Stolní vrtačka 1550W

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2014, 5:16

Bez toho vnitřního pouzdra by to bylo zase k ničemu, proto jsem psal že budou dvě pouzdra. To vnitřní je vnější průměr 43,00 a límec 44,00 a krajní pouzdro co bude vidět má vnější průměr 45,00 a límec 47,00. Je to proto aby to tam šlo vůbec vložit a byly límce na obou pouzdrech. Vnitřní průměr pouzder je na obou pouzdrech samozřejmě stejný.
Pouzdra ještě raději zalepím.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2014, 5:18

.
Přílohy
IMAG0457.jpg
IMAG0458.jpg
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

26. 10. 2014, 7:54

Pěkně si si s upínáním vyhrál. Mně se futrování na poprvé bohužel nepovedlo, ten čtyřhran na pinole mi po smontování dřel o vnitřek řemenice. Díry nebyly přesně souosé. Nakonec jsem udělal nové futro s malým přídavkem v díře a celý ten litěný vergl od číňana nalisoval na čočku za průměr pro ložiska té řemenice a průměr pro pinolu projel vrtací tyčí. Potom už to běhalo v cajku. Ve futru jsem před nalisováním frézou udělal vybrání pro pastorek výsuvu pinoly. Tu vrtačku jsem nakonec vyměnil za profi starou, kterou ve firmě vyhazovali do šrotu kvůli házejícímu vřetenu. Toho číňana jsme požívali jen na grotování děr po vrtání a i nato nebyl moc dobrý, ale zase se celkem sobře přenášel tam, kde ho bylo zapotřebí.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

26. 10. 2014, 9:06

Kahle jsou pěkně vidět obě pouzdra. Tu souost děr jsem dělal podle těch původních, aby nedošlo k tomu co tobě, proto byla pakárna to vůbec usadit na stůl. Na tom horním pouzdře je vidět jak už číňan nebyl v ose celého vřeteníku a projel to naráz průměrem 40,00 aby ložisko po nalisování bylo v ose. Kdyby dělali při výrobě i vřeteno 40,00 nic by navaklalo.
Přílohy
IMAG0459.jpg
IMAG0460.jpg
IMAG0462.jpg
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

26. 10. 2014, 10:06

Tak by mě zajímalo o kolik by vlastně prodražilo kdyby to chlapci dělali s minimální vůlí hned na začátku. To je takovej problém???
Nebo mají nařízený od NASA že výrobky od nich nesmí být lepší.
Přece vůle 0,2mm nemusí být ani kdyby to dělali správně vrtákem a byla by to úplně jiná kategorie.

PS potraviny:
To vymezení vůlí má úžasný vliv na kvalitu vrtání, budeš si tu změnu pak užívat :)
Já teď vrtal pár děr do 20mm plechu 8mm vrtákem a krásně to šustilo, špónky lezly ven a díra má pěkný povrch a úplně ostré okraje.
Trochu "nevýhoda" je že když je důlčík tak se musí navrtáváček dát přesně protože si do dolíku neskočí, je schopen vrtat v půlce důlčíku a vůbec neuhne.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

26. 10. 2014, 1:07

Cjuz píše:Tak by mě zajímalo o kolik by vlastně prodražilo kdyby to chlapci dělali s minimální vůlí hned na začátku. To je takovej problém???
Nebo mají nařízený od NASA že výrobky od nich nesmí být lepší.
Přece vůle 0,2mm nemusí být ani kdyby to dělali správně vrtákem a byla by to úplně jiná kategorie.

PS potraviny:
To vymezení vůlí má úžasný vliv na kvalitu vrtání, budeš si tu změnu pak užívat :)
Já teď vrtal pár děr do 20mm plechu 8mm vrtákem a krásně to šustilo, špónky lezly ven a díra má pěkný povrch a úplně ostré okraje.
Trochu "nevýhoda" je že když je důlčík tak se musí navrtáváček dát přesně protože si do dolíku neskočí, je schopen vrtat v půlce důlčíku a vůbec neuhne.
Nevím jak s užíváním, tuto vrtačku používám jako rychlonástroj :D , jinak raději vrtám na SV 20 ta je přeci přesnější a má svůj posuv, takže i bez dřiny.
Vrtat čínou 50tku či 12tku plotnu je sebevražda i s pouzdrama.
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

26. 10. 2014, 1:11

Cjuz píše:Tak by mě zajímalo o kolik by vlastně prodražilo kdyby to chlapci dělali s minimální vůlí hned na začátku. To je takovej problém???
Nebo mají nařízený od NASA že výrobky od nich nesmí být lepší.
Přece vůle 0,2mm nemusí být ani kdyby to dělali správně vrtákem a byla by to úplně jiná kategorie.
Vrtaný do mají dobře, alespoň u mě jen to vřeteno je užší. Díra turch je 40,00mm.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

26. 10. 2014, 1:52

<OT>
Cjuz píše:Tak by mě zajímalo o kolik by vlastně prodražilo kdyby to chlapci dělali s minimální vůlí hned na začátku. To je takovej problém???
Nebo mají nařízený od NASA že výrobky od nich nesmí být lepší.
Přece vůle 0,2mm nemusí být ani kdyby to dělali správně vrtákem a byla by to úplně jiná kategorie.
neblbni, tuhle Cina_Export mám taky.
Bez úprav (díky kamarádům, co maj soustruhy, velké frézky atd...), by se s tím dalo tak akorát nedělat nic a tvrdit, že mám malou stojanovku :lol:
</OT>
vossák
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 5. 2016, 3:32

28. 5. 2016, 4:45

Zdarec
Tak jsem si pořídil taky ze zvědavosti jeden tento klumpr.I když jsem si předem řádně naštudoval,udělal jsem to-b*bec:-)

Pořídil jsem si levně a minimálně,stolařem jetou vrtačku optimum-quantum B 14 jen tak na bastlení do dílny,musel jsem vybírat tento malý rozměr,protože s jiným bych neměl šanci to tam vměstnat na ponk(sklep,nízké stropy)
Předem bych chtěl varovat ty,kteří si myslí,že toto,ačkoliv to stojí trojnásobek běžné číny,je nějaká lepší kvalita.Je to naprostý,nepoužitelný klump,jako všechno ostatní této sorty.
Výrobce-úpravce to osadil jenom nějakou naprosto nepodstatnou omáčkou kolem a dal tam "lepší" motor s žebrováním(tento jsem už ale taky viděl na plnotučných laciných čínách o několik řádů levnějších).Potom taky jiné lámavé plexíčko,ozubený řemen gates a relativně použitelnou rychloupínací hlavičku 0-13mm.Co jsem si ještě při tuningu všiml,tak ta litina není tak ožebračená,jako u těch nových a nejlevnějších,ale to,v čem lítá(doslova) pinola má plnou stěnu bez vybrání(možná jako ten starý zelený einhell v úvodu?)

Čili bez úprav je to úplně k ničemu,mláti to i na volnoběh,vrtá trojúhelníčky,čtverečky a kosočtverečky a vrták tančí,že ani důlek nejde trefit.Samozřejmě vše je způsobeno naprosto ostudným slícováním pinoly a té ďoury.Vrták měl při plném vysunutí cca 2mm vakl a to jsem ještě hodně pozitivní.Taky ten motůrek 350W není nejsilnější,sice 10ku s citem a bez předvrtání do nerezi zvládne,ale bez absolutního soustředění se kousne a zastaví.Co je tedy pozitivní,tak neproklouzne nikdy řemen,ale vždy to zastaví motor(nevím jestli nekloužou řemeny spíš u těch větších s meziřemenicí).Řemenice jsou hliníkové,ale absolutně ostudného zpracování a ty závity na červíky,to je snad špatný vtip.Musel jsem je navrtat znova,hnus.Ložiska jsou nějaké kruté hlučné nonamy,ale dá se to bez problémů přeložiskovat nějakou kvalitou.Elektrika celkem ujde a je to funkčně i vzhledně uděláno.Naprostá tragédie je ten trapný stolík a lá trampolína,ten se ohýbá i při 3ce vrtáku.Další věc,co mě neskutečně na*rala je to stupidní dotažení vratné přužiny pinoly,na hřídeli posuvu,těmi dvěma blátěnými,tenkými kontramatkami,utáhnout je k sobě na té rozřízlé hřídeli je teda fakt něco,chtěl jsem to už rozmlátit kalačem,ale po 5ti cigaretách jsem to nějak vydýchal a dokonce i vyřešil:-)
Celkově tento typ vrtačky není vymyšlen úplně špatně,ale trošku to všudemožně zesílit,poctivě všude napřesno vyfutrovat,vrazit tam rovnou 70mm sloup se stěnou 5mm a opravdu pořádný betelný stolík a základnu,tak by to aj šlo.To by ale někoho stálo pár korun navíc a to přeci nejde si takto rozmazlovat zákazníky,obzvláště za ten nehorázný obnos-raději se pod to podepsat a nechat si pošpinit jméno:-(

Shrnuto,muselo se tunit a to konkrétně:

Tragická vůle pinoly: Použil jsem šroubkovou metodu,ale zjednodušil jsem to tak,že jsem použil jenom 2 mosazné šroubky M6 zepředu a na pravou stranu,pinola se tak opírá větší plochou v litině a její vedení se zpřesní stejně,jako u 4ks.Dotáhl jsem to relativně fest,ale po hodině používání se to už vrací samo a pinola nemá absolutně žádný vakl v žádné poloze.Vrtačka razantně ztichla i na prázdno a vrtáky krásně šustí v materiálu,otvory jsou už přesně okrouhlé.Vrtal jsem s tím 10mm plocháč 40ku na stojáka 2kou vrtákem a vrták vylezl z duhé strany na stejném místě,kde vlezl(přeměřeno šuplerou).tato vrtačka má navíc vepředu takovou krytku s vypínačem,takže ta to celé zakryje a není z venčí nic vidět

Kreténské řešení zakontrování pouzdra s vratnou pružinou pinoly: Našrouboval jsem matky na rozřízlou hřídel,vyvrtal do středu dírku se závitem a po našroubování červíka do středu hřídele,se už tato nestáhne ve štěrbině a matky neprokluzujou na závitu.Matky jsem použil poctivé z osy jízdního kola a pod ně jsem dal tlustou velkoplošnou podložku,tomu daremnému plíšku pouzdra pružiny nevěřím,že něco vydrží.

Nervy drásající,povolující se madla posuvu pinoly: Ty jsem na hulváta přilepil loctitem do závitů,není třeba to tam už nikdy v životě demontovat

Tyto úpravy přišly na půl dne času a cca 30kč na spoj. materiálu.Vrtačku lze už tímto úspěšně používat(její životnost ale neodhadnu)

To je zatím vše.Co bych chtěl ještě vyřešit je snížení minimálních otáček vrtačky,přece jenom 520ot do kovů není úplně košer,nemáte nějaký tip nebo trik?

Dále bych se chtěl zeptat na nějaký solidní strojní svěrák 100mm s relativní přesností a ohledem na nosnost toho trapného stolíčku,nemáte nějaký tip nebo odkaz?


Napadlo mě ještě vyřešit tu vůli pinoly rozříznutím celé te litiny zepředu a stažením 3mi šroubky M 6,ale nechtěl jsem do toho dělat takto hrubý zásah,zkoušel to někdo?


P.s: Cílem tohoto článku bylo sdělit,že china za 1500kč je úplně to samé,co vrtačka za 6000kč-bez úprav na kovy zcela nepoužitelná,do dřeva ovšem bez problému
pitíčko
Příspěvky: 234
Registrován: 27. 4. 2014, 9:17
Bydliště: Zbečno

29. 5. 2016, 8:42

Prosím, prosím, smutně koukám, kdo máte tuto vrtačku s meziřemenicí (dva řemeny), jaký rozměr řemenů tam patří? Sehnal jsem tento skvost, a rád bych ho roztočil i s pinolou.
Čína okopíruje vše...i rychlost dodání České pošty...
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 5. 2016, 8:47

pitíčko píše:Prosím, prosím, smutně koukám, kdo máte tuto vrtačku s meziřemenicí (dva řemeny), jaký rozměr řemenů tam patří? Sehnal jsem tento skvost, a rád bych ho roztočil i s pinolou.
obtoč kolem těch řemenic svinovací metr
stejně na každým stupni vychází délka toho řemene trochu jinak
ty řemenice jsou blbě spočítaný
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

30. 8. 2016, 7:17

už jsem zde delší dobu nebyl ale tak jak jsem řekl tak jsem i učinil a prostě NECHÁPU jak sem ty roky mohl dělat bez vrtačky
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“