Jaky je nazev v cestine?

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 4. 2014, 9:10

to je taky fakt, že tam mohl přidat ještě tak 2-3 čísla za desetinou čárkou :D
mě třeba irituje, když někdo udělá výkres, kde je na nějaké roztečné kružnici třeba 50mm X rovnoměrně rozdělenejch děr, normální člověk zakótuje kružnici a případně posunutí úhlu vůči ose.. a bezmozek tam nasere X kót v ose X a Y v lepším případě od středu... což je pro zejména lichej počet děr posunutejch o nějakej úhel okótovaná nepřehledná libovka..a chudák obsluha stroje aby si to přepočítal na roztečnou kružnici a úhly, než opisoval spousty kót
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2014, 10:56

Zrovna tohle by se dalo vysvětlit, kdyby to někdo připravoval pro výrobu na klasické souřadnicové vyvrtávačce a záleželo mu na vzájemné poloze děr a proto kótuje od středu roztečné kružnice :-) I když v dnešní době bude spíš pravda, že kliknul na "automatické doplnění kót" a dál nic neřešil :-)
Aleš Procháska
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2014, 11:23

JJJ .... PC a CAD snese všechno a na rozdíl ad starýho dědka u prkna nikomu nedá za ucho, když vyplodí nesmysl ... a bude hůř, na to vemte jed !!! :(
Jinak ale někdy i ty tisíciny mají smysl ... já se třeba kdysi hrozně trápil když jsem ručně programoval v Heidenhainu nějaký navazující rádiusy a jeden cad mi zobrazoval parametry entit (koncový body oblouků, středy rádiusů apod) na setinu (bylo nastavený zaokrouhlování). No za boha to nešlo naprogramovat až jsem přišel na to, že musím jít do tisícin jinak to prostě do mašiny neprolezlo.... :)
Ale vy výše probíraném případě je ten výkres ... no spíše obrázek opravdu zvěrstvo. :lol:
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“