Přestavba frezky na CNC

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 6. 2014, 9:23

jova píše:Jestli tím ošklivým cizím slovem máš na mysli vymezení vůle na trapézové matici, tak konkrétně zde je to řešeno tak, že je bronzová matice částečně nařízlá a dolaďuje se to stahovacím šroubem. Bohužel díky dalšími vůlím na ložiskách je celkový mrtvý chod cca 0,5mm.
To je škoda, že tam nedali trochu předepnutá ložiska, když už se to snažili řešit aspoň na té matici.
Díky za info.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 6. 2014, 10:48

tak když vidím ty výrobky co chceš dělat.. tak říkám rovnou zapomeň na tenhle typ strojů a tenhle rozpočet.. jak můžeš napsat že ti nezáleží na milimetru a pak sem dáš takovejhle výrobek? na milimetru nezáleží možná někomu kdo vyrábí splávky na ryby.. tam ej to asi šumák jak to bude ve finále vypadat.. ale tady?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2014, 6:11

to je zas provokace, nenechte se vytocit od trola
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

10. 6. 2014, 6:18

Ondrich píše:Už jsem zmiňoval že mi zatím postačí manuální ovládání, abych získal nějaké zkušenosti, také jsem se dozvěděl že čím mohutnější konstrukce stroje, tím je menší vůle, větší přesnost, kvalitnější obrobek, v plánu mám dělat něco jako toto: http://www.airsplat.com/Images/AC-UP-MAD-NRH02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a formy pro ražení plechu na hydraulickém lisu, jehož výsledný produkt by mohl vypadat takto: http://kingarms-uk.com/shop/51492-4480- ... ft-gun.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; jde hlavně o pevnost konečného produktu, pokud bych to měl dělat z hliníku, tak si to rovnou mohu koupit hotové, co se týká rozpočtu tak tam to bude trochu problém, k dispozici mám 15k, mohu se dostat až na 30k ale to už bych dlužil polovinu toho co mám, nepočítám s tím že si na sebe frézka vydělá, ale chci abych se s ní naučil zacházet a sem tam i nějaký obrobek prodat, každopádně musím najít vhodný stroj...
ty castky jsou predpokladam v eckach. :D
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 6. 2014, 6:28

spíš v kKč....
Ondrich: zapomeň na to, že s čínskou hobby frézkou dokážeš udělat něco jako na obrázcích co jsi zveřejnil
to je práce pro dost velkou firmu s vybavením za desítky milionů Kč
cena jednoho kusu (nebo nějakého lisovacího nástroje) by byla ve stovkách tisíc
aby ses dostal na nízkou cenu, musel bys to vyrábět nějakou technologií pro hromadnou výrobu - a ta technologie zase bude stát pár mega (desítek mega)
rozhodni se, jestli Tě víc baví střílení nebo výroba střílítek
jestli Tě baví ta výroba, začni něčím jednodušším, evidentně vůbec nevíš která bije (nemyslím to zle, nikdo učený z nebe nespadl)
prošli jsme si tím všichni
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

10. 6. 2014, 10:10

rozhodni se, jestli Tě víc baví střílení nebo výroba střílítek
Pěkně jsi to vystihl. :P
www.mosaznevyrobky.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

10. 6. 2014, 11:09

začni něčím jednoduším: s tím rozpočtem tak jedině koupit nůž, pilku a kus gumy a stavět praky :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2014, 12:32

Ondrich píše:jova: jsem z jihočeského kraje, ale jelikož nemám ve svém okolí nikoho kdo se věnuje kovoobrábění, rád se přijedu na frézku podívat, a vyzkoušet, popovídat si atd...
Poslal jsem ti včera soukromou zprávu.
zami
Příspěvky: 665
Registrován: 25. 1. 2011, 2:07
Bydliště: Třebíč

10. 6. 2014, 3:09

robokop píše:to je zas provokace, nenechte se vytocit od trola

Sohlasím, jinak to není možné....... :roll:
Miloš.
Uživatelský avatar
petrgr
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 2. 2011, 9:26

31. 8. 2014, 9:29

Max píše:Přesně tak, kámoš ji má a je to strašně gumové.
To tedy netuším, jak jste na to přišel. Vytáčel jsem na FX25 otvor průměr 315mm hlavou a naprostá pohoda. Frézoval jsem kus a dosáhl rovinnosti na 150mm 0,02. Co byste ještě více chtěl ? Není na hrubování ale na menší práce zlatá !!!!
Uživatelský avatar
petrgr
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 2. 2011, 9:26

31. 8. 2014, 9:32

FX 25 se dá předělat na CNC stejně jako každá jiná mašina. Děláte z blbosti absurdní problém.
http://www.cnc1.eu/sk/kompasvf25gs-cnc.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Viděl jsem ji na vlastní oči, funguje bezvadně. Hlavně vůbec mít nějaké zakázky a pořešit nástroje. To je dnes větší problém. Vše ja drahé jako prase.
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

8. 9. 2014, 6:30

Mám dotaz na FV-45P. Vyplatí se vůbec takovýto stroj na obrábění kovů? A co na přestavbu na CNC? Nebo to je stroj k ničemu. Pokud se to nechá použít co to je schopné ofrézovat (s jakou frézou to je schpné pracovat) a kolik může stát rozumná přestavba na CNC. Podotýkám že v CNC jsem pouhý začátečník, respektive jsem měl možnost pracovat s CNC šicím strojem a dosti se mi to líbilo. Nyní mě okolnosti dotlačili i k jiným strojům :D .

http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/f ... -fv-45p/15" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2014, 7:46

j-k píše:Mám dotaz na FV-45P. Vyplatí se vůbec takovýto stroj na obrábění kovů? A co na přestavbu na CNC? Nebo to je stroj k ničemu. Pokud se to nechá použít co to je schopné ofrézovat (s jakou frézou to je schpné pracovat) a kolik může stát rozumná přestavba na CNC. Podotýkám že v CNC jsem pouhý začátečník, respektive jsem měl možnost pracovat s CNC šicím strojem a dosti se mi to líbilo. Nyní mě okolnosti dotlačili i k jiným strojům :D .

http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/f ... -fv-45p/15" onclick="window.open(this.href);return false;
K hmotnosti tohoto strojku si připočti 2 tuny a pak to bude na obrábění kovů :)
Jinak jde o přesnost, rychlost, životnost a jaké kovy. Toto vše ovlivňuje jak to půjde a zda to půjde.
Když bych chtěl sem tam něco z hliníku na doma ano, když bych chtěl dělat každý den pár kusů ne.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

9. 9. 2014, 8:35

Mám na mysli samozřejmě hoby výrobu na opravy u udržení v provozu strojů co mám doma + sem tam co se vyskytne. Nemíním se tímto strojem živit. O výsoké přesnosti si iluze také nedělám stačí mi v porovnání s místními odborníky "zemědelské vůle" :D, 0,1-0,2mm bohatě. Jen jesti to je schopné brát železo a s jakým úspěchem. Při pročítání fóra jsem narazil na úspěšné majitele podobných strojů, tak mě zajímá jak jsou spokojení a v jaké cenové relaci se pohybuje předělávka na CNC 4 osy. Je mi jasné že za tyto peníze co stojí FV-45P se nechá pořídit celkem slušná ojetina, ale mě by vyhovovalo kvuli prostoru něco menšího. Stačí že do dílny budu muset nacpat http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s ... -sv-470/95" onclick="window.open(this.href);return false; , který mám objednaný. S velkou frézkou bych se tam už ani nehnul nehledě na plánovanou budoucí předělávku na CNC a problémy okolo toho. Jde mi o to abych byl schopný vyrobit náhradí díly a nemusel čekat na někoho až bude mít čas. Jestli frézka pojede hodinu či dvě místo deseti minut u profíka je mě šum a fuk, hlavně že to bude když potřebuju. Ono jezdit 20km k nejbližší kovoobráběcí firmě také něco stojí a na výrobu na počkání dneska taky nikdo není zvědavý.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

9. 9. 2014, 12:30

Stačí že do dílny budu muset nacpat http://eshop.vyrobnistroje.cz/product/s" onclick="window.open(this.href);return false; ... -sv-470/95
Nevím, co na tom budeš soustružit, ale žádnej dělník to není. Píší v parametrech mimo jiné:
Oběžný průměr v sedlové mezeře: 476mm, tak na to bych se přišel podívat, jak se na tom soustruží třeba setrvačník z Ducata. :)
www.mosaznevyrobky.cz
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“