MESA 7i43 + 7i42 , Linux CNC - Puma

Odpovědět
tarvisio
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 10. 2013, 3:11

19. 7. 2015, 11:22

Ahoj,

jsme novým uživatelem Linux CNC a karet MESA 7i43 + 7i42.
Chtěl bych postupně udělat robota podobného jako je již vytvořená konfigurace Puma.

Ubuntu a linux ovládám asi týden a předtím jsem ho nikdy neviděl.

Rád bych se zde postupně dozvěděl nějaké základní rady co a jak, které si myslím že mají někteří uživatelé v malíčku.
Z fóra a netu jsme se dozvěděl hodně informací, ale některé nemůžu najít.

1. Jak napájíte karty mesa na externím připojení +5V ? Z anglického manuálu nejsem moc chytrý. U jedné karty je něco napsáno 50 mA, ale nevím jestli to je maximální odběr karty, nebo dovolený maximální vstup proudu.
Mám zdroj 5V - 3.0 A, ale nevím jestli ho můžu připojit, nebo karty zničím.

2. Je potřebné na začátku nahrát do karty 7i43 firmware ? Který mám nahrát když budu používat asi 6 os.
Obrázek

Díky za rady :)
Luboš
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 7. 2015, 1:13

Ahoj , já kartu napájím z usb , musí se podle toho nastavit tysvitche , firmware se do karty nahraje při každém spuštění linuxcnc , pokud použiješ nějakou vzorovoukonfiguraci tak ta má vsobě vybraný ten danýformware a nahrajejej tam automaticky.
jinak pokud budeš mít krokáče tak tě zajímají stepgeny a takže poslední tři firmware
tarvisio
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 10. 2013, 3:11

19. 7. 2015, 4:57

packa píše:Ahoj , já kartu napájím z usb , musí se podle toho nastavit tysvitche , firmware se do karty nahraje při každém spuštění linuxcnc , pokud použiješ nějakou vzorovoukonfiguraci tak ta má vsobě vybraný ten danýformware a nahrajejej tam automaticky.
jinak pokud budeš mít krokáče tak tě zajímají stepgeny a takže poslední tři firmware
diky za radu.
Ten USB konektor co je na desce 7i43 musi byt porad pripojen k pc, nebo jen kdyz poprve nahravam firmware a potom se uz nepouziva ?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 7. 2015, 6:05

ten je více méně jen pro napájení mesy , nemusíš ho vůbec použít , ale než budeš něco zapojovat tak si správně nastav všechny ty jumpery , nastavuje se tím právě z čeho bude deska napájena, uroven logikya podobně
tarvisio
Příspěvky: 283
Registrován: 25. 10. 2013, 3:11

28. 7. 2015, 3:33

Má někdo zkušenosti s tímto programem GenericHID pro Teensy ?

http://generichid.sourceforge.net/getti ... htm#select" onclick="window.open(this.href);return false;
http://generichid.sourceforge.net

Obrázek

Snažím se ho naistalovat ale nedaří se mi to podle návodu.
Zkoušel jsem to nainstalovat do Win XP, ale nikde se mi nezobrazuje soubor na spuštění .exe
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“