Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8915
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 6. 2016, 4:44

IMG_2261_Atas_story_redukce.jpg
Z ebaye konečně dorazily redukce 3.175 na 6mm, tak jsem je zkoušel, ale byl to jen další debakl (vnitřní díra je buď malá nebo prasácká, redukci to roztahne na 6.1mm a nesedí to, mám tři, všude stejný). Tak jsem aspoň Atasa rozebral, abych zjistil, co tam mám za ložiska (rád bych jel na vyšších točkách, než jsou nominální, i když je to nejspíš stejně jen teorie, 1/8" nástroje tam asi v životě uspokojivě neupnu :roll:).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 6. 2016, 6:34

A proč si tedy nevytočíš svoji kleštinu , jde tokrásně udělatna jedno upnutí , to by mazel dal, když jsem spěchal tak jsem si je dělal i z mosazi
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 6. 2016, 8:26

Thomeeque píše:
IMG_2261_Atas_story_redukce.jpg
Z ebaye konečně dorazily redukce 3.175 na 6mm, tak jsem je zkoušel, ale byl to jen další debakl (vnitřní díra je buď malá nebo prasácká, redukci to roztahne na 6.1mm a nesedí to, mám tři, všude stejný). Tak jsem aspoň Atasa rozebral, abych zjistil, co tam mám za ložiska (rád bych jel na vyšších točkách, než jsou nominální, i když je to nejspíš stejně jen teorie, 1/8" nástroje tam asi v životě uspokojivě neupnu :roll:).

No u mně bys za cenu těch tří redukcí koupil možná jen jednu, ale zato funkční .... to víš číňan to na ty setiny až tak nehrotí, asi zrovna neměl den. Pokud chceš atase hnát nad nominál, tak doporučuju líp vyvážit rotor, dát kosoúhlý ložiska od Fagu nebo NSK a hlavně vyřešit jejich mazání olejovou mlhou. Jeden známej takle točil i přes 50kilo. Ty původní ložiska na vyšší točky rychle umřou.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 6. 2016, 8:59

rotor je vyvážen velice dobře , ale ložiska jsou obyč , největší problém je tuk , na vyšší točky bych z toho udělal průtočné mazání olejem
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 6. 2016, 9:12

packa píše:rotor je vyvážen velice dobře , ale ložiska jsou obyč , největší problém je tuk , na vyšší točky bych z toho udělal průtočné mazání olejem
Nechtěl jsem říct, že je to špatně vyvážený, ale kolega měl prostě možnost to nechat ještě trochu vylepšit, tak ji využil. Průtočné mazání olejem je pochopitelně taky jedna z možností ....
Ta původní ložiska šla do kytek při každodenním provozu (dvě směny) na cca 16000 RPM a s tukovou náplní asi po měsíci, ale to se očekávalo. Pochopitelně v cenový relaci originálního Atase je jasný, že na nějaký fajnový ložiska co jsem uváděl výše musíme zapomenout. Ale neber to jako kritiku, je to velmi solidní hobby produkt, který má velký potenciál tuningu i do profi oblasti užití. :wink:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8915
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 6. 2016, 10:44

Díky pánové!
packa píše:A proč si tedy nevytočíš svoji kleštinu , jde tokrásně udělatna jedno upnutí , to by mazel dal, když jsem spěchal tak jsem si je dělal i z mosazi
Kdysi mi někdo tyto redukce doporučil (sice odsud, ale imho je to to samý) a já na to nespěchal, tak jsem to zkusil. Myslíš vytočit redukci nebo kleštinu? Že bych zkusil rovnou kleštinu? To by byla frajeřinka :) Akorát neznám základní rozměry, resp. hlavně přesný úhel kuželu, to nemám jak oměřit a specifikaci CM kleštiny zatim neumim najít.
Engineer píše:No u mně bys za cenu těch tří redukcí koupil možná jen jednu, ale zato funkční ....
To asi jo, já už stihl zapomenout, že to taky dodáváš. Vůbec se mi nedaří najít to původní vlákno, kde se to vše probíralo..
Engineer píše:Pokud chceš atase hnát nad nominál, tak doporučuju líp vyvážit rotor, dát kosoúhlý ložiska od Fagu nebo NSK a hlavně vyřešit jejich mazání olejovou mlhou. Jeden známej takle točil i přes 50kilo. Ty původní ložiska na vyšší točky rychle umřou.
Je chlazení olejovou mlhou něco, co se dá provozovat v normálnim bytě? Ale než to takto zásadně tunit, asi stejně spíš zkusím pořídit jiný vřeteno (viz.). Atase zkouším, protože už ho mám, ale v podstatě je pro mě dost nevhodnej už jen základníma rozměrama.. Je i celkem hlasitej (i bez vrtulky), ale to je možná těmi ložisky?

T.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 19. 6. 2016, 10:58, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2016, 10:55

olejova mlha
to budes mit i ve vedlejsi mistnosti vsechno mastne jak v kuchyni hospody pate cenove skupiny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8915
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 6. 2016, 11:00

robokop píše:olejova mlha
to budes mit i ve vedlejsi mistnosti vsechno mastne jak v kuchyni hospody pate cenove skupiny
jj, tušil jsem něco takového, dík.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2016, 11:09

jo
je to celkem peklo
roznese se to vzduchem daleko a sedne uplne vsude
teda alespon v pripade mazani nastroj/obrobek

v pripade mazani lozisek se to urcite castecne vysrazi na vnitrnich plochach ale nechava se to fucet labyrintama ven aby to cistilo labyrinty
alespon to co jsem potkal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2016, 11:21

robokop píše:jo
je to celkem peklo
roznese se to vzduchem daleko a sedne uplne vsude
teda alespon v pripade mazani nastroj/obrobek

v pripade mazani lozisek se to urcite castecne vysrazi na vnitrnich plochach ale nechava se to fucet labyrintama ven aby to cistilo labyrinty
alespon to co jsem potkal
No nemusí to být tak drsný (možná jsem se blbě vyjádřil s tou olejovou mlhou) .... princip je takovej, že do vřetene foukáš stlačený vzduch a jednou za čas do něj přidáš kapku oleje (je na to nějakej agregátek - tuším že se tomu říká přimazávání vzduchu). Ono tam toho oleje stačí velmi málo, ale důležitý je aby se film na povrchu ložisek obnovoval průběžně. Ten vzduch to navíc i solidně chladí a přetlak brání vstupu bordelu do ložisek a jak jsi správně napsal čistí labyrinty.
Klasická olejová mlha od "dospělých" strojů to ale není. Samosebou že alchymie je výběr vhodnýho oleje.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2016, 11:47

jj uz jsem to opravil ze bude asi dost rozdil mezi mlhou do rezu a do lozisek
ale i tak to nebude nic do panelaku
ten agregatek je taky hracka tak za 50 000 jak jsem koukal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 6. 2016, 1:38

robokop píše:ten agregatek je taky hracka tak za 50 000 jak jsem koukal
A nestačila by na přimazávání vzduchu klasická maznička, která se používá u vzduchového nářadí?
Ten mastný vzduch to vyrobí taky, a stojí to snad kolem 100 Kč.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2016, 1:47

no teoreticky ano
ale ty agregaty se davaji k vretenum za pul mega a podobne
a jsou drahe mimo jine taky kvuli tomu ze hlidaji spoustu veci jako tlak oleje, stav oleje v nadrzce, prubeh tlaku na vystupu atd... a jsou tudiz schopne predejit zbytecnemu poskozeni lozisek
ktere samotne stoji treba dvojnasobek toho agregatu, o vymene nemluve

i hobby maznicka by mela alespon nekterymi z techto funkci disponovat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 6. 2016, 5:56

Thomeeque píše:Díky pánové!
packa píše:A proč si tedy nevytočíš svoji kleštinu , jde tokrásně udělatna jedno upnutí , to by mazel dal, když jsem spěchal tak jsem si je dělal i z mosazi
Kdysi mi někdo tyto redukce doporučil (sice odsud, ale imho je to to samý) a já na to nespěchal, tak jsem to zkusil. Myslíš vytočit redukci nebo kleštinu? Že bych zkusil rovnou kleštinu? To by byla frajeřinka :) Akorát neznám základní rozměry, resp. hlavně přesný úhel kuželu, to nemám jak oměřit a specifikaci CM kleštiny zatim neumim najít.
Engineer píše:No u mně bys za cenu těch tří redukcí koupil možná jen jednu, ale zato funkční ....
To asi jo, já už stihl zapomenout, že to taky dodáváš. Vůbec se mi nedaří najít to původní vlákno, kde se to vše probíralo..
Engineer píše:Pokud chceš atase hnát nad nominál, tak doporučuju líp vyvážit rotor, dát kosoúhlý ložiska od Fagu nebo NSK a hlavně vyřešit jejich mazání olejovou mlhou. Jeden známej takle točil i přes 50kilo. Ty původní ložiska na vyšší točky rychle umřou.
Je chlazení olejovou mlhou něco, co se dá provozovat v normálnim bytě? Ale než to takto zásadně tunit, asi stejně spíš zkusím pořídit jiný vřeteno (viz.). Atase zkouším, protože už ho mám, ale v podstatě je pro mě dost nevhodnej už jen základníma rozměrama.. Je i celkem hlasitej (i bez vrtulky), ale to je možná těmi ložisky?


hele někomu jsem tady dával výkres těch kleštin takse mrkni
T.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

19. 6. 2016, 6:08

Zdravím
Já bych se připojil k těm kleštinám, pokud by se někdo našel a byl ochotný udělat nějaké sady základních rozměrů jako jsou třeba sady ER11tek na ebay např. 1-8mm, tak bych se prosím hlásil k odběru, soustruh nemám. Klidně i tu matici, jednou mi spadla a tak dobře se v dílně schovala, že jsem ji hledal dva dny, a už jsem byl docela bezradný.
R.S.
Přílohy
KLESTINA 8.PDF
(147.01 KiB) Staženo 276 x
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“