CNC programy na zakázku

CNCNXPGM
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 5. 2016, 11:29

1. 5. 2016, 11:35

Zdravím, chtěl bych Vám nabídnout zhotovení programu na 3 os frézu. Stačí mi výkres, zhotovím 3D model a program k tomu i na tvarově náročné kusy. Kdyby měl někdo zájem, napište mi do zpráv.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 5. 2016, 12:27

docela by mě zajímalo jak taková služba může fungovat? každý stroj je jinak tuhý, někdo bude frézovat 6kou frézou po 1mm a nepůjde to, druhej 16kou na plnej záběr protože má stroj trošku jiné koncepce.. jak takové věci chceš ošetřit? nevím jestli jsi člověk z praxe, ale celá tvorba programu není o tom naklikat to v nějakém CAMu , ale právě odladit ty řezné podmínky tak aby to fungovalo na daném stroji s konkrétními nástroji.. ono ani jedna TK fréza není stejná jako druhá, jedna si nechá líbit do hliníku třeba 1,5D druhá 0,3D ..
ještě bych pochopil nabídku typu.. dělám na stroji XY, mám praxi X let a nabízím programy pro takový stroj.. tam by se to asi dalo s nějakými zkušenostmi nějak vytvořit.. ale i tak si myslím, že by to nebylo optimální.. ale takhle obecně si to nedokážu představit.. můžeš nám tady nastínit jakou máš představu? jaké dáš třeba záruky, když člověk pustí tvůj program a poláme frézu, svěrák obrobek? neber to jako nějaké rýpání, neznám tě,ale připadá mi to jako že jsi si stáhnul někde nějakej CAM, naučil jsi se s tím dělat a teď nabízíš něco co by teoreticky mohlo fungovat..
znám dost lidí, co ovládá cnc frézku ručníma příkazama stejně jako klasiku a takováhle služba by jim asi mohla pomoci , protože jsou počítačově negramotní a s nějakým CAMEM se nikdy neskamaráděj.. jen si to prostě v praxi nedokážu představit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Peter1985
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 1. 2014, 8:10

21. 5. 2016, 7:39

RaS píše:docela by mě zajímalo jak taková služba může fungovat? každý stroj je jinak tuhý, někdo bude frézovat 6kou frézou po 1mm a nepůjde to, druhej 16kou na plnej záběr protože má stroj trošku jiné koncepce.. jak takové věci chceš ošetřit? nevím jestli jsi člověk z praxe, ale celá tvorba programu není o tom naklikat to v nějakém CAMu , ale právě odladit ty řezné podmínky tak aby to fungovalo na daném stroji s konkrétními nástroji.. ono ani jedna TK fréza není stejná jako druhá, jedna si nechá líbit do hliníku třeba 1,5D druhá 0,3D ..
ještě bych pochopil nabídku typu.. dělám na stroji XY, mám praxi X let a nabízím programy pro takový stroj.. tam by se to asi dalo s nějakými zkušenostmi nějak vytvořit.. ale i tak si myslím, že by to nebylo optimální.. ale takhle obecně si to nedokážu představit.. můžeš nám tady nastínit jakou máš představu? jaké dáš třeba záruky, když člověk pustí tvůj program a poláme frézu, svěrák obrobek? neber to jako nějaké rýpání, neznám tě,ale připadá mi to jako že jsi si stáhnul někde nějakej CAM, naučil jsi se s tím dělat a teď nabízíš něco co by teoreticky mohlo fungovat..
znám dost lidí, co ovládá cnc frézku ručníma příkazama stejně jako klasiku a takováhle služba by jim asi mohla pomoci , protože jsou počítačově negramotní a s nějakým CAMEM se nikdy neskamaráděj.. jen si to prostě v praxi nedokážu představit..
Máš úplnú pravdu. Niektorí ľudia nechápu, že CAM nie je nič iné ako nástroj ktorého úlohou je pomôcť programátorovi. Najsmrtelnejšia kombinácia je niekoho, kto si myslí že vie robiť v CAM-e nechať robiť na mašine, ale o obrábaní nemá ani páru. Bohužiaľ, toto je produkt dnešných VŠ. Ja som mal to šťastie, že som najprv začal obrábať a neskôr som začal používať CAM. Aby nedošlo k nedorozumeniu.. na CAM nedám dopustiť, ale treba k tomu posadiť obrábača a nie študenta, ktorý naprogramoval 3 súčiastky.
A nezabúdajte... Všetci sme tak trochu hovadá...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2016, 7:43

Na druhou stranu jsem už potkal nejméně jednu firmu, kde ani nemají vlastního programátora, nechávají si programy dělat externě a přesto fungují :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2016, 7:52

to ja taky potkal
ale to vetsinou byvaji profici co treba delaji pro svou firmu a pak jeste po vecerech externe
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Peter1985
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 1. 2014, 8:10

21. 5. 2016, 7:53

prochaska píše:Na druhou stranu jsem už potkal nejméně jednu firmu, kde ani nemají vlastního programátora, nechávají si programy dělat externě a přesto fungují :-)
Určite to možné je, ale predpokladám, že tá externá firma má minimálne postprocesory pre ich mašiny, modely strojov a skúseného programátora :-)
A nezabúdajte... Všetci sme tak trochu hovadá...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2016, 8:20

dokážu si představit když mi externista odladí součástku, kterou budu dělat milionkrát .. ale v kusovce?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Peter1985
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 1. 2014, 8:10

21. 5. 2016, 8:24

RaS píše:dokážu si představit když mi externista odladí součástku, kterou budu dělat milionkrát .. ale v kusovce?
No dobre, ale aj tak by to malo prebiehať tak, že externista príde k tebe, navrhne ti možnosti, prípravky a niekoľko alternatív čo a ako optimalizovať.. Dosť pochybujem, že toto niekto dokáže od PC.
A nezabúdajte... Všetci sme tak trochu hovadá...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2016, 8:31

Ani to nemusí nutně být. Sám jsem viděl v jedné firmě programátora, který se ani nešel podívat k mašině, jak ten jeho program vlastně běží, stačilo mu hlášení od seřizovače. Osobně to sice nechápu a nesouhlasím, ale fakt i takovéhle věci existují :-) Kdybych takhle pracoval já, tak už je někde zničená mašina nebo má někdo hlavu prostřelenou půlkou frézy, ale v téhle firmě jim to přišlo v pořádku.
Naposledy upravil(a) prochaska dne 21. 5. 2016, 8:33, celkem upraveno 1 x.
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2016, 8:32

jasně, musí přijít k mašině odladit prvních pár kusů, a pak už to jede..
i když je pravda, že je rozdíl obrábět kostičku se dvěma závity a oběžné kolo od turba..

teď tady v jiném vlákně martas poptává takovouto práci, tak třeba pak dá vědět jak to bylo efektivní, nebo kolik polámal fréz.. :D ono je to model od modelu, není problém někam nahodit nějaké adaptivní obrábění, navolit optimální zatížení frézy a vyplyvnout někomu 40minut obrábění.. a v jednoduchém 2D camu to hloupou konturou (a nebo třeba i ručně) může trvat třeba 5minut.. já jsem k tomuhle trošku skeptik.. ono koupit si mašinu, třeba na dluh umí uplě každej.. ale neumět s tím a myslet si že budu dělat cvičenou opici a někdo mi napíše programy a já budu vydělávat tak to asi moc nefunguje..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Peter1985
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 1. 2014, 8:10

21. 5. 2016, 8:36

prochaska píše:Ani to nemusí nutně být. Sám jsem viděl v jedné firmě programátora, který se ani nešel podívat k mašině, jak ten jeho program vlastně běží, stačilo mu hlášení od seřizovače. Osobně to sice nechápu a nesouhlasím, ale fakt i takovéhle věci existují :-) Kdybych takhle pracoval já, tak už je někde zničená mašina nebo má někdo hlavu prostřelenou půlkou frézy, ale v téhle firmě jim to přišlo v pořádku.
toto som tiež videl a v dosť veľkej firme... Chlapi hore programovali v CATII a posielali programy operátorom a to neboli jednoduché komponenty.. takmer všetko 5-osky a najväčší gól bol, že programátori nemali ani modely strojov.. Som sa ho pýtal, či môže potom kľudne spávať keď naprogramuje veci na nočnú šichtu.. odpovedal že "ťažko"...
A nezabúdajte... Všetci sme tak trochu hovadá...
Peter1985
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 1. 2014, 8:10

21. 5. 2016, 8:45

RaS píše:jasně, musí přijít k mašině odladit prvních pár kusů, a pak už to jede..
i když je pravda, že je rozdíl obrábět kostičku se dvěma závity a oběžné kolo od turba..

teď tady v jiném vlákně martas poptává takovouto práci, tak třeba pak dá vědět jak to bylo efektivní, nebo kolik polámal fréz.. :D ono je to model od modelu, není problém někam nahodit nějaké adaptivní obrábění, navolit optimální zatížení frézy a vyplyvnout někomu 40minut obrábění.. a v jednoduchém 2D camu to hloupou konturou (a nebo třeba i ručně) může trvat třeba 5minut.. já jsem k tomuhle trošku skeptik.. ono koupit si mašinu, třeba na dluh umí uplě každej.. ale neumět s tím a myslet si že budu dělat cvičenou opici a někdo mi napíše programy a já budu vydělávat tak to asi moc nefunguje..
poznám presne dva prípady. V prvom si chlapík myslel, že kúpi mašinu, zarobí milióny a bude za vodou. Druhý si mašinu vyberal 2 roky, vedel do akého ťažkého biznisu ide, ale nebál sa práce... Asi vieš, ktorému z nich sa darí lepšie...
A nezabúdajte... Všetci sme tak trochu hovadá...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2016, 8:54

první dostal dotace a je zavodou :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2016, 9:08

To jste CNCNXPGM tak znechutili že tu byl naposledy na foru 4.5. :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 5. 2016, 9:19

takových vláken je zde spousta - někdo dá dotaz či poptávku, místní komunita se málem popere a dotyčný je tak od druhého či třetího příspěvku nezvěstný
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“