Ethernet controler

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2016, 5:50

Monteg píše:S tim souhlasím ale náhodné problémy mohou potkat obě řešení a linux je spíš pro lidi co umějí dopsat potřebné soubory myslím že v C+?
Mesa není v podstatě nic jiného než interpolátor pro linux
Myslím že pokud by někdo udělal instalaci win po mach bez zbytečných věcí které stejně nikdo nepoužívá něco jako cncwindows :D
vyřešilo by to spoustu problému ohledně win+mach
Bavil jsem se o tom s kolegou a pro něj je přívětivější rozhraní mach - jednodušší :roll:
v linuxcnc je veskera konfigurace v textovych souborech, jednoduche, prehledne, chybova hlaseni jsou velmi sdilne
mesa je plne konfigurovatelna, nejsi odkazan na vyrobce jake i/o vytvori
ocesat win na kost jsem zkousel a k nicemu to nevede, ma to pouze 2 stavy: jede/nejede, na xpe mach nejede

za sebe: na machu jsem zacinal, po zniceni 10h prace vymena za linuxcnc na stejny hw, jede 2roky bez ztraty kyticky. IMHO na foru problemy s linuxcnc jsou v drtive vetsine vyreseny
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2016, 6:12

To linuxcnc ma jedno rozhrani ktere je daleko prehlednejsi a systemovejsi jak mach
Jen se o nem moc nemluvi

To nahodne padani je sice mozne na obou ale v pripade linuxu ho predchazi nebo doprovazi spousta hlasek a logu coz v machu neni

Zpravidla je to o pocitaci na kterem to bezi a jestli je na to vhodny
Na coz ma linux vcelku dost nastroju

Z tohodle pohledu je to dost nesrovnatelne reseni
Alespon pro me je to o hodne lepsi
Nakonfigurovat to dokazu

Kdo tomu nehovi tak je omezeny na mach a ruzne neurcite vrtochy ktere se hodne tezko diagnostikuji a tudiz odstranuji

Mam prirozeny odpor k systemum ktere funguji na principu pokus omyl
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

26. 5. 2016, 6:15

V linuxcnc je veskera konfigurace v textovych souborech, jednoduche

Zřejmě máte na mysli něco takového?
No pro normálního člověka to moc srozumitelné není pro mě je to španělská vesnice nebo je to objednávka co si dám k obědu???
Tohle opravdu né
Pokud je tak všechno růžové nerozumím tomu proč je tolik problémů v sekci cnclinux?
Používal jste mach4 + interpolátor?
Nějaké konkrétní postřehy?

nainstalujeme baliky:
xserver-xorg-input-elographics
imputattach
xinput-calibrator
http://github.com/downloads/tias/xinput" onclick="window.open(this.href);return false; ... 1_i386.deb
sudo dpkg -i /<cesta k souboru>/xinput-calibrator_0.7.5-1_i386.deb
potom zadame:
sudo modprobe elo
imputattach --help a ze seznamu vybereme prislusny panel
sudo imputattach -"vybrany typ" /dev/ttyS0 <nebo jiny port, kde je panel pripojen>
otevreme dalsi konzoli a zadame:
xinput_calibrator --list
zobrazi se nam: Device "nejaky nazaev" id=cislo a pokracujem
xinput_calibrator --device "ziskane cislo"
po skonceni kalibrace se nam obevi vypis a na jeho konci:
Option "Calibration" "96 3914 155 3899"
tento radek pridame na konec do: /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf
Section "ImputClass"
Identifer "evdev touchscreen catchall"
MatchIsTouchscreen "on"
MatchDevicePath "/dev/input/event*"
Driver "evdev"
Option "Calibration" "96 3914 155 3899"
EndSection
nyni nastavime spousteni po startu, otevreme /etc/rc.local a pridame:
/usr/bin/inputattach --daemon --always -"typ z imputtach" /dev/ttyS0 <nebo jiny port, kde je panel pripojen>
exit 0
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

26. 5. 2016, 7:03

Monteg píše:V linuxcnc je veskera konfigurace v textovych souborech, jednoduche

Zřejmě máte na mysli něco takového?
No pro normálního člověka to moc srozumitelné není pro mě je to španělská vesnice nebo je to objednávka co si dám k obědu???
Tohle opravdu né
Pokud je tak všechno růžové nerozumím tomu proč je tolik problémů v sekci cnclinux?
Používal jste mach4 + interpolátor?
Nějaké konkrétní postřehy?

nainstalujeme baliky:
xserver-xorg-input-elographics
imputattach
xinput-calibrator
http://github.com/downloads/tias/xinput" onclick="window.open(this.href);return false; ... 1_i386.deb
sudo dpkg -i /<cesta k souboru>/xinput-calibrator_0.7.5-1_i386.deb
potom zadame:
sudo modprobe elo
imputattach --help a ze seznamu vybereme prislusny panel
sudo imputattach -"vybrany typ" /dev/ttyS0 <nebo jiny port, kde je panel pripojen>
otevreme dalsi konzoli a zadame:
xinput_calibrator --list
zobrazi se nam: Device "nejaky nazaev" id=cislo a pokracujem
xinput_calibrator --device "ziskane cislo"
po skonceni kalibrace se nam obevi vypis a na jeho konci:
Option "Calibration" "96 3914 155 3899"
tento radek pridame na konec do: /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf
Section "ImputClass"
Identifer "evdev touchscreen catchall"
MatchIsTouchscreen "on"
MatchDevicePath "/dev/input/event*"
Driver "evdev"
Option "Calibration" "96 3914 155 3899"
EndSection
nyni nastavime spousteni po startu, otevreme /etc/rc.local a pridame:
/usr/bin/inputattach --daemon --always -"typ z imputtach" /dev/ttyS0 <nebo jiny port, kde je panel pripojen>
exit 0

Prosímtě tohle co tady uvádíš je pro ty co si rádi hrají,
ale základní instalace linux cnc je banální a základní konfigurace strojeje taky naprosto banální - je tam kompletní klikací grafický průvodce kde si nakonfiguruješ osy , koncáky , rozměry stroje , dotyk sondu a další , a pak máš nepřeberné množství jak to rozšířit naprosto ocokoliv co si vzpomeneš , A mach máco má a dalších možností moc není . A u linuxcnc máš jistotu že ti bude dělat co má.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 5. 2016, 7:05

Navíc co je na tom návodu tak strašnýho?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

26. 5. 2016, 7:08

Monteg píše:Používal jste mach4 + interpolátor?
Viz. ten link, co jsi nevěděl, co nim chtěl básník říct.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

26. 5. 2016, 7:56

Thomeeque píše:
Monteg píše:Používal jste mach4 + interpolátor?
Viz. ten link, co jsi nevěděl, co nim chtěl básník říct.
reagoval jsem na váš příspěvek
za sebe: na machu jsem zacinal, po zniceni 10h prace vymena za linuxcnc na stejny hw
Zajímalo mě jaká konfigurace nefunguje a proč

Prosímtě tohle co tady uvádíš je pro ty co si rádi hrají, - nevěděl jsem ze dotyková obrazovka je jen pro ty co jsi rádi hrají

Myslím že toho necháme 1000lidí řekne cnclinux super 1000 o ničem a to same je o machu 1000 žádnej problém a 1000 už nikdy více takovej je život
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

26. 5. 2016, 8:06

ethernet controler - běžně nejen na těchto stránkách uváděný jako ESS - dělá z Machu docela použitelný systém - pokud mi zazlobí tak vždy mou vlastní chybou a neznalostí.

kdesi nahoře jsem psal - k čemu Mach a 6 os. na Machu dělám a vím co dá práce správně řídit 3 osy - Mach je prvotně pro amatérské použití a soft - tedy CAM který bude umět generovat G-kod pro 6 os amatérský určitě nebude. Proto ta zmína na začátku.

Ptal jsi se zda někdo má ESS a Mach4 - no tak jsem poradil - dej do vyhledávání Mach4 a ono se ti to objeví. Jsou to počáteční zkušenosti/problémy toho spojení - je asi na tobě se dotyčných zeptat, zda a jak pokročili.

Ale trochu mi to přijde, že někdo někde zahlédne že existuje 6osé obrábění a ... tedy chce mít desku, která umí 6 os (tečka) a já se nesměle zeptal ... proč ?
jsem amatér a vůbec netuším jak generovat g-kod pro 6 os - a být profík tak se asi v tomto vláknu neptám na řízení 6 os. - ale je to jen můj názor - jsou zde jiní kabrňáci.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 5. 2016, 8:10

chb píše: chce mít desku, která umí 6 os (tečka) a já se nesměle zeptal ... proč ?
6 os nemusi znamenat 6 obrabecich os, ty dalsi 3 se pouziji na rizeni zasobniku nastroju, pak uz jen zbyva ten mach k tomu prekecat
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

26. 5. 2016, 8:34

Ale trochu mi to přijde, že někdo někde zahlédne že existuje 6osé obrábění a ... tedy chce mít desku, která umí 6 os (tečka) a já se nesměle zeptal ... proč ?

Zřejmě proto že má otočnou čtvrtou osu s kolíbkou a nejde mu ani tak o souvislé obrábění v 5osách ale třeba o obrábění dílce s vícero stran bez toho aby ho musel přepínat
6os nepotřebuji stačí 5 + vřeteno :D
Ale toho moc není buď 4 nebo 6
Ale jinak děkuji za reakci
Používáte mach3 nebo už mach4?
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

26. 5. 2016, 10:06

mám to v podpisu :-) Mach3 + ESS

+ podpůrnou desku typu ? (někde to zde už píšu) a nevidím nejmenší důvod to měnit. Šlape mi to spolehlivě a zdaleka nevyužívám toho co vše Mach3 umí. Ale je to hoby mašina - a tedy hoby Mach3

Pokud čtvrtá osa s kolíbkou - obrábění z více stran je hoby stroj ... pak smekám, ale proč ne ...

Píšu hoby - tím odlišuji - profi systém je tak "drahý", že když se mi z něj jednou zakouří, tak jsem pro dodavatele natolik lukrativní zákazník, že se obtěžuje a pomůže mi systém znova nahodit - a to Mach není ani náhodou. (Linux CNC také ne :-) )
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

27. 5. 2016, 5:12

Děkuji všem za reakce na toto téma informace předám uvidíme k čemu se rozhodne :D
Ale myslím že už je rozhodnutý
Staré příslový říká komu není rady tomu není pomoci uvidím jestli se to opět potvrdí
MišoS
Příspěvky: 101
Registrován: 24. 1. 2011, 10:44
Bydliště: Bratislava

16. 11. 2016, 2:25

Zdravím Vás vospolok, snažne prosím niekoho z tohto fóra o pomoc s rozchodením ESS na Mach3. Myslím to tak, že by som hodil PC, ESS a vlastne všetok vercajg do auta, a prišiel by som osobne. Samozrejme ochotu, čas a prácu preplatím. Ide mi o to, aby to bolo čo najbližšie k Bratislave. :oops: Vďaka
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2016, 2:57

Jenze pro win to nelze z podstaty udelat do takove hloubky

Rozhrani zkus gmoccapy je lepsi jak mach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“