automatický peletovací lis

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 7. 2016, 10:23

Mex píše: Až někdy konečně chytnu tu zlatou rybku, tak jedno z přání obětuju ve prospěch lidstva a budu si přát, aby všechny tyhle vyjmenované a skoro všechny ostatní zanikly ve prospěch jednoho společného jazyka.
Už jí někdo chytil,ale máš smůlu bude to arabština !
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

20. 7. 2016, 11:06

A byla doba ,že 100% toho vycházelo vzápětí v ruštině
v obrovitých nákladech a dalo se v sovětské knize koupit za pár korun ...
Vědecké ústavy jsou dodnes státní .
Ústav tepelné techniky se nezabývá kamny ,ale raketovými motory :twisted:
a ušáci je kupují protože je neumí ...
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

14. 8. 2016, 10:59

Základní problém, proč se více jak 90% odborné literatury vydává v angličtině je jeden. Dneska už je množství informací takové, že jej nikdo do hlavy nenarve. Doby kdy zmetek Aristoteles (filosofové z něj učúrávají, ale tenhle hajzl je do značné míry zodpovědný za pozdržení vývoje někdy i o 1500 let, viz nauka o čtyřech živlech apod.) a spol narvali do hlavy "veškeré vědění lidstva" nevím jestli chlapci věděli jak se postaví pořádná loď, jak se starat o olivy a vinnou révu apod. je již dávno pryč. Dnes se jde cestou specializace. Prostě "správný odborník" ví vše ve svém oboru. Jen někteří jedinci to stále ještě nechápou (jako třeba já) a montují se do cizích oborů.
No a tento "odborník" potřebuje tu správnou knihu. Bohužel těch odborníků není mnoho a proto je snaha, aby si jí koupili víceméně všichni zabývající se daným oborem. No a u angličtiny je ta pravděpodobnost největší, takže všichni velcí vydavatelé vydávají vše v angličtině. Ono často se jedná třeba o náklad pár stovek kusů. Minulý týden jsem si objednával Florované ionomery za cca 200 Euro, kdy náklad byl 500 kusů.

Jinak ohledně toho lisování, zrovna včera jsem to řešil se známým truhlářem. Z Raichu dotáhl "nefunkční" lis na dřevní odpad, kde stačilo přivařit urezlý držák motoru, dát nový motor a k němu spínač a jistič. Tu dílnu jim před třemi lety vypláchla povodeň, tak to od nich odkoupil za pár eur, dotáhl do Hutě a tam mu to dva roky stálo pod plachtou než koupil motor na burze v Držkově. Doposud měl menší variantu, ale protože jí to nějak dlouho trvalo, tak koupi novou starší s 3x větším výkonem. Pokud má člověk trochu vlhký materiál, tak je lepší šnek a dlouhé, postupně se zužující otvory v sítu. Variace na první příspěvek tohoto vlákna. U tohoto řešení je materiál někdy nutné rosit apod. aby se spojil. U té šťouchačky viz tušímže Mexův odkaz, je zase nutné aby byl materiál absolutně suchý, jinak udělá špunt. Nějak jsem nepochopil proč, měl jsem zrovna jiné starosti, jako třeba hledání zásuvky, kterou nevyhodím svářečkou, nebo adaptací plastové bedny od práškového teflonu na rozvaděč. Každopádně dotyčný truhlaří již lehce přes 20 let, posledních 10 na sebe, tak bych mu i věřil. Dotyčný má variantu se šnekem, kdy míchá piliny a hobliny ze zásobníku z truhlárny s pilinami od motorové pily, když řeže dříví na zimu, kdy se jedná o čerstvé dřevo. Vzniklý granulát mu padá na skloněný žlab a odtud po vychladnutí do bedny. Docela si to pochvaluje, jelikož s tím topí v domě rodičů, kteří mají automatické podávání. Jinak ten poměr je prý jedna lopata čerstvých na 7-12 suchých pilin. Prý to poznám podle oka, jak se drolí, nebo naopak mají sklovitý povrch protože už je tom moc vlhké a enormně vzrostl tlak.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“