Rovinné brusky

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2012, 6:47

To je neprijemne
Uprimnou soustrast,
zajimalo by mne co to udela s vretenem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

30. 3. 2012, 9:22

Něco podobného jsem viděl u BPH20. Po chvilce broušení se na ní začlo přidírat vřeteno a ještě to jednou zkoušeli před opravou. Nebyl tam originální kryt jen takový plech bez předního deklu. Když se zastavil motor vřetene tak se to hryzlo a setrvačnost kotouče dokonala zbytek. Jen jsem viděl jak se matka vytočila a kotouč letěl někam doprava a vypochodoval ještě kus na zeď. Příruba se zbytkem kotouče pak vypadala podobně.

Příčinou byl špatný olej. Místní udržba tam dala nějakou hustou J4.
Sběratel strojů :-)
rexolv
Příspěvky: 90
Registrován: 10. 12. 2008, 11:17
Bydliště: Levice, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2012, 9:35

Bruska to nastastie prezila a vreteno tiez, zrejme bol ten kotuc nalomeny.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

30. 3. 2012, 9:41

Nevíte jak je to s tou ruskou od Boukala? Nebyl tam někdo? Já furt váhám mezi BPH20N a touhle.
To přidávání tam bude asi odpojené, nejsou tam hadice, ale proč? Říkám si taky proč je za tu cenu když jinde chtějí kolem 75.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

31. 3. 2012, 5:44

Ja se na ni divat nebyl. Ten Pisek je odeme 200km, takze minimalne 5000Kc za dopravu a to se mi nechce davat. Radeji si pockam az bude neco pobliz. Navic jsem ted nasel inzerat na obrazecku a rozmyslim se mezi Strigonem GH400 (tahle je v zubozenym stavu, ma ji i Tumlik, http://stroje.hyperinzerce.cz/hoblovky/ ... ha-vychod/" onclick="window.open(this.href);return false; a nebo z Pelhrimova http://stroje.hyperinzerce.cz/hoblovky/ ... pelhrimov/" onclick="window.open(this.href);return false;) a TOSkou HO 40 (http://stroje.bazos.cz/inzerat/15062897 ... azecka.php" onclick="window.open(this.href);return false;) Jsem zatim na vazkach do ktere jit. Chtelo by to nekde technicke parametry a funkce pro porovnani. Zatim se nejvic priklanim k tomu Strigonu z Pelhrimova, je fakt nacancana. Zkousel jsem volat, ale zatim nikdo nezveda telefon. Tuhle bych byl jeste schopen odvezt firemnim autem, tak by cena za dopravu nebyla az takova palka.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

31. 3. 2012, 7:20

Tak říkáš, že si tě nerozlobím, když si tu magnetku koupím já? :D
Ten šepink, já myslím, že je docela zbytečnost. Ale zase laciný nástroje, tak se na tom nechají rovnat třeba orezlé kusy nebo výpalky. Jestli chceš, prodám ti svůj GH560M. Všichni mi říkají hoď to do šrotu, mě je to líto, ale nedělám na něm a místo něj by přišla ta magnetka.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

1. 4. 2012, 9:36

capumpor píše:Tak říkáš, že si tě nerozlobím, když si tu magnetku koupím já? :D
Ten šepink, já myslím, že je docela zbytečnost. Ale zase laciný nástroje, tak se na tom nechají rovnat třeba orezlé kusy nebo výpalky. Jestli chceš, prodám ti svůj GH560M. Všichni mi říkají hoď to do šrotu, mě je to líto, ale nedělám na něm a místo něj by přišla ta magnetka.

Tak třeba já mám na to úplně jiný pohled, co se týče toho šepingu. Prakticky se to u mě nezastaví, je to podle mě neskutečně variabilní stroj, v rukách člověka s opravdu otevřenou hlavou je to opravdový poklad :wink: Některé obráběcí procesy se dají udělat jedině na šepingu.

Co se týče strigona, tak rychloposuvy v obou osách (nahoru dolů, doleva doprava) možnost nastavení velikosti posuvu, má to automatický posuv náklopné hlavy v úvrati, když k tomu máš děličku s posuvovou konzolou tak zas automatické pootáčení (obrážení vnitřních drážek v daném úhlu), k těm strigonům se dodávalo jako zvláštní příslušenství hydraulická kopírka tvarů !!!! prostě můžeš podle šablony obrážet třeba skluzavku :D, ten strigon má koncáky na vypnutí posuvu....

Když si umíš nabrousit nůž tak s tím uděláš kolikrát pěknější povrch než na brusce :lol: a nemusiš u toho hausírovat, zapneš, dáš ten nejjemnější posuv jaký jde dát, necháš to půl hodiny makat a jenom čučíš co z toho vypadne, tohohle na frézce nikdy nedosáhneš, když vidím obrobené rovinné povrchy, kde jsou vidět stopy po 10 fréze kudy jela tak mě to přijde úsměvné, ale chápu že když to jinak nejde tak to jinak nejde, každopádně na tom šepingu je to jiná liga :wink:...litinové povrchy jak psí kule :D
Pokud k tomu je i ta spodní kostka, která má úhlové naklápění, a naučíš se s tím dělat tak se budeš kolikrát těšit, až si na tom něco uděláš stejně tak jako já :wink: prostě když ji miluješ tak není co řešit :wink:

.....amen :lol: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

1. 4. 2012, 9:59

Urcite ne. Muzes poreferovat jak vypada, kdyz se na ni pojedes podivat.

Jinak co se tyce toho sepingu, mas nejake fotky? Jakou by sis predstavoval cenu? Zatim jsem si ji zarezervoval a ve stredu jsem ji chtel vyzvednout. Kdyztak to zrusim. Akorat asi bude problem s nalozenim, protoze ta GH 560 ma 1,6t a to na vozejk nedam. Nakladak co mame v praci ma vysku podlahy cca 1m. To uz tim hupcukem asi nedame.

Jinak kdyby nekdo chtel BPH 20, tak jeden novy inzerat na bazos.cz http://stroje.bazos.cz/inzerat/15132141 ... BPH-20.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Tom
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

1. 4. 2012, 12:10

Radši bych poreferoval až bude doma :D

Jestli už máš zamluvený hoblík tak to necháme být. U mě by byl problém s naložením do skříňáka. Ta koza s hupcukem do boku takovou váhu ani náhodou. Navíc by se musel vytáhnout ze stodoly a zlobí elektrika.
Já vím, že je to dobrá věc. Hoblovaný povrch je daleko hezčí než frézovaný. Na jednu stranu potřebuju plac a peníze a na druhou stranu je mi to líto se ho zbavit, když už ho mám. Ale fakt jsem na něm už dlouho nic nedělal. Než jsem měl frézku tak skoro pořád. Pak mi natekl olej vzádu do elektriky a vyráží to jistič. S elektrikou si netykám a nikoho jsem na to ještě nevolal.

Tohle BPH20 z Kolína prodávají ti samí co tamtu jak jsem chtěl. Jenže o víkendu a po čtvrté se jim nechce dělat a jindy zas nemůžu já, tak nic. Tahle červeno bílá se mi vůbec nelíbí. To napatlání je známka toho, že moc běhala. Navíc tahle barevná kombinace. Ta co stojí za ní je daleko lepší.

Byl jsem prohlednout také BPH20N. Tuhle. http://stroje.bazos.cz/inzerat/14979529 ... bph20n.php" onclick="window.open(this.href);return false; Celkem se mi líbí, s majitelem se nechá jednat, ale jsou tam nějaké opravy. Třeba hydraulika má malý tlak. Nemá originální čerpadlo.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

1. 4. 2012, 6:22

No ja kdyz jsem se neceho zbavil, tak jsem to za mesic potreboval :D. Tak si myslim, ze delas dobre :)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

2. 4. 2012, 9:51

Další adept, zatím mám jen fotku a cenu.
Přílohy
BPH20.jpg
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

4. 4. 2012, 6:42

Dnes mi psal pan Boukal, a pristi tyden bude brusku prevazet do Litvinova. Kdyztak jestli mas zajem zajed se na ni podivat. Kdyz bude pobliz, tak se na ni taky prijedu mrknout.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

4. 4. 2012, 3:18

Navrhoval jsem mu ať jí vyloží na poloviční cestě :D
Sběratel strojů :-)
tom ltr
Příspěvky: 161
Registrován: 16. 12. 2011, 6:59
Bydliště: nymburk

4. 4. 2012, 7:41

Na hoblíku s hydraulickou kopírkou jsem viděl ještě nekdy kolem roku 2005 ve škoda power v plzni dělat lopatky do turbíny..tak jenom pro představu co to umí..
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

4. 4. 2012, 7:52

Zitra si pro nej jedu do Pelhrimova. Bude to sice zdlouhava cesta, ale uz se na nej tesim :) O soustruhu co jsem si koupil v pondeli jsem myslel, ze bude plug and play, ale musim preskrabat predni loziko, na tyhle masince snad nebude nic. Mam toho uz rozdelaneho nejak moc, tak abych to pak taky vse dal dohromady.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“