frezka fn 25

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
carlosx01
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 7. 2007, 8:14
Bydliště: ostrava

13. 2. 2017, 9:15

Ahoj
povedlo se mi ukořistit frézku fn 25 koupil jsem ji od člověka kde spíš stála než běžela je děsně zajetelená takže vyčistit a asi vyměnit naplne oleje se tady už řešily ale nejde tam jedna rychlost ten člověk tvrdil že je tam střižený nějaký pojistný kolíček měl to už někdo rozebrané? A popřípadě jestli má někdo nějakou dokumentaci nemám k tomu zhola nic. Jinak ve vřetenu je kužel iso 40? (nikde nemuzu najit rozmery tech kuzelu asi blbe hledam)
dik všem za rady K.
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

13. 2. 2017, 9:35

Manuál je zde: http://www.tumlikovo.cz/download/" onclick="window.open(this.href);return false;
a nástrojové kužely zde: http://www.tumlikovo.cz/nastrojove-kuzely/#more-3747" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

13. 2. 2017, 1:21

ja myslim ze kdyz sundas dekl za kterym jsou ozubena kola tak uvidis co je spatne. Takhle to mas jen spekulace.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
carlosx01
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 7. 2007, 8:14
Bydliště: ostrava

13. 2. 2017, 3:53

diky vsem navod stazeny vetsinu informaci jsem nasel tam jinak pekne stranky ma ten Tumlik..
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

15. 2. 2017, 4:13

Jestli už jsi to koupil, tak nemá dál cenu spekulovat, co s tím může být, ale zjistit to a řešit. Nevím kolik jsi platil, ale já bych si to zjistil ještě předtím. Jestli je to totiž stržené ozubené kolo, tak pokud neseženeš někde náhodou náhradní díl, tak počítej cenu za výrobu kolem 5 000,-. Může se stát, že je poškozené i kolo co do něj zapadalo (tak to mam u FA3H) a pak je to 2x tolik. Jestli je to jen stržené třeba těsné pero a není třeba hřídel nebo náboj v tom místě nějak odřený, tak je to oprava za pár korun.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
carlosx01
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 7. 2007, 8:14
Bydliště: ostrava

15. 2. 2017, 5:36

Ahoj
zatim jsem se nedostal k tomu to rozebrat, tyhle stroje se moc neobjevujou takze clovek moc vahat nemuze dal jsem za ni 65 a je k tomu i obrazeci hlava a asi tri bedny nastroju vcetne trnu klestin atd. moc jsem nevahal a nakladal ji do auta vsecky ostatni prevody jdou radit dobre a nikde nic nechrci vule to nema aspon ne viditelne a na rybinach je videt jeste puvodni zaskrabani ale je to desne zajetelene jak to stalo na dilne a nikdo to necistil v podstate se na to spis prasilo nez aby to jelo uvidim az to nastehuju na misto pustim se do servisu pokud budou poskozene kola je to urcite drazsi nez nejaky kolicek ale uvidime stejne uz ji mam v dilne a i kdyby bylo treba udelat servis za 10 porad budu spokojeny..
jeste jednou diky za rady az to rozdelam napisu co tam bylo popr. dodam foto kdyz si nebudu vedet rady
tak jeste jednou dik
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

18. 2. 2017, 9:22

carlosx01 píše:Ahoj
zatim jsem se nedostal k tomu to rozebrat, tyhle stroje se moc neobjevujou takze clovek moc vahat nemuze dal jsem za ni 65 a je k tomu i obrazeci hlava a asi tri bedny nastroju vcetne trnu klestin atd. moc jsem nevahal a nakladal ji do auta vsecky ostatni prevody jdou radit dobre a nikde nic nechrci vule to nema aspon ne viditelne a na rybinach je videt jeste puvodni zaskrabani ale je to desne zajetelene jak to stalo na dilne a nikdo to necistil v podstate se na to spis prasilo nez aby to jelo uvidim az to nastehuju na misto pustim se do servisu pokud budou poskozene kola je to urcite drazsi nez nejaky kolicek ale uvidime stejne uz ji mam v dilne a i kdyby bylo treba udelat servis za 10 porad budu spokojeny..
jeste jednou diky za rady az to rozdelam napisu co tam bylo popr. dodam foto kdyz si nebudu vedet rady
tak jeste jednou dik
Jestli je to zasraný, tak počítej s tím,že to ani nemazali (mazací místo s kuličkou nahoře uprostřed svislýho stolu)= bude vydřený závěs stolu,hlavně ten horní-to poznáš podle toho,až dáš třeba do svislý hlavy měřící trn s hodinkami a přejedeš po tom svislém stole -nebo tím stolem,to už je jedno-nahoru a dolů. Jinak- víko pod kterým je střižný kolík posuvů je vlevo dole z boku na stojanu.Když to nebude v tom,tak vzadu je víko,pod ním je řetěz k převodovce posuvů mrkni,jestli tam je,pak je tam taky táhlo z převodovky na změnu směru otáčení pos.převodovky,může být v mezipoloze-na konci mívá kouli a trčí ven z krytu-zkus hy vytáhnout nebo zastrčit..Převodovku jsem na efence zničenou neviděl,a kdyžtak bych tady do ní i něco našel..
carlosx01
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 7. 2007, 8:14
Bydliště: ostrava

18. 2. 2017, 9:37

nejak se mi vsecko zkomplikovalo v garazi uz je ale neprojdu s ni na misto uzke dvere chybi 5cm budu muset neco odstrojit ale ted se k tomu nedostanu nejdriv tak za tyden. S mazanim se asi nikdo moc neparal vule jsem jeste nemeril az ustavim na misto tak zacnu cistit a merit a uvidi se co tam vsecko bude treba udelat krome toho co uz vim zatim diky
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“