CNC router na drevo

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

5. 2. 2016, 5:20

Když se ještě neroutovalo: http://www.youtube.com/watch?v=nswcAPvH0P8" onclick="window.open(this.href);return false;
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

6. 2. 2016, 10:43

tak tomu dávaám rok, maximálně dva :D https://youtu.be/nswcAPvH0P8?t=4m55s" onclick="window.open(this.href);return false; haha a ten druhej po něm, lakuje štětkou a potápěčský brýle na hlavě, ne na očích :D tehdá byli lidi odolnější, asi :mrgreen: .. ale dílna, ty mašina - paráda
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

6. 2. 2016, 12:31

To ještě lidé uměli dělat rukama ...
Připomenulo mi to jak strýc se svými syny vyráběli první elektrickou kytaru pro školní beatovou skupinu z nějaké smrkové :wink: fošny co našli na půdě ...
Bratranec zase elektronkové zesilovače ...a pružinové echo z reproduktoru a gramofonové vložky ...
Lidi to hodně bavilo vytvářet dílo sami ...
Za týden už se hrálo v hospodě "na čajích" 8)
:D :P
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

6. 3. 2016, 2:49

Nazdáárek všetci zasa a opat nestíham moc sledovat cnc forum lebo byvam momentalne od rana do večera v dielni tak zasa odpovedám velmi neskoro.

marek: teda tak bellanca už lieta to som velmi velmi rád a až bude trošilinečku volnejšie postavím si ju konečne aj ja :)

Kiki Lopez: presne tak vreteno je z ebay 1.5kw už frčí tretím rokom k plnej spokojnosti

pavel55555: os X a Y su trapezy prieper 16mm stupanie 4mm chcelo by to zmenu za guličkač už mam kupeny stale ale neni kedy vymenit os Z je guličkač 16mm stupanie 5mm a podoprené tyče sú tam X a Y 20mm a os Z 16mm

pixell: velmi pekne dakujem za pochvalu a hlavu hore hlavne makaj na sebe dalej ani mne sa prve vyrobky moc nedarili a bolo to všelijaké

a aby bolo aj vidno že robím v dielni od nevidím do nevidím posielam fotky prvej lavackej gitary z mojej dielne :)
Přílohy
IMG_1388.jpg
IMG_1392.jpg
IMG_1397.jpg
IMG_1386.jpg
mato3
Příspěvky: 149
Registrován: 9. 11. 2010, 11:03

6. 3. 2016, 5:11

velmy pekne gitary
z akeho dreva je to robene ?
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

6. 3. 2016, 6:32

mato3 píše:velmy pekne gitary
z akeho dreva je to robene ?
Ahoj velmi pekne dakujem za pochvalu konkretne táto gitara má jelšové telo a krk a hmatník je kanadský javor :)
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

6. 3. 2016, 6:33

mato3 píše:velmy pekne gitary
z akeho dreva je to robene ?
Ahoj velmi pekne dakujem za pochvalu konkretne táto gitara má jelšové telo a krk a hmatník je kanadský javor :)
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

6. 3. 2016, 6:37

Chlapáci bol by mi niekto ochotný pomoct kludne aj za odmenu s nastavením a zapojením lasera na moje cnc? jedná sa o 1W laser ide mi o to aby som mohol vypalovat moje logo na gitary. Moc by som bol vdačný. Potrebujem naozaj pomoct a dost surne a urychlene. A hlavne v čom to potom naprogramovat a jak to cele spojazdnit a či to bude fungovat cez EMC2. Mám tam drivery 2M542 a oddelovaciu dosku.... vreteno z číny spínam ručne cez frekvenčný menič a aj ho riadim ručne cez frekvenčný menič tak na doske su volne skoro všetky sloty.
Nemám bohužial momentalne dostatok času na laborovanie a študovanie tejto problematiky do podrobna a loga by som naozaj nutne potreboval už riešit.
Přílohy
laser 1w.jpg
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

11. 3. 2016, 6:30

čau mulen,
jsem si na tebe vzpomněl, máš cestu do zahraničí prošláplou, Československé hudební nástroje mají ve světě zvuk, jdi to toho!
http://pozitivni-zpravy.cz/ceskym-hudeb ... zahranici/" onclick="window.open(this.href);return false;
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

11. 3. 2016, 9:52

Pepa z depa píše:čau mulen,
jsem si na tebe vzpomněl, máš cestu do zahraničí prošláplou, Československé hudební nástroje mají ve světě zvuk, jdi to toho!
http://pozitivni-zpravy.cz/ceskym-hudeb ... zahranici/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pepo dakujem velmi pekne za povzbudenie :) ešte musím najst niekoho kto mi pomože s tym cnc laserom nech majú moje gitary aj poriadne loga a bude to super :)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 3. 2016, 10:13

1mulen1 píše:Chlapáci bol by mi niekto ochotný pomoct kludne aj za odmenu s nastavením a zapojením lasera na moje cnc?
Dá se ten laser ovládat logickým signálem? Pokud nevíš, najdi datasheet nebo sem aspoň napiš přesný typ.

laser ovládal signálem "spindle on", měl by to zvládat jakýkoliv "přehrávač" g-kódu (já jedu na LinuxCNC), g-kód jsem si generoval z výstupu Eagle sám.

V jaký formě máš to logo? Byl bys to schopen vyexportovat do DXF? Pak bych mohl s generovánim kódu pomoci.

Ale třeba se ozve nějaký laserový profík a řekne, jak se to dělá správně.

Jakej máš vlastně CAM?

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

14. 3. 2016, 8:52

Thomeeque píše:
1mulen1 píše:Chlapáci bol by mi niekto ochotný pomoct kludne aj za odmenu s nastavením a zapojením lasera na moje cnc?
Dá se ten laser ovládat logickým signálem? Pokud nevíš, najdi datasheet nebo sem aspoň napiš přesný typ.

laser ovládal signálem "spindle on", měl by to zvládat jakýkoliv "přehrávač" g-kódu (já jedu na LinuxCNC), g-kód jsem si generoval z výstupu Eagle sám.

V jaký formě máš to logo? Byl bys to schopen vyexportovat do DXF? Pak bych mohl s generovánim kódu pomoci.

Ale třeba se ozve nějaký laserový profík a řekne, jak se to dělá správně.

Jakej máš vlastně CAM?

T.
Tak rozobral som to datasheet tam žiadny nieje ale vyzerá to že to bude niečo podobného tomuto http://www.ebay.com/itm/High-Quality-Go ... Swqu9VJLFE" onclick="window.open(this.href);return false;

chcem sa spýtat ten TTL zapojím na spínanie vretena na oddelovacej doske napojím do zdroja 5V no a teraz hlavná otázka .... na začiatok kym sa to celé doladí aku vyšku dať na začiatok laser od obrobku? a ak som správne pochopil na čočke je závit tým štelujem hrúbku vypalovanej čiary? a čím sa riadi sila laseru? tým ako vysoko je od obrobku?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 3. 2016, 10:44

Výškou (posuvem v ose Z) můžeš měnit šířku stopy.
Spínání a modulaci výkonu pak budeš dělat tím TTL signálem PWM modulací. Takže to můžeš ovládat podobně jako třeba otáčky vřetene.
mato3
Příspěvky: 149
Registrován: 9. 11. 2010, 11:03

15. 3. 2016, 4:32

velmy by ma zaujimalo ci sa tymto da nieco realne palit ????
http://www.ebay.com/itm/High-Quality-Go ... Swqu9VJLFE" onclick="window.open(this.href);return false;

mal som nieco podobne a palit sa s tym nedalo nic
palil som akurat cierne miesto na plagate s motoroku :D
na biele miesto sa to VOBEC nechytalo

ale ako pisem rad by som vedel ci sa s tym da nieco vyrabat
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 3. 2016, 10:30

https://youtu.be/B1A19DLW7PM" onclick="window.open(this.href);return false;
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“