Kovošrot

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

18. 2. 2017, 8:52

Bodejď by tam něco bylo, když se tím sběrem živí mraky lidí. Je toho pak plnej bazoš a sbazar. Nedávno dal jeden na inzerci fotky univerzálky jak ještě leží v hromadě šrotu.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 2. 2017, 12:07

určitě na tom něco je, ale tam kam občas chodím nejspíš okolní fabriky a firmy dávno všechno zlikvidovaly
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 2. 2017, 5:29

To Carl: je to smutna pravda. 2x za mesic juknu po nejakem zeleze, ktere bych na strojich mohl znicit jeste pred hutema. Srotak je uz doslova zavalem sberaci vseho co se da natrit a nasledne prodat Jelimanum na Bazosi. Proste vznikla nova profese: srotakovy hrabos. Ostatne i tady na foru jich par je. Mistr co psal "uz je to pryc" vyficel po ostude, ale dalsich co pisou "up" 3x denne je stale dost.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

19. 2. 2017, 7:08

Kolem jednoho kovošrotu jezdím do školky, pravidelně jsou tam auta zaparkovaná venku u brány a lidi u kontejnerů uvnitř. Kdyby tam byli s železem, vjeli by dovnitř, tihle jen cestou z práce se tam každý den staví co nového přibylo. Nemá tam cenu chodit, je to přebrané. Těm hrabošům se ale nedivím, každý si dnes pomáhá co to jde, takový typický občan si vydělá ve fabrice dvacku čistého, žena na rodičovské, to je příjem domácností do 30 000Kč, zaplatíte hypotéku, jídlo, benzín a na hospodu s kuřivem už nezbude.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

19. 2. 2017, 8:43

Já třeba taky občas zajedu na čumendu, a pokud najdu něco co se mi hodí, beru. Je teda pravda, že to mám pro sebe. V tomhle jsem spíš shromažďovatel. Ani nemám nic proti tomu, když to někdo zobe na kšeft, pokud za to nechce kraviny, což se dle inzerátů bohužel stává.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

20. 2. 2017, 6:54

Já taky jezdím z práce přímo kolem šrotiště, takže bych tam mohl bez problému zaskočit, ale je mi poněkud žinantní tam furt ometat,
tak se stavím tak jednou za týden, a proto mi už všelicos uteklo. Často tam někdo - opravář ? -vybírá z praček náhradní díly které pak nepochybně
montuje jako nové při opravě praček. Přikládám svůj poslední skvělý úlovek - kompletní SACHS 97ccm z roku 1938 - je to fotka
z dobového prospektu, nemám ho nafocený
sachs.jpg
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 2. 2017, 10:58

Carl_FM píše:Kolem jednoho kovošrotu jezdím do školky, pravidelně jsou tam auta zaparkovaná venku u brány a lidi u kontejnerů uvnitř. Kdyby tam byli s železem, vjeli by dovnitř, tihle jen cestou z práce se tam každý den staví co nového přibylo.
Tomu se mi až nechce věřit.
Pocházím původně z F-M, tak se tam občas ještě i dnes vyskytnu. A zrovna tam mi to přišlo, že šroťáky a výkupny jsou zabazpečené jako Fort Knox.
Ta sběrna, která byla pod nadjezdem ve Frýdku, je kompletně omotaná žiletkovým drátem. Teď už je myslím zrušená, ale žiletkový drát tam zůstal.
Když jsem byl něco odvážet do sběrny v Místku za OBI a nesměle jsem se tam zeptal, jestli bych nemohl z nějaké pračky vymontovat motor, tak ten borec se na mě podíval jako na vraha kombinovaného s pedofilem, co si to vůbec dovoluju vyslovit za myšlenku. Že je nejpřísněji zakázáno cokoli ze sběrny vynést ven, a to ani třeba na "barterovém" principu (přinesu třeba 2x tolik materiálu dovnitř a něco si odnesu). A že je všechno neustále hlídáno kamerama, což je asi pravda, protože kamer tam měli víc než v bance.
Takže mi ten tvůj popis situace na šroťáku ve F-M nějak nejde do hlavy.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

20. 2. 2017, 11:26

Mex píše: Takže mi ten tvůj popis situace na šroťáku ve F-M nějak nejde do hlavy.
to záleží na poměrech, které si na daném místě zavede provozovatel
např. v síti Středočeských sběrných surovin jsou výkupčí v jednotlivých ohradách zaměstnanci, vnitřní směrnice jim pod hrozbou výpovědi zakazuje cokoli mimo výkupu
pokud si to jinde zavede někdo jinak, je to jeho volba a kšeft
ono to taky má souvislost s legislativou, je to taky nakládání s odpadem a pokud někdo něco prodá, je to de facto porušení zákona, i když je to v mnoha případech postavený na hlavu - jako obvykle
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 2. 2017, 11:27

To Mex: v Praze a okoli je uvedene bohuzel bezna realita. Rada srotaku uz i zpetnym vykupcikum tridi hromadky. Solo treba el. motory a jine dobre prodejne veci. Tu legislativu jde evidentne obejit. V Beroune je srotak, ktery legalne dokonce na svem webu nabizi prodej zeleza. Proste vykup & prodej na jednom miste. Dokonce vystavi ucet. Vyjimkou jsou sberne dvory, ty drahoty opravdu delaji a nevim uz o zadnem, kde by prodavali.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 2. 2017, 11:32

Mě to překvapilo proto, že Carl_FM píše konkrétně o Frýdku-Místku, kde (jak jsem psal) mám i nějakou osobní zkušenost (velmi špatnou).
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

20. 2. 2017, 11:38

Mex: Já nepsal o sběrném dvoře města, ale o kovošrotu. Což je soukromá firma která vykupuje železo za peníze. V městské sběrně železo nenajdete.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 2. 2017, 11:41

To Carl: Praha je mozna opet vyjinkou. Zelezny kontaky nacpany. Osobne tam vozim taky. Nez blbnout s par kilama ve srotaku, cekat frontu nez se vysypou bezdecka, potom penize na ucet, to radeji vysypu zadara a frcim.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

20. 2. 2017, 6:51

DwPetr píše:Já třeba taky občas zajedu na čumendu .......když to někdo zobe na kšeft, pokud za to nechce kraviny, což se dle inzerátů bohužel stává.
viz tady https://www.sbazar.cz/jarolimmirek/deta ... 027-sverak" onclick="window.open(this.href);return false;
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 2. 2017, 6:00

pěkná patina osobně kupovat jakýkoliv svěrák je loterie dokud si s ním nezatočíš tak může vypadat sebelíp a je to pak pěkný opruz když je ohlý nebo natažený šroub a musíš otáčet klikou docela silně ...co chodím na šroťák tak jak jsem psal co se týká nástrojů tak roky nic jo byly tam univerzálky asi před měsícem ale rezavé jak liška a nebyly to tosky ...jednou tam byl soustruh volman už takový modernější nortonka převodovka přez lamelové spojky a naněm univerzála rezatá už lehce do hloubky ale jinak netknutá modrý štempl tos jako nový čelisti bez zářezů evidentně si někdo pujčil z práce funglovku, která natom soustruhu chytla pěkného lišáka no a já potřeboval šnekové kolo do mé dvoustovky tak jsem ji vzal rozebral a opravdu to byla funglovka uvnitř původní tuk a ani špónka po přehození šnekového kola mám přesnou univerzálu..
jako jsou blázni co berou ve šrotě kde co a prodávají za šílené peníze já se tomu zasměju a nějak mě to netočí když je někdo tak blbý a ty peníze dá jeho problém...
zase když je cena dobrá proč ne každý nemá čas chodit po šroťáku a rád zaplatí
sem chodí dost slováci a říkám jim hraboši to jsou normálně blázni vyleze na hromadu a cosi morduje z hloubky to je tak si rozfláknout nohu o kus plechu...
a vyvleče z tama nápravu z t805 a pak ji namorduje do škody 120 :D
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

23. 2. 2017, 11:23

kenybz píše:................
říkám jim hraboši to jsou normálně blázni vyleze na hromadu a cosi morduje z hloubky to je tak si rozfláknout nohu o kus plechu...
a vyvleče z tama nápravu z t805 a pak ji namorduje do škody 120 :D
kenybzu nečum mě na záda a příště dyž vidiš že to nemožu do teho kufra narvat ta rači pomuž :D
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“