Planžeta 0,05

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2015, 8:59

tak dedci nemeli karbid a taky zaskrabavali
kdysi kdyz jsem zacinal tak bohate postacil nabrouseny pilnik
na takovou plochu by asi bohate stacil

pak trosku treningu nez se pustis do stroje
nekde pujcit malou primernou desku nebo neco rovneho

za tu dobu co se tu o tom debatuje by jsi to mel hotove nekolikrat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

4. 10. 2015, 9:10

Nevím jestli jsi to měl už rozdělané. Číňan opracovává funkční i dosedací plochy tak, že je to spíš hrubování. Vyrovnej ten sloup pomocí planžet, ať víš kolik to vlastně chce a pak bych srovnal (zaškrábal) dosedací plochy na barvu za současného kontrolování kolmosti. Rozhodně bych na to nešel s pásovou bruskou.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

7. 10. 2015, 9:23

robokop: za tu dobu by to ten, kdo to umí, měl hotové několikrát..... Fakt se toho docela bojím.
No já vlastně takovou malou příměrnou desku mám; žulová z jedné strany broušená, z druhé leštěná, cca 35x25x3 cm. Mám na nich postavené reprobedny. :)
Co se míchá do oleje za tušírovací barvu? Co tam třeba rozpustit náplň do propisovačky?
Miltech: tenhle jedinej spoj nikoliv, jinak všechno. Je to překvapivě dobře udělané. Broušeno.
Pásovou brusku tedy zavrhuji.

Jak dlouho by těch 5 stovek škrabal někdo, kdo to umí? Je to plocha cca 5x10 cm, pro skalní strojaře 50x100 mm.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2015, 7:12

ne do oleje se nic nemicha
tusirovaci barva se kupuje hotova

v nouzi se da pomoct ledascim ale kduz jsi s tim nedelal tak bych s nicim neexperimentoval

jeste se da udelat figl
zmeris si presne jake mas kde odchylky
pak si opracujes z kusu silnejsiho plechu vlozku mezi ty dily a doneses to k nekomu na magnetku nabrousit do klinu o ty stovecky kterych ses domeril
ty to pak jen smontujes
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2015, 3:24

tak jsem našel eshop kde ti pošlou vzorek pasty zdarma :D asi tak na jeden soustruh :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 10. 2015, 4:24

fmodel píše:tak jsem našel eshop kde ti pošlou vzorek pasty zdarma :D asi tak na jeden soustruh :wink:
tak šup sem odkaz :)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2015, 4:38

http://www.ebcolor.cz/CS/Nas-produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2015, 4:41

A teď budou muset objednat kamion krabiček na pastu :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 10. 2015, 4:59

jj :D
ja si pastu míchal sám z organického barviva, nejlip se mi zdála zelená, tu jsem nejlíp viděl. skoušel jsem i modrou ,žlutou a červenou.
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

8. 10. 2015, 7:05

Pasty jsem zatím vyzkoušel tři. Tuhle od EBcolor, která je podle mě nejlepší. Dobře se s ní dělá a pěkně opisuje. Pak jsem měl nějakou neznámou v neorigo balení. To byl takovej střed, nic moc, ale použitelná, podobná táý EBcolorácký. A jednoznačně nejhorší a naprosto nepoužitelná je pasta od Movychem. K původní Berlínský modři v prášku jsem se nikdy nedostal, takže nemám srovnání s pastou od EBcolor u který zatim nemám důvod nezůstat.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

10. 10. 2015, 7:54

robokop píše:ne do oleje se nic nemicha
tusirovaci barva se kupuje hotova

v nouzi se da pomoct ledascim ale kduz jsi s tim nedelal tak bych s nicim neexperimentoval

jeste se da udelat figl
zmeris si presne jake mas kde odchylky
pak si opracujes z kusu silnejsiho plechu vlozku mezi ty dily a doneses to k nekomu na magnetku nabrousit do klinu o ty stovecky kterych ses domeril
ty to pak jen smontujes
No vidíš, to je nápad. Pokud to má jen klín, tak by to bylo úplně nejlepší. Pokud je to nějaká šišina nepravidelná, tak to by bylo blbé, to by se špatně brousilo. Tak já to teda rozeberu.
Nevím, jestli se ještě prodává barva Duha. Sloužilo to na barvení látek, bylo to v prášku, jinej prášek byl na bavlnu a jinej na umělotiny. Možná by šly pouřít. Berlínská modř je jak odstín, tak materiál, ta je daná. Pokud se rozpouštěla v oleji, tak by ta duha možná taky fungovala. S vzorečkama, co jste sem dali link, bude asi brzo utrum, jak tak koukám :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2015, 10:28

no to uz radsi snad ta propiska
to bude +- velmi podobne te tusirovaci barve
minimalne ten pigment bude dost podobne silny tedy staci mikro film ktery se snadno prenese a o tom to je
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

10. 10. 2015, 6:38

robokop píše:no to uz radsi snad ta propiska
to bude +- velmi podobne te tusirovaci barve
minimalne ten pigment bude dost podobne silny tedy staci mikro film ktery se snadno prenese a o tom to je
Ten prášek se musí samozřejmě rozpustit, proto píšu, že se dělaly dva typy. Když se nerozpustí, pryč s ním.
Bohužel mám nepříjemné tušení, že ženě zbyla už jen černá. Ale vyzkoušet se to může. Pionýr slepých uliček Jára Cimrman. :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2015, 6:56

že budete řešit jak vyrobit náhražku tušírovací barvy ,to už je na blázinec :roll: :shock: :lol: zvlášt když spořílkům posílaj vzorek zdarma a komu to nebude stačit ať to napíše i na sousedy z paneláku . :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 10. 2015, 3:35

Tak k firmě, co posílá vzorky tušírovací barvy : neposílá. Asi čtou tyhle stránky :(
Nebo možná posílaj, když napíšeš, že jsi firma, co renovuje desítky obráběcích strojů měsíčně. Když napíšeš, že jsi soukromník, nedostaneš nic.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“