten nepustí.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

2. 3. 2015, 3:11

majo.0007 píše:Celkovo je ta origos unverzalka malicka tak tam hodim tu vacsiu.
vdaka
Co to je že je univerzálka maličká, myslím, že by bylo vhodné napsat rozměr. Pak se nemůžeš divit, že na neúplné otázky dostáváš neúplné odpovědi. :D
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7215
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 3. 2015, 4:19

majo.0007 píše:Dakujem pekne za radu.
No mne sa nepovoluje univerzalka na vretene ani na prirube ale ked dotiahnem suciasku v sklucovadle sa po case povoli asi budu zle celuste.
Celkovo je ta origos unverzalka malicka tak tam hodim tu vacsiu.
vdaka
ono taky záleží na tom co a jak do té univerzálky utáhneš.....
taky to má koníka
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Fredys
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 1. 2015, 6:10

28. 10. 2015, 7:02

Zdravím,nechci zbytečně zakládat nové téma tak to dám sem.Na soustruhu mám sklíčidlo tos pr.125mm koupil jsem 160tku Tos takže musím koupit i větší přírubu.Našel jsem tuhle stránku kde to mají za pěkný peníze http://www.nastrojenaradi.cz/priruby-pro-sklicidla-2" onclick="window.open(this.href);return false; ale mají tam více druhů a každý má jiný EAN číslo,tak by mě zajímalo jestli se na sv-18 dělalo více druhů závitů nebo mají všechny stejnej.Díky
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2015, 10:04

SV18 má jen jeden druh závitu který je stejný S28 pokud si dobře pamatuji ,rozdíl je v tom že na SV18 je svěrný kroužek (někdy taky není) a S28 má dělený svěrný kroužek se zápichem .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“