vykopírovanie masky MACH z jedního PC do druhého

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
canbus
Příspěvky: 157
Registrován: 5. 2. 2012, 6:29

9. 6. 2015, 6:56

Zdravím kolegovia. Prosím o radu.
Mám na jednom PC rozbehaný MACH z detailným nadstavením vstupov a výstupov + naladený na pohony a iné periférie.
Postavil som druhý stroj a chcel by som preniesť masku toho prvého MACHu do toho druhého PC.
Ako to spraviť a preniesť ?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

9. 6. 2015, 7:33

Nevím zdali to vůbec jde, a pokud ne tak bych postupoval asi způsobem, že bych si nastavení nasnímal printscreenem a vytiskl, no a potom nastavil znovu na novém stroji. podle mne asi nejjednodušší a nejschůdnější cesta. Je ale jistě možné, že se mýlím a znalejší mne opraví.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2015, 7:54

staci zkopirovat .xml soubor
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
RKal
Příspěvky: 234
Registrován: 7. 4. 2014, 9:26
Bydliště: Krasov
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2015, 6:02

jenom pozor na chybu kterou sem udělal ja, v adresaři Machu jsem měl tuším Mach3Mill.xml a mach3.xml (řekl bych že to souvisí s profily machu) a já si zkopíroval zrovna ten špatnej. naštěstí sem měl zálohu celé složky ještě někde jinde. nicméně ty jseš na tom lépe nebude li fumgovat tak nakopíruješ jiný, já dělal kompletní přeinstalaci celého počítače, a docela mne polil pot když jsem zjistil že není nic nastaveno tak jak má být.
canbus
Příspěvky: 157
Registrován: 5. 2. 2012, 6:29

11. 6. 2015, 8:46

Ďakujem za rady, ale chcem sa ešte školácky opýtať , že kde presne nájdem ten .xml súbor ? A ako zistím ktorý je ten môj ? Rád by som si ho nazval po svojom, aby som do budúcna ho ľahko našiel.
canbus
Příspěvky: 157
Registrován: 5. 2. 2012, 6:29

11. 6. 2015, 9:11

Tak trochu som to skúšal a zistil som , že nadstavenia sa ukladajú do základného profilu v ktorom sa práve nachádzam. Čiže buď do Mill , Turn, alebo Plasma. Takže ak prekopírujem profil xml zo starého PC do nového PC malo by to asi ísť ? Je to tak ? Neskôr to iste vyskúšam .
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

4. 10. 2015, 3:47

Já to dělám jednoduše. Kopíruji celý adresář s Machem. Prostě jen nainstaluji mach3. Poté smažu původní soubor (většinou přímo v adresáři C) a zkopírují celou složku s mach3. Dělal jsem to tak, když jsem nedávno dostavěl druhý menší cnc soustruh, který měl el. vybavení kompletně shodné s původním soustruhem a nemusel jsem vůbec nic nastavovat. Na obou strojích používám ethernet SS.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“