krpkové motory piští a netočí se

Odpovědět
michael 211
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 7. 2015, 10:43

3. 7. 2015, 10:54

Dobrý den potřeboval bych poradit jsem uplny začatečník a chci si postavit cnc řezačku mám krokové motory 57BYGH78-401A a desku TB6560 ,řídící program mach 3. motory mi piští a nechíbouse když zmačknu šipky na pohyb osou y tak mi jede motor co je připojen na osu z a točí se jen jedním směrem ikdyž jdu v programu do + a-
muže te mi někdo poradit ?
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

3. 7. 2015, 11:19

1. Špatně nastavený Mach3, k desce by měl být manuál, pokud jej nemáš, tak jej najdi na netu, je tam toho mrtě.
2. Špatně nakablikované morory k desce, zkontroluj. Pracděpodobnější bude asi bod 1.
3. Vadná deska, některé TB. O5 asi bod 1. Proud do motorů jde a asi s nimi nelze volně točit.
michael 211
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 7. 2015, 10:43

6. 7. 2015, 2:22

tak jsem našel navod k desce byl na nastavil podle něj a osa x funguje tak jak má točí se doprva do leva osa y má problém se roztočit ale po vycekrátem zmačknutí tlačitka na klavesnici se roztočí a osa z motorek se mi točí pouze na jednu stranu ikdyž jdu do + a - čím by to mohlo být ?
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

7. 7. 2015, 4:38

Zkus jen tak pro pokus, přehodit ten motor osy Z na X výstupy, pokud pojede v pohodě tak je stále někde problém v nastavení desky, nebo špatná deska, to taky odpovídá Y ose. Ještě by u Y osy mohla být nastavená velká Rampa v Motor Tunning. U té Z osy to vypadá na švába. Je tam nějaké znatelné škubání?
Dubinek
Příspěvky: 35
Registrován: 15. 1. 2014, 8:15
Bydliště: Praha

19. 7. 2015, 2:37

michael 211 píše:tak jsem našel navod k desce byl na nastavil podle něj a osa x funguje tak jak má točí se doprva do leva osa y má problém se roztočit ale po vycekrátem zmačknutí tlačitka na klavesnici se roztočí a osa z motorek se mi točí pouze na jednu stranu ikdyž jdu do + a - čím by to mohlo být ?
K tý ose Z: Když zmáčkneš šipku nahoru, jede nahoru a když zmáčkneš šipku dolu, tak nic? Nebo i při šipce dolu jede nahoru? Jestli ano, mohl bys mít špatně zapojen DIR, tzn. motor ví, kolik udělat kroků, ale neví, kterym směrem..
kpr
Příspěvky: 29
Registrován: 10. 8. 2014, 3:01

25. 7. 2015, 2:11

Možná pomůže nepřímá rada, tohle se mi stávalo když jsem vyvíjel svojí interpolační jednotku a zkoušel co motory dokážou.
V prvním případě- to bylo příliš velké zrychlení na rozjezd z nuly a velký moment setrvačnosti, motor se nerozběhl, pištěl a vrčel po celou dobu kdy se měl pohybovat.
Druhý případ - motor se rozeběhl s normálním zrychlením, pak jsem zkoušel prudce zrychlit ještě víc. Motor ztrácel moment až při určitých otáčkách, resp. neunesl takové zrychlení. došlo k zastavení motoru a po zbytku kdy se měl pohybovat tak pištěl. To samozřejmě odpovídá momentové charakteristice motoru.

Může to být špatné nastavení softwaru, který pak budí motory moc rychle a ty nejsou schopné reagovat. Nejčastěji nastavení kroky/mm , zrychlení a max rychlost.
Pak je i možná chyba výběru motoru, slabý motor pro daný účel.

KPr
Mechatronic
>> CNC 3/4 axis, 4 working heads, pressure air/water cooling
>> G-StepCon interpolation driver for one axis networks
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“