PC

Odpovědět
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

16. 9. 2014, 4:00

Zdravím
Na mém PC, na kterém provozuji Linuxcnc 2.5.4 Ubuntu 10.4, je latency test do max 4000, což si myslím, že je velmi dobré, ale pokud dám do Softu nějaký nc kód který má hodně řádku, např 30x50mm krok po 0,02 ve 3D tak se PC spomalí jako pra... Nemá to žádný vliv na frézu a kroky, normálně to stroj zkousné a vše dojede vpoho, jen vykreslování souřadnic a drah v DRO je prostě úplně mimo realný čas. Nesetkali jste se někdo z něčím takovým. Když nastavím, přes stepconf latency na 5000, tak po zapnutí EMC vyhodí hlášku něco jako "Unexpected realtime delay..." a že je třeba zapnout latency test atd. Což jak píši, latency test při zatížení mám max 4000. Tak nevím, co a kde by mi mohlo dělat binec.
Nevím z hlavy sestavu, mám virózu, tak nejsem v dílně, ale je tam Intel dual core 2,5 gb Ram DDR2 800Mghz HDD 80Gb Sata. Bez CD romky. Grafika ATI radeon asi 5560 2GB DDR3.
Docela mne to rozčiluje, přemýšlím o no nové instalaci systému.
Díky za rady a Perun s Vámi... :twisted: :twisted: :twisted:
tmxatcoxlab
Příspěvky: 200
Registrován: 12. 8. 2010, 3:24

16. 9. 2014, 6:07

s tim se budes muset smirit. rt jadro zamestnava procesor generovanim pulsu, dalsi procesy /napr. obsluha grafiky/ se musi spokojit s casem ktery procesoru zbyde. kdyz si na pomalejsim stroji, /pentium3, lpt, 2 krokace/, pustim panel s odmerovanim tak je zpozdeni v zobrazeni souradnic i vice nez 1s.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

16. 9. 2014, 6:55

To já se s tím smířím, jen jsem se chtěl ujistit, že se nic závažného neděje.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

16. 9. 2014, 7:09

Ještě tedy dotaz k té chybě.
chyba.png
Zdali se s tím dá něco dělat, jak jsem psal mám latency test okolo 4000 a nastaveno na 10000. A prostě to vyhazuje tuto chybu.
tady se mi už nezdá, že by to bylo zanedbatekné.
Díky a Perun
Marty
Příspěvky: 19
Registrován: 12. 5. 2013, 8:42

16. 9. 2014, 7:25

Co grafika, na jakém jede ovladači ? Trpěl jsem na podobný problém, ikdyž asi ne tak intenzivní a po "zkusmo" instalaci nesvobodného ovladače se situace znatelně vylepšila - díky lepší akceleraci opengl se procesoru ulevilo od grafiky, ale šlo tedy o nvidii.
Taky by možná nebylo od věci přepočítat kolik je max. používaná frekvence na stepgeny a případně ubrat na base thread aby zbylo procesoru víc času na okolí.

K té chybě: jsou nastaveny moc přísně časy a realtime nestíhá, proto tahle hláška. Občas se stane že v latency testu jsou výsledky parádní, ale při náběhu systému vypane tohle a dál už nikdy nic, až při dalším startu a třeba i jen někdy. Je otázkou co za tím stojí, jestli nějaký ovladač dělá bordel, jednou jsem se setkal, že to dělala síťová karta, jednou to bylo usb, často grafika. Jsou 2 možnosti - naučit se s tím žít, nebo zvednout pravděpodobně base thread.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

16. 9. 2014, 7:28

Tak asi to zžití bude reálné, ještě zkusím poštelovat.
Díky... :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2014, 9:00

odstran compiz, v biosu zakaz sit (pokud ji nepouzivas) zvukovku, seriove porty
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
tmxatcoxlab
Příspěvky: 200
Registrován: 12. 8. 2010, 3:24

16. 9. 2014, 11:18

filla píše:odstran compiz, v biosu zakaz sit (pokud ji nepouzivas) zvukovku, seriove porty
to je bezucelne, preruseni od takovych zarizeni obslouzi system bez obtizi, prece jenom se jedna o miziva datova mnozstvi /eth, zvuk, seriak - a to i kdyby jela ona rozhrani """naplno""", a dalsi duvody jak se chova irq procedura u techto zarizeni . . . /. na ovladace grafiky zkus mrknouti /jestli lze vyzkuset jiny nez distribucni/, ale vzhledem k latency testu /nic s nicim neblbne/ je to myslim zbytecne, proste cpu ma co delat aby spinal hodne pulzu tehdy kdy je spinat ma, a jeste se ma zlobit napr. s kreslenim na monitor.
zda se, ze nemas mesu a hrnes to pre lpt, mas dvou jadro = pohledej isolcpus. jedno jadro bude resit jen rt veci, druhe vse ostatni :)
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

17. 9. 2014, 1:40

Díky za rady
zkusil jsem ovladače na grafiku, ale to se nějak nezdařilo, pak jsem vyzkoušel tedy "ISOLCPUS". U toho se mi zdá, že se to malinko zrychlilo, ale nic závratného, no ale to nevadí. Jo a ta chybová hláška mi naskakuje stále, tedy jen jednou po najetí LinCNC. Stroj se chová jak má, na ztrátu kroku netrpím, tak to prostě budu brát jak to je.
Díky všem za snahu a Perun... :twisted: :twisted: :twisted:
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

17. 9. 2014, 2:26

slezak77 píše: Jo a ta chybová hláška mi naskakuje stále, tedy jen jednou po najetí LinCNC.
Pro upřesnění.
To že hláška naskakuje jen při spuštění je normální vlastnost a píše to i přimo v té hlášce, ale neznamena to, že nemusí nastat problémy s latencí i během běhu programu.
Bacha na to.
M
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“