joystick pod machem

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

18. 11. 2014, 5:36

Dočetl jsem se na stránkách že mach má mít nějaké pluginy na klasické počítačové joystiky. Je to pravda?? Zabejval ste se někdo s něčim obdobnym? A jak je to s funkčností a spolehlivostí. Jedná se mi o jednoduchej manuální ovladač. Protože jsem se koukal na zapojení joystiku a nejni to nic složitého. tak že bych si ze seriového portu vyvedl pár tlačítek a vsadit je do ponelu bedny s drivery. A používat je na jednoduché manuální najíždění. Předem děkuji za rady a zkušenosti.
karči
Příspěvky: 93
Registrován: 31. 1. 2009, 2:45
Bydliště: martin

21. 11. 2014, 11:11

mr.fahrad píše:Dočetl jsem se na stránkách že mach má mít nějaké pluginy na klasické počítačové joystiky. Je to pravda?? Zabejval ste se někdo s něčim obdobnym? A jak je to s funkčností a spolehlivostí. Jedná se mi o jednoduchej manuální ovladač. Protože jsem se koukal na zapojení joystiku a nejni to nic složitého. tak že bych si ze seriového portu vyvedl pár tlačítek a vsadit je do ponelu bedny s drivery. A používat je na jednoduché manuální najíždění. Předem děkuji za rady a zkušenosti.
mam to rozpracovamé . využívam ale numerickú klavesnicu na notebook.
ko umí ten umí kto neumí ten čumí
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2014, 11:41

neni lepsi si to koupit?
http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=M ... 1428610937" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

21. 11. 2014, 4:46

Já neuvažuji o ovladači na drátu jen bych rád zabudoval 6 tlačítek do panulu na bedně s drivery (nebo přímo do rámu frézky). Neuvažuji to aktivně používat ale občas se to hodí než sečlověk dostane ke klávesnici. Jen mě zajímalo jak moc je to spolehlivé... jestli se s tím někdo nezabejval tod vše. Jinak tyto ovladače na káblu jsou hezké ale spoustu lidí s tim má takovou zkušenost že nejni nad klávesnici. A u těchto malej strojku si myslim že stejnak člověk otevře lahváče a kochá se jak to jezdí. Tak už možná z nostalgie používá klavesnici a hlavně klávesnice zastane vše..
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2014, 5:32

sam mam k linuxcnc toto http://www.ebay.com/itm/Wireless-Mach3- ... 20cf6b0982" onclick="window.open(this.href);return false; a pred tim jsem pouzival samostatny numericky blok, obsahl jsem 90% toho co bylo potreba, sipky funguji klasicky a po prepnuti na numlock byla dalsi "sada" tlacitek, ale po koupi ovladace jsem zjistil, ze uz bez nej nemuzu delat, pac s nim (timto konkretnim) uz se klavesnice dotknu jen pri nacteni programu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
mr.fahrad
Příspěvky: 443
Registrován: 10. 10. 2012, 9:37

21. 11. 2014, 5:47

Mě jen zajímala funkčnost.. Tedka neplánuji něco stavět a když tak nějakej malej soustruh .. Ale tento dotaz vznikl spíše ze zvědavosti. Co vše je možnej mach zvládnout... nebo jestli mach hodit ze skáli a volit linux...(ovšem v linuxu jsem lama:-d)
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“