Nastavení serva

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Malda
Příspěvky: 70
Registrován: 10. 2. 2012, 4:22

11. 7. 2015, 6:37

Když jsem pátral po interpolátorech, tak jediný možný pro Mach3 mi vyšel smoothstepper. Nebo jsou i jiné moźnosti? Rád bych již tentokráte šel na jistotu a vyhnul se problémům :-) Ještě jednou děkuji za rady.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2015, 8:16

Jestli ji jde opravdu o JISTOTU tak musis mach3 opustit.
jestli jde o obyc 3osou frezku tak je jednou z nejlepsich a predevsim nejjednodussich reseni na oziveni hardware z http://www.gravos.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
kdyz chces vetsi konfigurovatelnost a mit moznost si vic hrat s moznostmi systemu atd.. tal linuxcnc + mesa, vetsinou je tam trosku laborovani s hardwarem pc, a je to nesrovnatelne narocnejsi na konfiguraci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Malda
Příspěvky: 70
Registrován: 10. 2. 2012, 4:22

21. 8. 2015, 6:33

Tak válečnou chybu se mi podařilo vcelku úspěšně vykompenzvat, děkuji za cenné rady. Nyní mám však další problém. Servo je hrozně měkké. Nevím jak jinak to vyjádřit. Kolem nulové polohy s ním mohu pootocit cca o 20° na každou stranu, než se začne pořádně "branit". Vniká potom takový problém, že portál při dojezdu nezastavi hned, ale kousek přejede a pak se vrátí do nuly, resp. do požadované polohy. Tudíž vznikají nepříjemné vlnky na obrobku a tvoří to vibrace. Poradí někdo po jakém parametru se koukat. Laboruji s tim už cely den a stale se nedaří. Nejpravděpodobnější se mi zdál parametr drift angle, ale to nemá podstatnější vliv. Děkuji moc!
Malda
Příspěvky: 70
Registrován: 10. 2. 2012, 4:22

21. 8. 2015, 6:53

Tak vyreseno.
Malda
Příspěvky: 70
Registrován: 10. 2. 2012, 4:22

6. 2. 2016, 3:48

Dobrý den,
po nějaké době vcelku uspokojivého provozování své frézky jsem narazil na problém s osou X. Dostal jsem se k zafrézovávání delších desek z POM. Mám zapůjčenou metrovou posuvku. Deska je nakreslena na délku 700mm. Při měření posuvkou však má 699mm. Když jsem dělal testovací měření, tak při 10mm, udělá osa X o 0,14mm více a pak se již skutečná vzdálenost od nakreslené zmenšuje. Na ose X mám AC servomotor 750w. Stejné měření jsem prováděl na ose Y, kde je osazen krokový motor a tam je vše "naprosto" přesné(v rámci 0.02mm). Tudíž usuzuji, že nebude korektně nastaven driver serva. Řídící software je Mach3, běží na intel pentiu 2.5Ghz, 1GB ram, a ve windowsech nainstalován pouze Mach. Mám také zakoupený HW interpolátor Ethernet smoothstepper.Vzhledem k nelinearitě odchylek skutečné dráhy od nakreslené jsem usuzoval na chybně vykompenzovanou vlečnou chybu. Ovšem ať nastavuji parametr feedforward jakkoliv, nejsem schopen tuto nepřesnost vykompenzovat. Mění se maximálně o 0.4mm. Pohon je realizován řemenem, víceméně stejně jak to má řešené Zami. Chtěl bych Vás poprosit, pokud by Vás cokoliv napadlo, napište mi to sem. Budu vděčný za jakýkoliv nápad.

Děkuji moc!
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“