Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

22. 9. 2014, 11:25

Osahat lze v Praze v Bauhausu Chabry (či jak se to tam jmenuje). Aspoň tam jsem Rotwerk, Promu a quantum pred měsícem viděl.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 9. 2014, 2:58

jasnacka diky za typ. Na Rotwerka juknu, proma mi nesmi do dilny. Otazkou je zda to nebude spis to same s jinym nazvem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 9. 2014, 8:51

Na netu se mi pokazde snadno pise "vyberu si china soustruh". V momente, kdy si na nej muzu v marketu sahnout vidim tu parodii na stroj arikam si tohle NE. Vracim se proto opet ke starym, dobrym babickam a dedeckum stroju. Po dnesnim googleni se mi zacina libit pomer vahy a velikosti SM16 :-)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2014, 9:09

dobrá mašina...jen nějakého joudu ve své době napadlo dávat na mašiny ty hnusný neforemný kličky
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
jakub.sadilek
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 11. 2014, 5:15

3. 11. 2014, 12:04

Zdravím všechny,

předem bych rád poznamenal, že jsem fórum, nejen v této záležitosti docela pročetl a i přesto bych se rád zeptal na výběr malého soustruhu (hlavně pro modelařinu a občasné to hobby kutění), který by se vlezl do mého studentského rozpočtu i prostorových možností. Jak jsem zkoumal názory na tomto fóru, tak bych mezi mé favority patří především malé čínské soustruhy, ale vzhledem k tomu, že v tomto tématu jsou již příspěvky postarší (i několik let staré) přece jenom bych si to rád ujasnil.

a/ S ohledem na cenu by se mi asi nejvíce líbil CQ9318, který se dá pořídit v základu za cca 17000, ale zase je to velké DODO a na stránkách uni-maxu jsou pravděpodobně nepřesné údaje, takže např. nevím jak je to teď s koníkem a hlavně s motorem apod. Neboje lepší za tu cenu pořídit něco jako Asist ?

b/ Ještě větší zálusk mám však asi na SIEG super C3. I když je trošku nad můj rozpočet (stanovil jsem si základ do 20kKč a teď vychází na cca 23), tak se mi líbí především BLDC motor a slušná spousta příslušenství na arceurotrade a možností upgradu.

Máte s nimi v poslední domě někdo zkušenosti ? Hlavně s tou C3 ? Nebo máte lepší nápad (ve tř. 300 - 500) ? (Předem na slušnou MN80 nemám a větší než tyto mít nemohu).

Díky moc za každou radu.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2014, 3:43

S rozpočtem 20 000 by jsi měl hledat něco skoro "za odvoz" ,aby ti něco zbylo na příslušenství.

Je to tu věčné téma věčný boj. Samozřejmě cesta je vlastně cíl. Lidem co ,mají číňana dostupného na našich trzích a nikdy neokusili jinak nemůžu zazlívat jejich obhajobu.
Řekl bych taky ,že skoro většina číňanů vlastně prošla GO opravou hned po koupi a seznámení (kromě laku). V té velikosti co chceš asi žádnou starou malou litinu nekoupíš.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2421
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2014, 4:43

PAKO.ll píše:S rozpočtem 20 000 by jsi měl hledat něco skoro "za odvoz" ,aby ti něco zbylo na příslušenství.

Je to tu věčné téma věčný boj. Samozřejmě cesta je vlastně cíl. Lidem co ,mají číňana dostupného na našich trzích a nikdy neokusili jinak nemůžu zazlívat jejich obhajobu.
Řekl bych taky ,že skoro většina číňanů vlastně prošla GO opravou hned po koupi a seznámení (kromě laku). V té velikosti co chceš asi žádnou starou malou litinu nekoupíš.
Ta GO je skoro nutností.
Já jsem jej rozdělal hned po vyndání z krabice. Pár záseků tam udělali, bez nich by to rozumně vůbec nejelo. Nejzásadnější bylo špasné vyosení motoru, takže by byl řemen za pár hodin v háji.
Ale zase za ty prachy funguje velmi dobře a kupodivu i přesně.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
jakub.sadilek
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 11. 2014, 5:15

3. 11. 2014, 7:08

S generální opravou, prakticky počítám v každém případě :), ale šlo mi o to hlavně co použít jako rozumný základ, aby to neznamenalo, že to dodělat ani nepůjde. Tak nějak nepočítám, že by jakýkoli výrobek v poslední době fungoval out-of-box a to ani v provedení "renomovaných výrobců" (jako třeba Siemens PLC a jeho TIA).

Každopádně k rozpočtu, ten jsem zvolil 20 000, právě proto, abych si pak mohl rozumně měsíc po měsíci dokupovat příslušenství a upgrady. Co říkáte na then Sieg super C3 ? Já o něm uvažuju hlavně proto, že má BLDC moor a tudíž by mohl jít pěkně do pomala, ale jestli jsem to pochopil dobře tak má i v této verzi PA kola a příslušenství s vyjímkou tříčelisťovky žádné :( . No nevím teda ...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2421
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2014, 7:38

Nikde jsem nenašel páku na dvě rychlosti.
Že by úspora konstrukce s náhradou lepším motorem? No to já jsem radši za ty dvě mechanické rychlosti u CQ, myslím že moment se ošulit nedá.
Pokud jsou motory 400W a 500W tak trochu pochybuji že ten BLDC bude dobře točit při řezání závitů kdy je přenos síly jen přes dlouhý řemínek a otáčky nula nula nic.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
milanp69
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 11. 2014, 6:06

5. 11. 2014, 6:10

Lidičky nepoznate toto? http://www.paulimot.de/epages/paulimot. ... s/12500400" onclick="window.open(this.href);return false;
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

5. 11. 2014, 6:51

Dost podobné soustruhu z Výrobních strojů CJM250. O nich tu je i vlákno.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

6. 11. 2014, 12:35

dost nepodobné CJM250

CJM250 má navíc převodovku na posuvy - řezání závitů, má jediné výměnné kolo na přehozetí mezi pacovými či metrickými závity a má příčný posuv.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

8. 11. 2014, 7:46

chb píše:dost nepodobné CJM250

CJM250 má navíc převodovku na posuvy - řezání závitů, má jediné výměnné kolo na přehozetí mezi pacovými či metrickými závity a má příčný posuv.
Já myslím, že právě příčný posuv je tím nej plusem.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
vladivostok
Příspěvky: 29
Registrován: 1. 11. 2009, 4:08

26. 12. 2014, 9:37

Zdravím,
sháním stolní soustruh, ale velmi nerad bych šel do nějakého Číňana, raději bych nějakou poctivou solidní konstrunkci, ale na MN 80 zase nemám.
Co si myslíte například o těchto?

http://stroje.bazos.cz/inzerat/41239815 ... sbirky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://stroje.bazos.cz/inzerat/42487217 ... ustruh.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Samozřejmě počítám s tím, že po odzkoušení asi zjistím, že je nutná GO, alespoň částečná, ale s tím bych neviděl problém. Co říkáte na cenu?

Děkuji za názory.
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

26. 12. 2014, 11:10

Asi bych si vybral ten první, s tím lepším koníkem. Taky má větší točnou délku. Generálka bude asi nutná. Cena je přijatelná vzhledem k cenám "číňanů" na trhu.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“