Pár švestiček ze zahrádky .....

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 8:17

aneb co občas děláme :

https://www.youtube.com/watch?v=QA4Kmqi ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

(sousruh od Sahosu, upravený a portovaný řídící systém od Gravosu)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 8:23

pekne to mastis
to brzdeni by ti mel zvladat takhle rychle sam menic kdyz mu koupis brzdny odpor
za nejake stokoruny vyrobi na zakazku v tesla blatna
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 6. 2017, 10:01

No asi už to chvilku děláš a víš co si můžeš dovolit, já bych se o tu ruku bál.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 10:04

robokop píše:pekne to mastis
to brzdeni by ti mel zvladat takhle rychle sam menic kdyz mu koupis brzdny odpor
za nejake stokoruny vyrobi na zakazku v tesla blatna
Až tak zase rychlé to není - celkem mi to trvá 1,5 min, kdybych tam použil jiný nůž, pohrál si trochu s dráhama, rychlostí a optimalizoval celý program, tak bych se v pohodě dostal na 40 sec. Dalo by se to jet daleko rychleji. Jenže jsem potřeboval udělat jen 60 ks - to mi trvalo cca 2 hod, takže jsem se na celou optimalizaci vybodl. S tím měničem máš pravdu - ovšem je problém, že na tuto mašinu ho neosadím. Mám na ní úplně první verzi řídícího systému, kdy jsem použil kartu GWE 84 - je to ta nejjednodušší karta a má jen spínání vřetene - nic jiného. FM s ní řídit nemůžu, Bohužel jsem šetřil na nepravém místě - a asi za 3 měsíce ji budu měnit. Pak by to šlo.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 10:11

DwPetr píše:No asi už to chvilku děláš a víš co si můžeš dovolit, já bych se o tu ruku bál.
No, tady u tohoto baga si fakt musím dávat bacha, abych prstama nebrnknul o okraj, protože by to znamenalo minimálně omlácené a stržené nehty a špičky prstů. Ono přece jenom 3000 otáček je na tento kus už docela dost. Taky jsem za tu dobu, co to dělám už párkrát přes prsty dostal - no a když to vyletí, tak je to taky celkem slušnej adrenalin ... Ovšem na druhou stranu se tam nijak nebojím sahat rukou - třeba paličky při soustružení rukou držím - i v těchto otáčkách naprosto v pohodě. Akorát nesmím stisknout ....
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 10:16

Nejsem elektro ,ale ten brzdnej odpor nemá nic společnýho s kartou ,je to jen prostý nastavení rampy FM .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2017, 11:00

fmodel píše:Nejsem elektro ,ale ten brzdnej odpor nemá nic společnýho s kartou ,je to jen prostý nastavení rampy FM .
To ano, jenže problém je v tom, že v některých situacích potřebuji aby se mi vřeteno zastavilo okamžitě a v některých aby se dotočilo volnoběhem. Záleží to podle toho, co děláme. TZN nemohu tam nastavit jednu rampu. A už vůbec si nedovedu představit situaci, kdy by to musel dělat pracovník.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 6. 2017, 11:05

a to že se to jednou zastaví rychle a podruhé pomalu teď řešíš jak?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 6. 2017, 12:33

Víc nebo míň zabere za ten klacek. ;-)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 6:09

fmodel píše:Nejsem elektro ,ale ten brzdnej odpor nemá nic společnýho s kartou ,je to jen prostý nastavení rampy FM .
samozrejme mas pravdu
ALE!

tak si zkus nastavit na menici s vetsim motorem rampu 1s
posunes se o kousicek dal
zacne ti to pri brzdeni psat chybu dc bus overvoltage a na tu rampu se ti vyprdne
nalistujes manual s touhle chybou a tam budou psat neco o tom ze mas prodlouzit brzdnou rampu nebo koupit brzdnej odpor a pripojit ho
pak to zacne fungovat s velmi kratkou rampou dokud nebude tak kratka ze to bude psat over current
tam to je zase na silnejsi menic

tj. uvaha dobra ale ja jsem se svou radou asi o pet kroku dal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 6. 2017, 6:35

robokop
s overvoltage atd při brždění máš samo pravdu
ale myslím, že jsi fmodela nepochopil
on reagoval na tvrzení R-sticka v tom smyslu, že pro brždění vřetene měničem není třeba žádný zvláštní řídící signál, že stačí to základní 0-1 a o rampu se postará měnič, samozřejmě s příslušným brzdným odporem atd
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 6:51

tak to jo to jsem ho v tomhle smyslu opravdu nepochopil
vychazel jsem z toho jak r-stick pise ze ho tam nebude davat do te doby dokud nebude mit jiny interpolator a tak me nenapadlo reseni s menicem s manualnim nastavenim otacek a s rizenim ze systemu pouze on off
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2017, 10:20

RaS píše:a to že se to jednou zastaví rychle a podruhé pomalu teď řešíš jak?
V podstatě nijak - buď mám situaci, že to potřebuji zastavit okamžitě - a pak to řeší klacek, nebo nechávám dojet při broušení výrobku. Dále když soustružím v lunetě (ložisko), tak potřebuji aby se mi př návratu točilo vřeteno - snadněji zbytek vyjíždí z ložiska. Navíc tuto mašinu mám vyhrazenou na krátké věci mezi hroty, kde mě stačí základní otáčky (podle stupňů na řemenici) - takže konkretně zde nějaký FM neřeším a ani o něm neuvažuji. A jak říkám, dělám tu malé série - a co série to jiná konfigurace - takže obyčejný klacek se ukázal jako ideální řešení.

Nicméně s bržděním počítám - a mám už připravené komponenty, abych to udělal na pneumatiku ( se vším všudy to vyšlo asi na 800,-) - jen získat trochu času a poskládat to. Takže místo tahání klacku budu mačkat tlačítko, nebo tam nacpu koncák, který mi sepne při návratu suportu v určitém místě. A po výměně interpolátoru to pak budu moci ovládat přímo z programu.

Samozřejmě řešení s FM je čistší a profesionálnější - jenže s tím počítám na druhé mašině, na které děláme paličky - a tam zase nemohu použít výšepopsané řešení. A navíc konkretně v případě paliček budu potřebovat, aby se mi vřeteno točilo, když budu vyrážet zbytek klacku z unašeče.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“