Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

27. 3. 2015, 10:26

Polotovary Radeca se hodí určitě, nabrousí se z nich cokoliv. Já ale pokud bych neměl nic a nechtěl mít starosti s broušením bych si první koupil (kdekoliv, odkazy jsou jen pro představu):
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... 23520.html
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... useny.html
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... 23548.html, ten je 12x12, ale pro představu tvaru.
Nové jsou poměrně drahé, ale ze starých zásob se dají koupit v řádu desetikorun. Dodávají se, narozdíl od nožů s letovaným plátkem, nabroušené a lze s nimi hned dělat (samozřejmě bývají trochu ošoupané skladováním). Nabrousit se dají téměř čímkoliv a stačí kopírovat tvar v jakém byly dodány.
A také asi rovnou otočný hrot, ale opět fungl nový od dodavatele asi ne, na aukru, bazos jsou nepoužité za 1/3. A sklíčidlo na vrtáky a středící vrták asi 1,6 mm.
Jiří SX0
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 1. 2014, 8:00

28. 3. 2015, 12:34

Tak jsem ho včera zde objednal:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/44548592 ... LZMANN.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jediný problém, že nemám žádné příslušenství. Kouknu po nějaké sadě nožů a pak konečně něco stočím ;-)
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

28. 3. 2015, 1:48

To se nabrousí pilník, majzlík, závitník, vrták, fréza nebo něco jiného kaleného do tvaru nože a už to sviští. :D
Jiří SX0
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 1. 2014, 8:00

28. 3. 2015, 2:27

soustružník píše:To se nabrousí pilník, majzlík, závitník, vrták, fréza nebo něco jiného kaleného do tvaru nože a už to sviští. :D
Já hlupák nedávno jeden zlomený závitník vyhodil do koše, protože do sběrny kovů již nic nesbírám...
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2015, 4:09

Jiří SX0 píše:Tak jsem ho včera zde objednal:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/44548592 ... LZMANN.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jediný problém, že nemám žádné příslušenství. Kouknu po nějaké sadě nožů a pak konečně něco stočím ;-)
No podle toho popisu u inzerátu jsi docela odvaha, tohle koupit :D
Jiří SX0
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 1. 2014, 8:00

28. 3. 2015, 4:30

Proč?? Volal jsem mu. Prý je to distributor, podobných inzerátů tam má víc. Doufám, že moc nekecá ;-)
2 letá záruka atd. Člověk nikdy neví, ale podle zkušeností zde přispívajících je to hodně podobné i s BOW...
Snad budu mít kliku :-)
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2015, 4:42

Neděs se, mě jen pobavily ty odborné výrazy :D
Jiří SX0
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 1. 2014, 8:00

28. 3. 2015, 4:48

Popis jsem četl na tom PEDDY.CZ. Podle tohoto popisu bych to asi také nekoupil ;-) Ale doufám, že koupím použitelný kousek...
Jiří SX0
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 1. 2014, 8:00

31. 3. 2015, 4:36

Zdravím všechny přispívající,
tak soustruh včera dorazil. Řekl bych, že je lehoučce použitý, možná byl vystaven. Ale vypadá OK.
Teď trochu z jiného soudku - vtip:
Víte co je to rozporuplný pocit??
Když se vám tchýně řítí ve Vašem novém autě do propasti (ha ha ha)
A proč to píšu??
Vím přesně jaký je to pocit, jelikož včera jsem nechal přítelkyni všechny prachy co jsem měl doma 16000kč a 7000kč si půjčila z fondu dětí. A mooc se těšil na zásilku. Operativně jsem hned ráno při cestě do práce vyzvedl z bankomatu 15000kč, abych nezůstal doma nic dlužen a měl za co koupit nějakou výbavičku.
A o 2 hodiny později jsem tu peněženku i s doklady ztratil :-D
To se mi ještě nikdy v životě nestalo, peněženku si vždy hlídám a teď toto. To té doby jsem tam měl 500kč...

Takže jsem večer nabrousil jeden starý vidiák a aspoň stočil kousek silonu. O šroub, kterému jsem chtěl zkušebně stočit hlavu, jsem si do toho "nože" vytočil kolečko ;-)

Děkuji všem za info a zkušenosti a určitě se tu ještě na něco budu ptát...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 3. 2015, 7:21

Jiří SX0 píše:Zdravím všechny přispívající,
tak soustruh včera dorazil. Řekl bych, že je lehoučce použitý, možná byl vystaven. Ale vypadá OK.
Teď trochu z jiného soudku - vtip:
Víte co je to rozporuplný pocit??
Když se vám tchýně řítí ve Vašem novém autě do propasti (ha ha ha)
A proč to píšu??
Vím přesně jaký je to pocit, jelikož včera jsem nechal přítelkyni všechny prachy co jsem měl doma 16000kč a 7000kč si půjčila z fondu dětí. A mooc se těšil na zásilku. Operativně jsem hned ráno při cestě do práce vyzvedl z bankomatu 15000kč, abych nezůstal doma nic dlužen a měl za co koupit nějakou výbavičku.
A o 2 hodiny později jsem tu peněženku i s doklady ztratil :-D
To se mi ještě nikdy v životě nestalo, peněženku si vždy hlídám a teď toto. To té doby jsem tam měl 500kč...

Takže jsem večer nabrousil jeden starý vidiák a aspoň stočil kousek silonu. O šroub, kterému jsem chtěl zkušebně stočit hlavu, jsem si do toho "nože" vytočil kolečko ;-)

Děkuji všem za info a zkušenosti a určitě se tu ještě na něco budu ptát...
To je teda pech !!!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

31. 3. 2015, 7:27

Já bych tomu "nový" taky až tak moc nevěřil - ten Honza (alias Hrolini apod.) je místní budějckej překupník, který všechno zboží prodává jako "výstavní kus", je to většinou nějak použité a navíc dělá ofuky s dokladem, takže u něj radši nikdo moc po původu zboží nepátrá, pokud to dal opravdu levně... Ale je možné že se rozpodnikal s novým zbožím, kdo ví...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

31. 3. 2015, 8:48

v pohádkách :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

31. 3. 2015, 11:45

Mi se to stalo :lol: . Je to tak 10 let zpět, co jsme s kamošema cyklili po Šumavě a spali ve stanu v kempu Antýgl. No a při placení jsem vytáhl šrajtofli s doklady a 5ti litrama , kterou jsem po zaplacení nechal u bicyklu na střeše auta - neštěstí bylo dokonáno. Asi 10km od kempu jsem znejistěl a začal hledat šrajtofli-ta nikde, pročež jsem se kvalitně opotil při představě, jak obíhám úřady kvůli dokladům (řp,op,otp). No dopadlo to tak, že ji našli nějací důchodci ze Sušice a zavolali mi (přes kámoše, jehož vizitku jsem měl v tý šrajtofli :D ). No a ani nechtěli nálezný- dávál jsem litr, pak půl,nakonec vzali 2 kila a to jsem je musel ukecat, aby si to vzali. Tímto jim ještě jednou veřejně děkuji, protože úřady jsou pro mě ztělesněním pekla :)

PS:potěší takový skromný lidi potkat
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

3. 5. 2015, 2:19

ahoj také si vybírám soustruh a protože tomu vůbec nerozumím,dělal jsem na velmi starém 3x,tak chci nový a pokud možno vše elektronicky.Soustruh mne úplně dostal,ta slušná přesnot je fascinující a i když se ho bojím tak ho prostě chci.Budu na něm kutit převážně kolem baráku,modelařinu a i věci s tím nesouvisející a v rozporu se strojírenstvím,ale já už jsem prostě takovej.Vzhledem k tomu,že mám několik tisíc dotazů,budu je sem psát postupně.První dotaz tedy zní jakej?
Předběžně,pokud mi ho nikdo nerozmluví mám vybraný tento,co vy na to?
http://shop.boukal.cz/kovoobrabeci-stro ... odmer-400v" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2015, 5:09

drobicek píše:ahoj také si vybírám soustruh a protože tomu vůbec nerozumím,dělal jsem na velmi starém 3x,tak chci nový a pokud možno vše elektronicky.Soustruh mne úplně dostal,ta slušná přesnot je fascinující a i když se ho bojím tak ho prostě chci.Budu na něm kutit převážně kolem baráku,modelařinu a i věci s tím nesouvisející a v rozporu se strojírenstvím,ale já už jsem prostě takovej.Vzhledem k tomu,že mám několik tisíc dotazů,budu je sem psát postupně.První dotaz tedy zní jakej?
Předběžně,pokud mi ho nikdo nerozmluví mám vybraný tento,co vy na to?
http://shop.boukal.cz/kovoobrabeci-stro ... odmer-400v" onclick="window.open(this.href);return false;
Ideální bude, když to koupíš a příště jak se někdo bude ptát, tak už můžeš fundovaně odpovědět a případně ho doporučit :) , osobně pochybuju, že je tady víc jak jeden člověk co přesně tohle má doma, tyhle dotazy většinou sklouznou do teoretické diskuze ve stylu dát či nedat za tuhle čínu 100 talířů, ostatně těchto témat je tady povíceru, když pohledáš tak toho najdeš spousty :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“