Pomoc s vlastní CNC frézkou /Praha a okolí/

Odpovědět
JohnyzPodoli
Příspěvky: 6
Registrován: 11. 7. 2013, 12:04

29. 10. 2014, 2:58

Sháním někoho, kdo by mi pomohl s výběrem CNC frézky, případně "přestavbou".
Rád za pomoc rozumě zaplatím, nebo nějak proti-pomůžu, to už je na dohodě ;-) Jsem z Prahy, mám ale auto, takže i dojedu ;-)

S frézkou chci dělat dvě základní věci:
- plošné spoje / frézování a vrtání
- dělení a vrtání duralového plechu - tloušťky 1-2mm, výjimečně 3 mm (nemusí to být rychlé, důraz je ale na spolehlivost).

Pracovní prostor XY ideálně 300x300, Z prostor může být opravdu málo, nicméně pro budoucí neplánované použití by mi vyhovovalo rozumě aspoň 100mm

Frézka pro mě má být "nástrojem", chci ji v "hobby" měřítku produkčně používat. Nerad bych, aby se frézka sama o sobě stala jen dalším "strojem" který horko těžko udržuji při životě alá 3D tiskárna, kterou již mám a donekonečna seřizuji ;-)

Napadlo mě, koupit třeba tohle http://www.vrtacky.com/optimum-stolni-v ... 27945.html a přestavět na CNC, nicméně zde bych asi potřeboval radu od někoho, kdo už to dělal. Klidně okoukat, poradit s výběrem motorů, řízení atd. Na druhou stranu, klidně to může být něco uplně jiného, pokud to bude ověřené a funkční ;-)

Děkuji za přečtení a budu doufat že se najde někdo, kdo by mi obětoval nějaký čas :)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

30. 10. 2014, 12:19

Ahojky :D :P
pokud ti to nebude vadit že ti nabídnu popovídání na dané téma jsem ti ochotná pomoci ...
Jsem také z P-4,Podolí a proto jsem se odhodlala ,dále podle účelu asi tě zajímá elektronika a tou se zabývám léta...
Nechce se mi opakovat zde napsané a tedy pokud budeš chtít zavolej a uvidíme 728610802 :)
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

7. 11. 2014, 1:34

tipl bych, že pro tebe bude lepší nějaké malé čínské CNC - tomu by stačilo doladit elektroniku a vše ostatní z požadavků to víceméně splňuje

BF20 předělat na CNC dá dost práce a je dikutabilní, zda je na to vhodná. (já jsem si ji ale předělával)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“