DMU 80- Hlášení chyby-pomoc

Odpovědět
filip vilímek
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 1. 2014, 6:05

17. 1. 2014, 6:23

Dobrý den, hlásí mně na frézi DMU 80 chybu a chci ze zeptat jestli neví někdo proč,nebo jestli už s tím neměl někdo zkušenosti. ( Místo předání není obsazeno 0=0)
Zkoušel jsem měnit na prvním zásobníku čidlo,ale bohužel výsledek byl stejný ikdyž jsem zkoušel čidlo ruzně natočit. Už jsi s tím nevím rady a vážně mě to hodně zdržuje. :evil:
Dělá to vždy při výměně nástroje- nástroj co je ve vřetenu normálně zajede do zásobníku nástroj odepce vřeteno vyjede nahoru,a ted by se měl natočit zásobník s nástrojem,ale nenatočí a napíše chybu)

Díky za pomoc. Viz příloha
Přílohy
20140117_080321.jpg
peter1803
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 1. 2014, 3:22

21. 1. 2014, 9:48

filip vilímek píše:Dobrý den, hlásí mně na frézi DMU 80 chybu a chci ze zeptat jestli neví někdo proč,nebo jestli už s tím neměl někdo zkušenosti. ( Místo předání není obsazeno 0=0)
Zkoušel jsem měnit na prvním zásobníku čidlo,ale bohužel výsledek byl stejný ikdyž jsem zkoušel čidlo ruzně natočit. Už jsi s tím nevím rady a vážně mě to hodně zdržuje. :evil:
Dělá to vždy při výměně nástroje- nástroj co je ve vřetenu normálně zajede do zásobníku nástroj odepce vřeteno vyjede nahoru,a ted by se měl natočit zásobník s nástrojem,ale nenatočí a napíše chybu)

Díky za pomoc. Viz příloha
Mne sa to tiez stava a ja tu chybu odstranim tak ze si otvorim magazin a tu frezu ktoru mi ma vybrat posucham rukou(trn) a vtedy sa obnovy kontakt s cidlom mozno mas len zaneseny kuzel(trn) potom normalne zavri magazin a daj pokracovat program :-) ale neviem ako je rieseny magazin na 80 ja robim na 60t a rukou vojdem zo zadu normalne az na prednu frezu a tak ho posucham :) a ak sa to to neda tak si daj prerus program vojdi do rucneho modu daj Ce potom Edit Mod zadaj si heslo neviem ci mas ine ja mam 789 potom Help napolohovanie vretena.....posun si ho do boku otvor si dvere precisti si kuzel zavri dvere zavri magazin a odznova spusti program s tou frezou ktoru ti nechcelo vziat :)
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

23. 10. 2014, 11:21

Zdravim, nahodou jsem narazil na toto forum a rekl jsem si, ze se zkusim sverit s jednim problemem na "nasem" DMG, se kterym se nevi rady ani servis. Treba se nekomu z vas stalo neco podobneho nebo se s tim uz setkal. Rikal jsem si, ze nebudu zbytecne zakladat novy topic, tak si dovoluji otevrit tento starsi. Jde o to, ze freza dela "pokopany" povrch, kdyz napriklad objizdi nacisto obvod kusu. Jsou v nem takove svisle jakoby jizvicky. Kdyz po spirale dela diru, tak je to vetsinou dobry, obcas ale dela tisicihran. Chova se to tak prazvlastne, nekdy to udela vic, nekdy min. Vsimli jsme si, ze to stroj dela vicemene od zacatku, ale postupne je to vic a vic znatelny. Mate s tim nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2014, 11:26

ano neco podobneho jsem resil a vyresil
potrebuju vedet vic nez budu neco tvrdit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
trxtechnologies
Příspěvky: 178
Registrován: 1. 12. 2013, 11:08

23. 10. 2014, 10:22

daj fotky povrchu :)
Matúš
Sargon
Příspěvky: 33
Registrován: 8. 11. 2013, 3:02

26. 11. 2014, 10:58

2PeteCZ: neni to "nahodou" nejaky cinsky CNC? jedno jsme pred dvema rokama koupili do firmy... meli jsme podobny problem, ale v ose "Y"... servisaci neco poutahli, pak poladili neco v parametrech a ejhle uz to jelo, jak melo... urgoval bych servis...
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

26. 11. 2014, 3:01

...Tak jsem někde ve firemních materiálech DMG MORI četla že nejvvětší část produkce odebírá Čína =41% a pak se musí spočíst dohromady EU+USA aby to dalo také cca 40% a zbytek je ostatní svět :D :P
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“