Rovinné brusky

Odpovědět
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

1. 5. 2012, 7:58

capumpor píše:Tak mám od BPH300 jen výkresy a na kole pro přidávání žádná hydraulika není tj. nemá přídávání v úvratích příčného posuvu. Nahoře na sloupu je šneková převodovka pro rychloposuv. Při rychloposuvu se točí šroub, při jemném ručním přísuvu se točí matka.
Dik za info, stejne asi pujdu do ty rusandy. Kdyz se neco posere alespon budu vedet koho otravovat ;-)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 10:24

Tak jsem take v klubu rovinnych brusicu :). Vcera jsem si holku privezl a je to opravdu fesanda. Hned jsem samozdrejme vyzkousel brouseni :) Potrebuji jen nechat vyrobit tlakove hadice ke kolu svisleho pridavani. Jeste musim zprovoznit cerpadlo chlazeni a magneticky odlucovac, kde je potreba vse znovu prodratovat a vymenit zasuvku na stroji (nemam protikus). Hdice by take chtela asi vymenit za delsi a nejak zajistit, aby se u ventilu nelamala. Cena v prepoctu 57000Kc, takze spokojenost :). Kryty proti strikani chladici kapaliny nebyly, takze si vyrobim nove priblizne podle originalu.
Po slozeni z auta
Po slozeni z auta
Prvni testovaci brouseni, zatim pouze na sucho
Prvni testovaci brouseni, zatim pouze na sucho
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 11:12

capumpor píše:Tak jsem sehnal odtahovku a už jí mám prozatím složenou asi 2 kilometry od baráku v hale s portálákem. Teď musím sehnat auto s rukou a převezt jí dom.
Teda štastnej jsem jak blecha. Konečně jsem se dočkal.
Teď začnou takové ty první práce na ní. Výplach vřeteníku a nový olej J0 nebo petrojel s olejem. Vyčistit hydrauliku, nový olej.
Z boku na sloupu je pumpička na mazání, tak tam musím najelt a promazat. Dlouho to stálo a je to všechno suché.
Taky hlavně nějaký pěkný základ. Bohužel nemám souvislou podlahu.
Jaky olej jsi nakonec dal do toho vreteniku? Radeji ho vymenim, buh vi kdo tam co nalil.V manualu stoji smichat 10% turbinoveho oleje 22 s petrolejem, ale buh vi pod jakym oznacenim se prodava ted.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 5. 2012, 1:58

No tak to je super. Další rusanda :D
Olej jsem dal ložiskový ol-j22 s 90% petroleje. Měl jsem jen ten štítek na vřeteníku (průmyslový olej 20). To nevím co je tak jsem dal ten ložiskový a je to dobrý. Maže pěkně, nezadírá, nehřeje. Dělají olej CUT3 a mělo by to být stejné. Označení vypadá jako řezný ale je to vřetenový. Mě se ho nechtělo jet kupovat na Kladno tak jsem dal petrák, i když ten olej by byl asi levnější a lepší. Jsem fakt netušil kolik teď stojí petrolej.

Koukám, že tem máš permanentní magnet. To kvůli té zásuvce?
Ty tam máš asi štítky v němčině, co? Ty české jsou docela srandovní, jsou tam hrubky :lol: Třeba PLÁCE S DESKOU - BES DESKY, nebo tam chybějí háčky a čárky a nebo jsou zase tam kde být nemají a tak. Ale to je mi úplně fuk.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 3:07

capumpor píše:No tak to je super. Další rusanda :D
Olej jsem dal ložiskový ol-j22 s 90% petroleje. Měl jsem jen ten štítek na vřeteníku (průmyslový olej 20). To nevím co je tak jsem dal ten ložiskový a je to dobrý. Maže pěkně, nezadírá, nehřeje. Dělají olej CUT3 a mělo by to být stejné. Označení vypadá jako řezný ale je to vřetenový. Mě se ho nechtělo jet kupovat na Kladno tak jsem dal petrák, i když ten olej by byl asi levnější a lepší. Jsem fakt netušil kolik teď stojí petrolej.

Koukám, že tem máš permanentní magnet. To kvůli té zásuvce?
Ty tam máš asi štítky v němčině, co? Ty české jsou docela srandovní, jsou tam hrubky :lol: Třeba PLÁCE S DESKOU - BES DESKY, nebo tam chybějí háčky a čárky a nebo jsou zase tam kde být nemají a tak. Ale to je mi úplně fuk.
OK, koupim olej, a prdnu ho tam. Ten CUT 3 bych chtel dat i do soustruhu, tak alespon zabiju 2 mouchy jednou ranou. Vsechni stitky jsou nemecky, ale vubec mi to nevadi. Driv jsem v Nemecku pracoval a umim docela dobre mluvit i cist (taky jsem si tam s panem pokecal a pak jeste u nej poptam hrotovku). Dal mi k tomu i nemecky navod, tak ho nekdy zkusim nascanovat. Lepsi jak lustit bukvice.

Permanentni magnet tam je, a ten co to prodaval tak tvrdil, ze stary elektromagnet uz nedrzel a tak ho vyhodil (na fotkach ten elektromagnet byl). Nezbude mi nic jinyho nez za 3500 koupit elektromagnet, ale to asi pozdeji, s timhle se da taky brousit (jen to neni blbuvzdorny a da se brousit i bez zaplyho magnetu). Ted budu v dilne delat poradnou podlahu (natrit vodnim sklem, samonivelacku a nater) a pak konecne zacnu davat stroje na misto.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 5. 2012, 9:54

Tak se ten originální sinusový svěrák k 3G71 na Aukru nakonec prodal, jsem si dělal iluze, že se neprodá a zkusím to za menší cenu.
No škoda.
Nepoputuje do Teplic?
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

7. 5. 2012, 6:37

Bohuzel nepoputuje. Ani jsem si nevsil, ze ho nekdo prodava. Budu si muset na stavit upozorneni i na to. Ted abych shanel naradi na frezku, soustruh a jeste k tomu brusku, no to me pos.r :-)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

7. 5. 2012, 3:35

Tumliku, tady mas prirubu na BPH20 za 1500Kc
http://stroje.hyperinzerce.cz/kovoobrab ... vsky-kraj/" onclick="window.open(this.href);return false;
Za tu cenu to snad ani nejde vyrobit.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2012, 9:09

b3nd3r píše:Tumliku, tady mas prirubu na BPH20 za 1500Kc
http://stroje.hyperinzerce.cz/kovoobrab ... vsky-kraj/" onclick="window.open(this.href);return false;
Za tu cenu to snad ani nejde vyrobit.
nj ale zase je to rok starý inzerát :wink: a místo šroubu tam musí být matice, kterou kdyby vůbec seděl kužel bych musel stejně vyrobit :wink: na bph 20 je vnější závit, jak je to na NA netuším
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

8. 5. 2012, 10:55

Na BPH20NA to klidně mohlo být i šroubem, protože jsem loni kecal na MSV u stánku kde generálkují brusky a vřeten bylo několik variant. Kužel by měl být stejný.

Teď jsem byl nedávno na burze a měl tam přírubu, no řekl bych že to bylo na BPHčko. Chtěl 500, ale sháněl jsem na tu svojí a kužel byl menší tak jsem jí nevzal. Jsem bl..., mohl jsem si jí předělat. Teď mi to došlo.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2012, 10:42

capumpor píše:Na BPH20NA to klidně mohlo být i šroubem, protože jsem loni kecal na MSV u stánku kde generálkují brusky a vřeten bylo několik variant. Kužel by měl být stejný.

Teď jsem byl nedávno na burze a měl tam přírubu, no řekl bych že to bylo na BPHčko. Chtěl 500, ale sháněl jsem na tu svojí a kužel byl menší tak jsem jí nevzal. Jsem bl..., mohl jsem si jí předělat. Teď mi to došlo.
Ty jseš bambula, za 500 bych se o tom ani neba, když vím že se to neprodává tak beru i kdyby to mělo ležet v kůtě :D
U nás bohužel takové burzy nejsou, a možná je to dobře, protože kdyby byly, tak bych měl zas další investpoint :D a to by nebyla ta paní co s ní bydlím moc ráda :lol: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

11. 5. 2012, 8:45

12.5. by měla být burza v Březolupech :D
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2012, 9:08

capumpor píše:12.5. by měla být burza v Březolupech :D
Hm, tak to jsem prokaučoval a koukám, že je to kousek ode mě, to mám z toho, že pořád na nic nemám čas :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

21. 5. 2012, 4:01

Tak mi bylo také líto, že magnetka leží ladem (jako Tumlíkovi, když brousil kovadlinu :D ) a přebrousil jsem z čel jednu starou univerzálku. Je to Tos 125 s otočnými paknami. Bral jsem to po 0.005 a hlava byla konvexní o 0.025. Je původně jen soustružená, řekly mi to stopy po noži, které se tam ukázaly při broušení.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

22. 5. 2012, 6:11

A za co jsi ji upinal, tak by jsi zajistil kolmost celisti k zadni plose? Ja si donesl prizmatickou V kostku, tak si ji hezky zbrousim, pac je mirne orezla a udelam z ni zas hezkou novou :)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“