Nový projekt

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

24. 4. 2014, 6:51

koudyxxx píše:Ok pak napiš cenu. Jinak kde si sehnal to pěkný zelený plnivo a případně za kolik. po nějakým epoxidu se možná taky kouknu jestli u něčeho nebude cena.
Zapomeň na ten zelený písek ! Zabarvené sračky vynech,,,,kamen úrazu .
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

30. 4. 2014, 3:01

Test tvrdosti polymerbetonu (čedič 2-4mm,křemičitý písek + CHS Epoxy 512 )
https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 3055564832
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

2. 5. 2014, 6:17

Trochu jsem pokročil v práci :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Našel jsem taky levný držák na KM motory za cca 60Kč :D

Obrázek

Když má někdo otázky nebo kritiku tak smělo do toho :)
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

2. 5. 2014, 8:37

Ahoj, fandím ti... a držím palečky.
Nicméně bych nepoužíval zinek do kompozitu a armovačku provařit, ty stahovací pásky tam nejsou dobré.
Root
Příspěvky: 127
Registrován: 9. 1. 2013, 5:01
Bydliště: Valdice - Jičín

2. 5. 2014, 9:22

Držím palce.
Ten polymerbeton má nakonec jaké složení šlo by to trošku rozepsat.
A kde že si sehnal ty držáky KM.
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

2. 5. 2014, 10:01

BIGG píše:Ahoj, fandím ti... a držím palečky.
Nicméně bych nepoužíval zinek do kompozitu a armovačku provařit, ty stahovací pásky tam nejsou dobré.
Provařit netřeba, od toho je tam ten polymerbeton. Nikam to neuteče. Dost často strojaři míní, že je třeba výztuž svařit-spojit, opak je pravdou, spojení stačí jen montážní.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 5. 2014, 10:13

no já když jsem prolejzal materiály o polymerbetonovejch základech tak takovouhle armaturu jsem neviděl u nikoho... v naprosté většině případů je to jen monoblok polymerbetonu s vloženejma montážníma závitovejma vložkama a případně nějaké trubky kanály atd, právě pro to aby tomu nedodávalo nic dalšího nějaké vnitřní pnutí.. cpát tam roxory to jsem neviděl, kde jsi na to přišel?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

2. 5. 2014, 1:38

Root píše:Držím palce.
Ten polymerbeton má nakonec jaké složení šlo by to trošku rozepsat.
A kde že si sehnal ty držáky KM.
Držáky jsem koupil v obchodě Ferona v Brně na Vlhké :).Složení polymerbetonu zatím nemám najisto dané,záleží co budu moct sehnat,max jsem zatím koupil ten čedič 2-4mm 20Kg ,co bude tvořit 30 procent.
Naposledy upravil(a) HiTeccom dne 2. 5. 2014, 1:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

2. 5. 2014, 1:44

RaS píše:no já když jsem prolejzal materiály o polymerbetonovejch základech tak takovouhle armaturu jsem neviděl u nikoho... v naprosté většině případů je to jen monoblok polymerbetonu s vloženejma montážníma závitovejma vložkama a případně nějaké trubky kanály atd, právě pro to aby tomu nedodávalo nic dalšího nějaké vnitřní pnutí.. cpát tam roxory to jsem neviděl, kde jsi na to přišel?
No některý to dělají aj způsobem zalití vnitřního rámu ,co vše drží pokope,no já takové možnosti nemám,tak tam dám alespoň roxory ,abych to nějak zpevnil a taky z výzkumného hlediska,že jaké přídavné vlastnosti to mu bude půjčovat.
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

2. 5. 2014, 1:50

sechtech píše:
BIGG píše:Ahoj, fandím ti... a držím palečky.
Nicméně bych nepoužíval zinek do kompozitu a armovačku provařit, ty stahovací pásky tam nejsou dobré.
Provařit netřeba, od toho je tam ten polymerbeton. Nikam to neuteče. Dost často strojaři míní, že je třeba výztuž svařit-spojit, opak je pravdou, spojení stačí jen montážní.
To je pravda.Aj při zalévání do betonu se to stačí jen zadrátovat :) .Ještě uvažuji o T-éčkovom stole,že z čeho by to bylo.Byla by to fakt výzva udělat to taky z polymerbetonu :D
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

2. 5. 2014, 10:35

HiTeccom píše: To je pravda.Aj při zalévání do betonu se to stačí jen zadrátovat :) .Ještě uvažuji o T-éčkovom stole,že z čeho by to bylo.Byla by to fakt výzva udělat to taky z polymerbetonu :D
Ano právě to jsem měl na mysli, je to tak trochu můj obor, jsem stavař a výztuž do panelů u nás v betonárně drátovaly většinou zaměstnankyně.
Jenže doba si žádá své a tak se přešlo na svařování a zrychlení výroby. Drátař na panelu stráví půl hodiny a nechá tam ruce, svářeč ho má sbodovanej za 10minut.
Také jsme řešili problém oslabení oceli svárem, poté se použila silnější ocel a bylo to.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 5. 2014, 11:10

to je opravdu ekonomicky výhodné dát místo třeba 8ky roxoru 10ky, ušetřit 30minut nekvalifikované práce oproti 10minutám kvalifikované a zaplatit několikrát rozdíl práce v ceně oceli.. to se na mě nezlob, ale tohle se nemůže vyplatit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
sechtech
Příspěvky: 152
Registrován: 4. 12. 2011, 4:18
Bydliště: západní Vysočina

3. 5. 2014, 8:26

RaS píše:to je opravdu ekonomicky výhodné dát místo třeba 8ky roxoru 10ky, ušetřit 30minut nekvalifikované práce oproti 10minutám kvalifikované a zaplatit několikrát rozdíl práce v ceně oceli.. to se na mě nezlob, ale tohle se nemůže vyplatit..
Ono stejně po zrušení Prefy se předělávaly všechny staťáky na panely a byly hodně předimenzované, takže se pak šlo na méně železa.
Ataky tam šlo o to kolik chtěla Ferona za železo, tam byly smluvní ceny a rozdíl u větších profilů byl markantní-levnější. Jinak oblastní prodejce k nám jezdil na kafe a tak jsme domluvili lepší ceny. Důležitá byla rychlost dnes zákazník objedná, druhý den najede výroba armatur a úpravy forem, třetí se zalije a do týdne jsou panely na stavbě RD. Pokládka je za hodinu, max dvě. Minimální zdržení stavby, při předběžném objednání.
Horší byly atypy a kompletní výroba třeba prefa haly. Tam se musely udělat formy od píky, ale měl jsem tam dva machry, co denně udělali až 4 formy- sloupy, průvlaky atd.
MDF CNC router
TB6560 modrá čínská deska
Mach3, SketchUp+Phlatscript plugin
modelářství, elektronika,technika
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2014, 8:31

jo jestli jezdil feronak na kafe tak je mi to jasny

dalo se tam 2x tolik zeleza a rikalo se ze to je levnejsi :-)
to je jako tunel blanka
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
HiTeccom
Příspěvky: 57
Registrován: 1. 11. 2013, 3:52
Bydliště: Brno-Slatina

7. 5. 2014, 11:25

Ten Blue Wax má konzistenci jako pasta na boty :D
Obrázek
Obrázek
Taky vyzkouším černou barvu :
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“