Repas kompresoru

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
yety
Příspěvky: 125
Registrován: 23. 7. 2012, 4:10

21. 6. 2016, 6:13

Zdravím,

Mám stařičký kompresor 1 JSK75 tuším že je to starý Orlík
Chtěl bych udělat menší repas protože se chystám na velkou akci , zatím sem ho neotevřel , nicméně co by jste určitě vyměnili ?
Počítám s těsněním hlavy, válce a pod venti , máte ještě nějaké tipy co hned pořídit?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2016, 6:29

Menší repas neznám ,buď oprava že se něco pos... nebo repas.
1 změřit klikovku kolik je ojetá a šišatá ,případně přebrousit a nové šály
2 změřit válec a jeho opotřebení případně výbrus a tím i nový píst ,kroužky a pístní čep
3 ventily ,přebrousit na plocho a zalapovat desku + přebrousit planžety.
4 výměna všech těsnění a gufera.
Zvládneš to ?? nebo je lepší vyměnit olej a do ničeho nešťourat .
Když budeš repasovat tak Testone je ten správně vybavenej ,výbrusy ho taky živěj. :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

21. 6. 2016, 8:45

Tjy jsem si repas delal sam (2JSK75). Vymenit loziska gufera pokud je potreba, zmerit kliku jak psal fmodel a pripadne ojnici, Ojnice je tusim ze š. 120 a jen je na ni navareny rozstrikovaci plech. Valce jsou tusim ze stare tatry a pisty specialni s pridavnym stiracim krouzkem. Koaxialni ventily se daji sehnat repasovane. Ten muj byl v hroznem stavu, protoze nebyl leta pouzivany a stal venku pod pristreskem, tak jsem vymenil oba ventily, pisty i valce.
Přílohy
2JSK75 005_.jpg
2JSK75 010_.jpg
2JSK75 012_.jpg
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 6. 2016, 7:39

Jo,jo, presne jak pise Bender. Je to kombinace S120a T603. Prvni agregat se mi podarilo sehnat jako nahradni dil a byl nepouzity. Druhy, protoze na brebrusovani dilu se vubec necitim, chci vymenit vymnennym zpusobem. Dovezes "kus" a odvezes novy se zarukou. Jen za praskly blok je priplatek. A dulezite info: lidi co to delaji pracovne jsou obcas ochotny vzit neco na GO melouchem za lepsi cenu a bez DPH. Pokud mistr Testone bude mit naladu, rad se postavim do fronty.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 6. 2016, 8:55

ono jedna věc je domlouvat melouchem něco u zaměstnance a druhá věc u majitele firmy :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“