Bestra fu 32/2

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Ctverda
Příspěvky: 10
Registrován: 5. 3. 2017, 5:38

23. 3. 2017, 9:21

Ahoj všem kolegům potřeboval bych poradit s frezkou jsem amater a pořídil jsem si první frezku a hned co jsem ji usadil objevil se problém a to s mazáním.
V manuálu jsem se dočetl ze horni okenko slouzi ke kontrole cirkulace oleje takze resim problem co je rozbite ze olej necirkuluje. Napadlo me samozrejme cerpadlo a nebo pripadne ocpane nejake vedeni oleje. Podle olejoznaku na frezce je oleje dostatek hladina je ve 2/3. Pokud by mel nekdo zkusenost s pofobnou zavadou prosim poradte. Frezku mi prodal Pán ktery ji zdedil a podle stavu vypada ze pred par roky ji nekdo kvalitne repasoval a dal si zalezet tak bych rad vyresil tuto zatim jedinou zavadu kterou jsem obevil
Dekuji za odpovědi
qwer
Příspěvky: 1297
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

23. 3. 2017, 9:30

Náhodou- netočí sa čerpadlo opačne, skús prehodiť fázu
Ctverda
Příspěvky: 10
Registrován: 5. 3. 2017, 5:38

23. 3. 2017, 10:01

Cerpadlo by melo byt hnane ozubenyma kolama od vretene slouzi k cerpani oleje na prevodove ustroji vretene
Jiřin
Příspěvky: 29
Registrován: 26. 10. 2016, 7:29

24. 3. 2017, 11:15

Bestru mam. Cerpadlo neni hnane od vretene. Vreteno se muze tocit obema smery. Kdyby bylo hnane od vretene, tak
1) nedava olej ve chvili, kdy se vreteno netoci, ale motor ano
2) mazalo by jen v jednom smeru otaceni vretene

Cerpadlo je pohaneno prvni vstupni hrideli do prevodovky (je na ni vetsi remenice). Takze se priklanim k tomu, co psal qewr - motor se bude pravdepodobne otacet opacne.
Ctverda
Příspěvky: 10
Registrován: 5. 3. 2017, 5:38

24. 3. 2017, 11:31

Dekuji za rady opravdu to bylo otocenim fazi na motoru frezky. Olej zacal ihned cirkulovat v okenku jde videt sice jen čurek ale to tak asi ma byt kdyz jsem kontroloval cirkulaci oleje dirama schovanyma pod horizontalkou tak bylo vse v poradku moc dekuji za rady
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“