VRTAČKA

Odpovědět
Lubomír
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 2. 2015, 8:28

3. 3. 2015, 10:12

Zdravím, neměl by někdo tušení jaký typ může být vrtačka na fotce, nebo alespoň kdo může být výrobce podle loga na čele vrtačky ,, jakoby šipka dolů v kroužku ,, nedaří se mi nic dohledat. Potřebuji zjistit tech. parametry, štítek na vrtačce jsem nenašel
Přílohy
DSC_0173.jpg
DSC_0175.jpg
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1289
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 12:46

J. Volman
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 12:56

GeeSnake píše:J. Volman
ty mě taky nenecháš bejt první u mé oblíbené značky...ty hade :mrgreen:

Ano tady pán má pravdu Josef Volman Závod Čelákovice. Po nástupu soudruhů pak již jen TOS Čelákovice
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 12:57

PAKO.ll píše:
GeeSnake píše:J. Volman
ty mě taky nenecháš bejt první u mé oblíbené značky...ty hade :mrgreen:

Ano tady pán má pravdu Josef Volman Závod Čelákovice. Po nástupu soudruhů pak již jen TOS Čelákovice
A ten motor co tam je by měl být Škoda
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Lubomír
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 2. 2015, 8:28

3. 3. 2015, 1:38

Díky. Prohledal jsem vše, ale nikde podobný typ nevidím ... v reálu vypadá robustně, zachovale, udržovaně, není z fabriky. Cena 5tis. tak uvažuju ,,, kdyby někdo tušil, dá-li se srovnat s VS32 budu rád za každé info ... díky
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 1:45

nikde ji v mých katalozích nemám ... bohužel jich nemám tolik

není to náhodou závitořez? Já jen že to má ještě řadící páku a nádherně dlouhej výsuv.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Lubomír
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 2. 2015, 8:28

3. 3. 2015, 1:51

jak jako závitořez,, jako funkce vrtačky? Měla by to být klasika stojanová vrtačka, dnes jsem se na to byl mrknout, jak to šlape ,,, no a je to jakože moc pěkné ( jen jsem k tomu chtěl dohledat nějaké technické údaje ) :)

Ano výsuv pinoly vypadá dobře,, alespon co vidím jak dlouhy je ten dorazový šroub
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 1:57

za 5 být tebou si ten kus litiny vezmy... mít to kam dát hned tě otravuji ať mi ji necháš :D

závitořez to nebude když nad tím přemýšlím , ty co od něj znám měli oddělenou hlavu s vřetenem .
Cena to je krásná jestli to má nohu a kostku,nebo stůl tak budeš na 300-4OOkg a to máš cca 14kč za kilo,šrotová cena
Naposledy upravil(a) PAKO.ll dne 3. 3. 2015, 2:20, celkem upraveno 1 x.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Lubomír
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 2. 2015, 8:28

3. 3. 2015, 2:03

To je pravda s tím šrotem :D ale opravdu prodává to starší pán má to leta v kůlně, původní lak krasavica vše komplet, myslím že používání minimální ,,, jdu do toho. Dík
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

3. 3. 2015, 8:40

:!:
PAKO.ll píše:
PAKO.ll píše:
GeeSnake píše:J. Volman
ty mě taky nenecháš bejt první u mé oblíbené značky...ty hade :mrgreen:

Ano tady pán má pravdu Josef Volman Závod Čelákovice. Po nástupu soudruhů pak již jen TOS Čelákovice
A ten motor co tam je by měl být Škoda
Tak tenhle pán to určitě nedělal.Volman to sice byl,ale František,ne Josef,tudíž ne z Volmanovic,ale ze Žebráka,což byla v té době úplně jiná firma,což přece všichni víme,ne?
Tyhle vrtačky,co jsem zjistil se dělaly ve třech,možná i víc provedeních-vrtačka,vrtačka s posuvy a vrtačka řadová..Velikostí je to něco mezi V20 a 32,ve vřeteni morse 3.Motor dvoje otáčkyxtrojnásobná řemenicexpředloha=celkem solidní řada otáček,ty posuvy nemám nastudovaný. Víc viz můj článek v téhle rubrice(kdyby někdo četl,nemusel zakládat další vlákno).Váhově už si to moc nepamatuju,ale typ s posuvy,bez motoru to byly (podle toho,kolik jsem platil)skoro rovné čtyři metráky,takže i tuhost bude asi solidní.Když ji nevezmeš,tak se hlásím,i na pivo za dobrý tip rád dám
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 3. 2015, 10:39

mno nechci se dohadovat. Za prvé jak tvá tak tato (omlouvám se že jsem na to vlákno zapoměl) je již vyrobena dle loga pod fi J.Volman... a i kdyby byla vyrobena v Žebráce tak určitě ne Františkem ,ale byla by vyrobena Otakarem Volmanem .Muselo by tak být ovšem do roku 1936 kdy na fabriku byla uvalena nucená dražba .A fabriku zakoupil jeho bratr Josef.

Ale můžete si vyhovět ,jeden potřebuje okopírovat díl(i když předpokládám že za tu dobu už jsi to nějak pořešil) a druhému se šikne kopie tabulky převodů
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

5. 4. 2015, 3:31

PAKO.ll píše:mno nechci se dohadovat. Za prvé jak tvá tak tato (omlouvám se že jsem na to vlákno zapoměl) je již vyrobena dle loga pod fi J.Volman... a i kdyby byla vyrobena v Žebráce tak určitě ne Františkem ,ale byla by vyrobena Otakarem Volmanem .Muselo by tak být ovšem do roku 1936 kdy na fabriku byla uvalena nucená dražba .A fabriku zakoupil jeho bratr Josef.

Ale můžete si vyhovět ,jeden potřebuje okopírovat díl(i když předpokládám že za tu dobu už jsi to nějak pořešil) a druhému se šikne kopie tabulky převodů
No,já to nemyslel tak,že ji František vyrobil,ale tak,že ta firma se jmenovala František Volman, i když už ji vedl Otík..Jinak souhlas, a ta moje pochází ještě z té doby před dražbou.Je mi divný,jak se mohla takhle zachovat tolik let..
Lubomír
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 2. 2015, 8:28

7. 4. 2015, 7:36

Zrovinka o víkendu jsem ji dotáhnul domů ,, no radost veliká :D ,,, typový štítek asi za ty roky někde upadl, zůstal jen na motoru, ale to jsou jen technické data, volty ampery ...
Přílohy
novy1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“