Rovinné brusky

Odpovědět
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

19. 10. 2011, 7:54

Chtěl bych si časem pořídit nějakou starší magnetku s velikostí magnetu do 630 na délku. Jenže pořád váhám jakou. Určitě by měla mít přidávání v úvratích a rychloposuv vřeteníku. Konstrukce pohyblivý sloup v příčném směru bych asi předem zavrhnul. Takže BRH20 ne. Krom toho sloupu má taky dost poruchovou elektriku a hydrauliku a ty jsou mimo stroj tak je moc velká.
Z těch nejznámějších BPH200, BPH200, SPC20, 3G71. Znám z nich akorát tu BPH20, ale ty ostatní bývají levnější. Nevíte jestli má ta polka SPC20 přidávání a rychloposuv? SPC20B to má, ale nevím co ta její předchůdkyně.
Sběratel strojů :-)
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 5:41

capumpor píše:Chtěl bych si časem pořídit nějakou starší magnetku s velikostí magnetu do 630 na délku. Jenže pořád váhám jakou. Určitě by měla mít přidávání v úvratích a rychloposuv vřeteníku. Konstrukce pohyblivý sloup v příčném směru bych asi předem zavrhnul. Takže BRH20 ne. Krom toho sloupu má taky dost poruchovou elektriku a hydrauliku a ty jsou mimo stroj tak je moc velká.
Z těch nejznámějších BPH200, BPH200, SPC20, 3G71. Znám z nich akorát tu BPH20, ale ty ostatní bývají levnější. Nevíte jestli má ta polka SPC20 přidávání a rychloposuv? SPC20B to má, ale nevím co ta její předchůdkyně.
Nazdar,
ja som si pred 2 tyzdnami doniesol SPC20, tu prvu verziu. Vertikalne pridavanie to nema, to mali az posledne modely SPC20D, rychloposuv to tiez nema, ale ten sa chystam dorobit. Ak by si mal nejake otazky tak kludne napis.

Tibor
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 9:17

capumpor píše:Chtěl bych si časem pořídit nějakou starší magnetku s velikostí magnetu do 630 na délku. Jenže pořád váhám jakou. Určitě by měla mít přidávání v úvratích a rychloposuv vřeteníku. Konstrukce pohyblivý sloup v příčném směru bych asi předem zavrhnul. Takže BRH20 ne. Krom toho sloupu má taky dost poruchovou elektriku a hydrauliku a ty jsou mimo stroj tak je moc velká.
Z těch nejznámějších BPH200, BPH200, SPC20, 3G71. Znám z nich akorát tu BPH20, ale ty ostatní bývají levnější. Nevíte jestli má ta polka SPC20 přidávání a rychloposuv? SPC20B to má, ale nevím co ta její předchůdkyně.

Tak mě bohužel utekla během půl roku už třetí BPH 20 :( v docela slušném stavu a to je od překupníka, ovšem poměrně solidního. Ceny +- šest pětek, většinou když je to míň tak je nějaký problém s vřetenem, případně vydřené lože, mazání, atd.
Jinak jinou jak BPH 20 nechci, na SPC20 jsem se byl dívat a bohužel mě to nijak neoslovilo, a navíc při skoro stejných rozměrech jak bph má jen nějakých 500 podélně, víc jsem to nestudoval, jednou jsem si z polska dotáhnul parenicu a zasral jsem se z ní jak lión a od tý doby vě mě ten národ nebudí důvěru v ničem
tož asi tak
capumpor: třeba pasem po tom samým a ani o tom nevíme :lol: během toho co sháním brusku naplocho jsem rezignoval na "dobrý kup" :wink:
je to na pipinu sortiment :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 9:28

Magnet je sice 500x200 ale jazdi to cca 630x230 takze by to nemusel byt az taky problem. Tato bola malo pouzivana, vedenia su vo vybornom stave, menil som akurat loziska v hydraul. čerpadle a ešte sa chystám na výmenu ložísk vo vretene. Ja som zatiaľ spokojný :) Trošku mi vadí, že nemá rýchloposuv ale ten časom dorobím.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 9:33

rexolv píše:Magnet je sice 500x200 ale jazdi to cca 630x230 takze by to nemusel byt az taky problem. Tato bola malo pouzivana, vedenia su vo vybornom stave, menil som akurat loziska v hydraul. čerpadle a ešte sa chystám na výmenu ložísk vo vretene. Ja som zatiaľ spokojný :) Trošku mi vadí, že nemá rýchloposuv ale ten časom dorobím.
aha, to jsem nevěděl, nijak jsem to nepřeměřoval, jen jsem to očumoval, vedení a tak celkový stav, bylo to odpojený
dobrá připomínka díky :wink:

wie viel es kosten? :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 9:41

tumlik píše:
rexolv píše:Magnet je sice 500x200 ale jazdi to cca 630x230 takze by to nemusel byt az taky problem. Tato bola malo pouzivana, vedenia su vo vybornom stave, menil som akurat loziska v hydraul. čerpadle a ešte sa chystám na výmenu ložísk vo vretene. Ja som zatiaľ spokojný :) Trošku mi vadí, že nemá rýchloposuv ale ten časom dorobím.
aha, to jsem nevěděl, nijak jsem to nepřeměřoval, jen jsem to očumoval, vedení a tak celkový stav, bylo to odpojený
dobrá připomínka díky :wink:

wie viel es kosten? :D :D
35.000 Kc bolo to s odsavanim a chladenim, ktore este nebolo nikdy pouzite
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 9:54

rexolv píše:
tumlik píše:
rexolv píše:Magnet je sice 500x200 ale jazdi to cca 630x230 takze by to nemusel byt az taky problem. Tato bola malo pouzivana, vedenia su vo vybornom stave, menil som akurat loziska v hydraul. čerpadle a ešte sa chystám na výmenu ložísk vo vretene. Ja som zatiaľ spokojný :) Trošku mi vadí, že nemá rýchloposuv ale ten časom dorobím.
aha, to jsem nevěděl, nijak jsem to nepřeměřoval, jen jsem to očumoval, vedení a tak celkový stav, bylo to odpojený
dobrá připomínka díky :wink:

wie viel es kosten? :D :D
35.000 Kc bolo to s odsavanim a chladenim, ktore este nebolo nikdy pouzite
hmmm tak to je daň za to, že nesedím každej den na e-bazarech :D
ta na kterou jsem byl čučet byla za padíka bez daníka :lol: :lol:
ale zas k ní bylo hromadu kotoučů ,no už je stejně v dýmu tak to je jedno
každopádně těch pětatřicet bych klidně sežral i když by se měl vyměnit ten magnet, ten posuv je fakt 630???? proč se teda v manuálu uvádí 500? to nechápu, ale věřím ti když to říkáš :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

5. 12. 2011, 10:08

K tejto som tiež dostal hromadu kotučov, povodne sme nehovorili ani o kotúčoch ani o odsávaní a chladení. Ale keď sme naložili brusku tak chlapik začal nosiť že ešte toto k tomu ma, tak čo som mal robiť, zobral som aj to :)
Čo sa tyka toho rozsahu posuvu, tak štandartne to chodi menej, ale pri tych nastavovacich skrutkach je na koncoch zašrobovane skrutky ktore brania posunúť dorazy dalej. Po ich vyskrutkovani sa dajú rozsahy posunúť dalej. Nerozumiem prečo je to takto robené.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

5. 12. 2011, 10:13

Protože ti pak mohou mlátit manžety v pístnici do čel.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 12. 2011, 3:59

Co ta rusanda, 3G71? Je sice velká, ale podle všeho má přidávání i rychloposuv.
SPC20 nejstarší jsem měl v Pelhřimově za 28 také s novým odsáváním a chlazením a pak jí zvednul na 35. Rexolv, Není to ta tvoje?

Tumlíku, proč rezignuješ na dobrý kup? To máš úplně jedno, protože obchodník si jen přirazí cenu, to není daň za dobrý stav, ale za pohodlnost a rychlost nákupu.
Sběratel strojů :-)
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2011, 5:02

capumpor píše:Co ta rusanda, 3G71? Je sice velká, ale podle všeho má přidávání i rychloposuv.
SPC20 nejstarší jsem měl v Pelhřimově za 28 také s novým odsáváním a chlazením a pak jí zvednul na 35. Rexolv, Není to ta tvoje?

Tumlíku, proč rezignuješ na dobrý kup? To máš úplně jedno, protože obchodník si jen přirazí cenu, to není daň za dobrý stav, ale za pohodlnost a rychlost nákupu.

Ano, je to ta z Pelhrimova :)
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2011, 5:05

3G71 som mal jednu dohodnutu z jednej firmy asi 200m odomna, ale nakoniec si to s predajom rozmysleli. Ale je o dost vacsia a tazsia ako ta SPC20
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

23. 1. 2012, 10:51

Dnes jsem si byl prohlédnout tu 3G71 co je na Bazoši za 29 a už snad ani jinou nechci. Má ten rychloposuv a přidávání. Na té to zrovna ani jedno nešlo, tak jí asi neberu, ale tenhle typ bych chtěl.
Polku teď prodává někdo 5 km daleko za 30, stav nevím asi se na ní zajedu kouknout, třeba si to ještě rozmyslím. Je fakt, že ta rusanda je velká a těžká na to že má magnet jen 500.

Rexolv: Už jsi zkoušel dělat rychloposuv na SPC20?
Sběratel strojů :-)
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2012, 11:33

capumpor píše:Dnes jsem si byl prohlédnout tu 3G71 co je na Bazoši za 29 a už snad ani jinou nechci. Má ten rychloposuv a přidávání. Na té to zrovna ani jedno nešlo, tak jí asi neberu, ale tenhle typ bych chtěl.
Polku teď prodává někdo 5 km daleko za 30, stav nevím asi se na ní zajedu kouknout, třeba si to ještě rozmyslím. Je fakt, že ta rusanda je velká a těžká na to že má magnet jen 500.

Rexolv: Už jsi zkoušel dělat rychloposuv na SPC20?
Ešte som sa k tomu nedostal, ale spravim to asi inak, ovladanie zvihu spravim servomotorom a k tomu riadiacu jednotku s displejom, jednak to bude fungovat ako rychloposuv a jednak tam bude automaticke pridavanie, cize navolim si kolko chcem zbrusit, po kolko pridat v kazdej uvrati a bruska vybrusi a vypne. Nemusim stat pri nej a rucne pridavat, co je dost neprakticke hlavne ked treba vela zbrusit.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 1. 2012, 6:40

capumpor píše:Dnes jsem si byl prohlédnout tu 3G71 co je na Bazoši za 29 a už snad ani jinou nechci. Má ten rychloposuv a přidávání. Na té to zrovna ani jedno nešlo, tak jí asi neberu, ale tenhle typ bych chtěl.
Polku teď prodává někdo 5 km daleko za 30, stav nevím asi se na ní zajedu kouknout, třeba si to ještě rozmyslím. Je fakt, že ta rusanda je velká a těžká na to že má magnet jen 500.

Rexolv: Už jsi zkoušel dělat rychloposuv na SPC20?
ta ruska je za 29? kdybych měl na to místo, tak bych šel asi do podobnýho typu, ale já jsem vyčlenil prostor jen přesně na BPH 20, kterých je bohužel poskrovnu :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“