Microcon CD6410M

Odpovědět
Nitram18
Příspěvky: 5
Registrován: 6. 3. 2017, 4:41

24. 3. 2017, 6:10

Zdravím,
mám drivery od Microconu CD6410M. Nedadří se mi na ně vůbec připojit. Po dlouhém laborování s kabelem a různýma převodníkama jsem se dosta do následující situace. PC se seriovým portem přímo na základní desce. Ovladače nainstalovány, seriovka COM1 nastavena na 4800 baudů, bez parity a 1 stop bit. Jednotka připojená stíněnou propojkou s canon 9pin (zapojeny pouze 2-3,3-2,5-5). Jednotka napájena 24V a přepínače DIP4 adresy jsou všechny v poloze ON. V Inmotion studiu nastavím připojení COM1 4800 baudů bez parity 1 stop bit. Odklepnu ok, v programu se mi vypíše pár řádek asi vstupů výstupů (vidím to na nějaký průběh příkazů) a vyhodí chybu že jednotka MCU špatně odpověděla že si ám zkontrolovat připojení nebo nastavení rychlosti. Pokud použiju např. jiný kabel nebo jednotku odpojím tak se mi nevypíše ani ten seznam vstupů výstupů nebo co to je a jen to vyhodí tu chybu. Takto jsem to zkoušel cca hodinu a z toho se mi jednou podařilo připojit a to v době kdy jednotka byla odpojena od napájecího napětí. po zavření programu už jsem se opět připojit nedokázal ani s napájecím napětím. Nemáte někdo nějaký nápad jak postupoat nebo čím by to mohlo být? Díky
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

24. 3. 2017, 6:25

Před lety, když jsem koketoval s touhle firmou jsem řešil podobné problémy. Možná je problém v com kabelu, jestli to nechce překřížený. S kabelem 1:1 to nechodilo.
www.mosaznevyrobky.cz
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

24. 3. 2017, 6:36

Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Nitram18
Příspěvky: 5
Registrován: 6. 3. 2017, 4:41

24. 3. 2017, 8:39

Používám překřížený, ty nejčastější dotazy jsem četl. Postupuju podle toho jen nevím když už jeten driver nastavený jestli mám ten přepínač adresy přepínat na defaultní nastavení tj všechny přepínače na ON ebo jestli původní adresu tak jak byla když jsem se k driveru dostal. Popř jestli jde nějak zresetovat před připojením do továrního nastavení. Při připojování musí být jednotka napájea 24V? jak sem se kní mohl připojit při odpojeném napájení?
Odpovědět

Zpět na „Krokové motory“