Nástrojové brusky, kde je pravda?

Odpovědět
pepad
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 11. 2013, 8:02
Bydliště: u Kladna

28. 3. 2015, 8:43

Prosím čtenáře tohoto webu o pomoc při řešení následujícího:
Delší dobu se snažím zjistit něco o nástrojové brusce o které vím na 100% pouze to, že na stojanu je odlit nápis KAMENÍČEK. Na internetu jsem našel něco podobného, ale není to přesně stejné k čemu sháním popis, případně dokumentaci (návod popis atd.), nebo jakoukoli informaci.
To hodně podobné je na
http://www.strojesvoboda.cz/foto/Bruska ... %20101.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; označené jako BN 101.
Pod stejným označením je na stejném webu ale i bruska
http://www.strojesvoboda.cz/foto/Bruska ... 1/icon.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Prosím proto všechny znalé a ochotné o spolupráci, radu, navedení i při určení brusky. Které označení platí, kde je pravda?

Děkuji všem za pomoc a to i těm, kteří si příspěvek pouze přečetli.
pepad

Omlouvám se, že jsem nebyl schopen k linkům vložit i obrázky, ať dělám co dělám tak mi to program nedovoluje (prozatím jsem s tím neměl problémy).
ferda79-f1
Příspěvky: 71
Registrován: 5. 4. 2011, 2:53

29. 3. 2015, 9:08

Tuším p Tumlík má také jednu zkus u nej
pepad
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 11. 2013, 8:02
Bydliště: u Kladna

29. 3. 2015, 10:09

Velice děkuji za upozornění. I když jsou některé konstrukční prvky trochu rozdílné, tak článek od pana mistra Tumlíka mi velice pomohl.
Ještě jednou Díky
pepad
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2015, 3:54

já mám tu první variantu, kde není krytá ta osa Y tak jak na novějších, tu co jsi dal v odkazu mám rozbrakovanou v komponentech, bez spodního těla, vřeteník je s kuželem Me18 oproti vnějším kuželům co mám na té poskládané, noniusy jsou tam větší, ale jinak je to to stejný.
Za mě, pokud je dobrá cenovka tak určitě ber, díky kluznému vedení s V drážkou se na tom dělá s větším odporem ve vedení jak na válečkách, ale jinak malá šikovná do malé dílny ideální nástrojovka, mám k tomu i originál trny, ale ty jsem časem vyměnil za trny na Bn102, protože mají mk2 kužely. Brousím na tom dnes a denně :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
pepad
Příspěvky: 32
Registrován: 19. 11. 2013, 8:02
Bydliště: u Kladna

31. 3. 2015, 9:06

to: tumlík
Díky za povzbuzení.
O informace se snažím proto, že jsem se k jedné takové dostal, ale v "rozloženém stavu" . To co je "na hromadě" nevím zda dá na kompletní stroj proto potřebuji vědět jak je to se součástkama a sestavou převodů abych hlavně zajistil základní pohyby motýla a stolů. Objímka a sloup snad jsou komplet. Z Tvého popisu a prozatím dostupných informací došlo ve výrobě k více úpravám, protože tady jak spodní stůl tak motýl jsou na V vedení a ploše, sloup s vřeteníkem jsou otočné na vysouvací objímce atp. Mám proto dotaz nemáš nějakou dokumentaci k pohonům a převodům alespoň sestavu nebo fotky? Nenarazil jsi webu na něco podobného? Byl bych vděčen za radu či nasměrování.
pepad
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“