Laserová gravírka

aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 5. 2017, 9:16

Oprava - to diodové pole stojí tak 1 200 USD.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

24. 5. 2017, 9:31

Nasadil jsi broučka. Tak budu ještě brouzdat po netu a pátrat kde se dá co koupit.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 5. 2017, 10:07

U hotové gravírky by měl výrobce ve specifikaci sdělit, co to dokáže, a z toho bych vycházel.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 5. 2017, 10:10

reta píše:Nasadil jsi broučka. Tak budu ještě brouzdat po netu a pátrat kde se dá co koupit.
Značkovací lasery, ať už pevnolátkové nebo vláknové, nabízí i u nás víc firem.
A hlavně spousta firem nabízí značení jako službu.
Nebyl by lepší postup začít tím, že si první sérii výrobků necháš označit někde, kde o tom něco ví, a teprve podle zkušeností a následných potřeb budeš případně kupovat něco za desítky nebo spíš stovky tisíc Kč?
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

25. 5. 2017, 6:53

Tak to taky dělám. Jen dost neohrabaně jsem začal na ebay a v Číně. A, že první kousky si nechám udělat to je jasné.
Pak se ptám také proto, že informacím od prodávajících ... a teď nevím jak to napsat, prostě o tom mnoho nevím. Tak jsem se do toho zamotal. Právě, že o obchodě toho vím hodně a o laseru skoro nic.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

12. 6. 2017, 9:57

Zdar. Tak jsem brouzdal po netu. A objevil jsem, že a to jsem již psal se dá asi Čína koupit v Německu.
http://www.ebay.com/itm/40W-CO2-Laser-G ... 2087872426" onclick="window.open(this.href);return false;
Teď mi nejde o laser ale o obchodní podmínky. Je napsáno, že lokalita Bremen, Germany. V Bremen je velká celní zóna. Pokud by to šlo z ní pak smolík, zaplatit clo a DPH. Nemáte někdo s takto zakukleným Číňanem zkušenost? Sice píše, že celní poplatky nula. Ale známe Číňana.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

12. 6. 2017, 11:01

Dovolím si skromný názor ... pokud chceš popisovat to co si myslím, tak laser je "laciné pouťové řešení" Na High-end produkty, zejména v retro stylu by mělo jít klasický gravírování, protože to je známka profi "drahé" produkce. Laserem dnes šikmáč popisuje kde-co...je to laciný komerční řešení. :wink:
lubbez
Příspěvky: 3160
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

12. 6. 2017, 5:54

Obecně platí, že dovoz z EU je bez cla. U DPH nevím, ale nejsem přesvědčenej, že by stát toleroval takový únik. Já sám jsem plátce a tak se o to nestarám, protože si ho stejně odečtu, nebo započtu. Na druhou stranu, mě ty výrobky, viz tvůj odkaz, přijdou překvapivě levné a byl bych velice ostražitej, aby to nebyl takový klasický čínský no name výrobek. Rozuměj tím naprostá sračka. Na ten tvůj požadavek toho pravítka, je nejjednodušší fiber laser 10-20W. Teď se po něčem takovém koukám speciálně na gravírování kovů a vychází to tak 150litrů, při výkonu diod 20-30W, originální řídící deska a pracovní plocha 150x150mm. Dá se ušetřit na pracovní ploše, 100x100mm to je tak o sto doláčů míň a další stovku ušetříš na crackuté řídící desce, ale ta neumí upgrade SW a nemaká na W8 a W10. Jinak čáry to dělá cca od 0,01mm a písmenko od cca 0,3mm. Je možné najít i ještě levnější stroje,(cca pod 90litrů) ale tam je doprava klasicky lodí, se vším, co to obnáší. Protože to váží nějakejch 50 kilo, tak dporave jedině UPS nebo DHL a přímo před barák. Jinak CO2 laser má paprsek tak 0,2 mm, takže tam to moc fungovat nebude a pasta na kov už vůbec ne. Pokud by to mělo být retro, tak tam opravdu klasické gravírování. Jinak ještě k těm nákupům, DPH se asi očůrat nedá, clo je směšné za laser za 80 tisíc jsem platil clo něco kolem 3000 korun. Důležité jsou ale ty skryté náklady jako poplatek za celní sklad, poplatek za rejdu, poplatek za JCD .... Při troše smůly, to může být nakonec stejná cena jako výrobek. A na závěr i čínské zboží je kvalitní, velmi kvalitní a taky velmi sračkové. Asi nejbezpečnější nákupy jsou přes Alíka, potom ebay, ale prodejce musí mít fakt slušnej kredit a na závěr číňáci prodávající z německa nebo z anglie. Tady bych byl opravdu, ale opravdu ostražitej.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

12. 6. 2017, 8:56

Dovoz z EU by vůbec neměl podléhat celnímu řízení. Tj. nemělo by se vyměřovat ani DPH-
Zrovna DHL si na poplatku za proclení pěkně mastí kapsu. K mému překvapení (dovoz v listopadu 2016 z USA, předtím to neúčtovali) si totiž k vlastnímu poplatku za proclení přihodí poplatek za tzv. garanci při celním řízní. Ten je prý jenom proto, že celní dluh vybírají jako dobírku pří předání zásilky (přitom když jsem jim navrhoval, že jim to zaplatím převodem před dodáním, protože je to pro mě lepší než to platit v hotovosti, tak to prý nelze - přitom u TNT to šlo, akorát že TNT je minulostí protože ho sežralo blbé DHL). Počítá se to tuším jako procento z celní hodnoty a je tam nějaké max. a mni. Kolik přesně si už nepamatuju, ale u mě to celní poplatek zdvojnásobilo. Celkově jsem byl s DHL nespokojen z důvodů dost velkých komunikačních nedostatků.

Jinak při dovozu z USA by se možná vyplatilo to poslat přes Shipito. Plno prodejců technologických věcí (použité zařízení) má poštovné do Evropy přes UPS atd. neskutečně drahé, třeba i přes 1000 USD i u zásilky pár kg, asi nemají žádnou slevu na přepravném. Naopak Shipito má slevy desítky %. Třeba zrovna zásilku kolem 80lbs stálo přes DHL nějakých 300 USD. Bohužel letos z nějakých důvodů jsou ceny 2x větší, ale ještě je k dispozici Fedex. Ale je dobré si spočítat, jestli se vyplatí to poslat z USA přímo, nebo právě přes Shipito.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

12. 6. 2017, 10:34

moje zkušenost s UPS
před cca 14 dny jsem si dovezl z USA použitou brusku na ventily (Serdi VVR120)
prodejce zařídil zabalení do dřevěné bedny rozměr cca 2 europalety x 1m výšky (250USD), celková váha asi 400-500 kg (musel bych to někde hledat) + přepravu
přeprava někde z USA (sběrná služba) + na Ruzyni letecky 650USD, z Ruzyně ke mě na dvůr 1000.- CZK sběrnou službou, celkem od dveří ke dveřím 9 dní
UPS Praha okamžitě po odeslání zásilky od prodejce z USA začalo komunikovat, profesionální jednání bez chyby, za vyřízení celních papírů si naúčtovali asi 1300,- CZK
spokojenost
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

12. 6. 2017, 10:43

650 USD za tuhle hmotnost letecky je slušná cena. DHL chce tohle za zásilku o hmotnosti ani ne 1/10. Bohužel Shipito s UPS pro odeslání do ČR nespolupracuje.
Nicméně - nevyplatilo by se tohle už poslat lodním kontejnerem? Sice bys to neměl za 9 dnů, ale cena přepravy by byla myslím mnohem nižší.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7214
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

12. 6. 2017, 10:45

nevím
neřešil jsem to
nepřišlo mi to drahý
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3160
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

13. 6. 2017, 7:16

Kupoval jsem laser z číny, doprava do čech zdarma.(cena cca 70000, váha 130) Poplatky v přístavu Praha cca 7000,-kč, JCD+ mezinárodní DPH +doprava k dílně cca 5000,-kč. Poslání lodí 5 týdnů + týden formality u nás. Kamarád kupoval nějakou optickou stolici z číny. Váha 85kilo a cena cca 300000. Doprava do čech zdarma a nabízeli UPS, DHL a ještě dva dopravce. Zvoleno DHL. Protože doprava měla trvat 8-12 pracovních dnů, odjel Pepa na týden na lyže do Rakouska. Uprostřed týdne se musel vrátit, neb tu mašinku přivezli. Opět doprava před barák, od potvrzení o platbě doprava 8!!!! dnů z pevninské číny, DHL za vylení a další poplatky chtělo 8400korun. Při ceně zařízení 300 litrů mi necelá desítka přijde úplně zadarmo. Z USA nenakupuju, protože doprava je fakt šíleně drahá. Moje znalosti angličtiny bohužel nestačí na kvalifikovanou diskuzi a amík se nijak nesnaží mi situaci ulehčit. Číňan většinou ano a zatím jsem se s ním vždy dohodnul, i když je pravda, že těch obchodů jsem realizoval cca 20. Pokud jsem musel nakupovat z vyspělých kapitalistických zemí, obrátil jsem se na prostředníka, samozřejmě z oboru. Svého času jsem kupoval LED diody přes Ryston.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“