Převodovka k vřetenu

mechanika k motorům
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

15. 4. 2015, 12:26

Na motorke to "nehuci" lebo
1. Reve motor a nic ine nepocujem :)
2. Je to ulozene vodorovne a kupe sa to v oleji.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

15. 4. 2015, 7:26

po inzeratech je dost takovýchto převodovek,

http://motorky.bazos.cz/inzerat/4636571 ... -80-LC.php" onclick="window.open(this.href);return false;

i pokud by se to nechalo cele, nebylo by to zas tak hrozně velké... nemuselo by se to skracovat atd..
nevim no.. možná ještě na něco příjdeme...
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

15. 4. 2015, 8:18

pouzit motorkovu prevodovku ma tiez napadlo nejaky rok dva dozadu.
Kupit sa da za 10eur, vykonovo postacuje akurat ked pocitam ze vreteno bude mat MINIMALNE 200mm na vysku, na to pridam hore hriadel motorkovej prevodovky a potom este elektromotor hore (dolu sa nevojde lebo je mala vzdialenost medzi osami prevodovky) a budu tam nejake hriadelove spojky tak to uz ma cele vysku 60-70cm.

Ked tam das remenovy prevod tak to bude tichsie, odolnejsie voci pripadnym razom, na vysku minimalne 2x nizsie. Plan bol predlzit hriadel motora, na tu dat dve remenice ulozene na loziskach a k hriadelu ich "pripajat" celnymi zubami na remeniciach. Ovladane servom. Oba remene by boli stale v zabere.

Momentalne to mam poriesene ze mam jeden komplet blok vretena aj s drziakom 2kW s 18000rpm a druhy s klasickym elektromotorom 2800rpm 1,5kW prevod ozubenym remenom do pomala cca 3:1. Zatial to prehadzujem rucne cely komplet. Priskrutkujem, nastavim presne podla kuzelovych kolikov a dotiahnem.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

15. 4. 2015, 9:17

bronek999 píše:
, na tu dat dve remenice ulozene na loziskach a k hriadelu ich "pripajat" celnymi zubami na remeniciach. Ovladane servom. Oba remene by boli stale v zabere.
tohle jsem vubec nepochopil.. skus to napsat nějak jinak. dik
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2015, 9:47

kolega spíš myslel boční ozubení a když řadíš jeden stupeň automaticky se odpíná druhý je to daný konstrukcí posuvné části řazení
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

23. 4. 2015, 4:50

tak na ebay jsem našel jenom tohohle macika,

http://www.ebay.com/itm/ZF-PRECISION-PL ... 3a69a60ad0" onclick="window.open(this.href);return false;

mě by se libila ale menši na 100vkovou přírubu , třeba tady
http://www.drivelines.co.uk/gearheads/z ... -drives-9/" onclick="window.open(this.href);return false;
nikde jsem ji ale nenašel s cenou... to bude asi taky ranec...
z 2,5kW servem na 8000 ot by to byla pro mě dokonala kombinace. do 50k bych dotoho asi šel. :roll:

někde tady na foru jsem zachytil že někdo staví převodovku na svuj stroj. nemůžu to už ale najít...je to už ale delší doba.
řiznejte se dobrovolně :lol:
po dvojdenním googlení to asi vypadá že to vzdám a dám tam nakonec řemen..
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

9. 5. 2015, 3:02

Kvako1 píše:těm řemenum se chci pravě vyhnout. nejradši bych tam dal servo 2,5kW 9k ot. a něco maleho ktomu....
pak mam ještě vzaloze vřetenovej motor 18k ot 2,2kW tam bych dal převod řemenem , ale do oceli to bude asi dost malo...
na me prvni cnc mam motor 1,8kW a do oceli to jde dost pomalu. chtel bych těma převodama stoho motoru dostat alespoň ten 4nasobek..
Má to byt cnc z atc a to řazení bych chtěl prostě automaticky..
no uvidíme ....

24kW na hlavni motor, to by mě shořeli i kabely ve zdi :D
Řemenů se netřeba bát. U profi CNC je používán naprosto běžně, přenáší 16kW, snese otáčky řemenic až 24.000 a mění se spíše vyjímečně, když si někdo skutečně fest drcne. Není to ani bůhvíjaký speciál, běžně se dá koupit, minule jsem jej kupoval kousek od Opavy - firma měla takový divný název - snad Haberkorn -Ulmer
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“