Omílání, leštění apod.

Odpovědět
franta107
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 11. 2011, 12:24
Bydliště: kolínsko

7. 9. 2012, 10:01

přidávám nové téma, neboť potřebuji řešit zcelení povrchu AL trubky rozměru průměr 30 délky cca 180mm se zátkami které jsou ze soustruhu vrchní úprava bude zase elox. S pomocí leštících tělísek může tato úprava být zajímavá, dohledal jsem vibrační podobu tohoto zařízení( http://www.omilbrus.cz/index.php?menu=15" onclick="window.open(this.href);return false; ) a tyto firmy které to provozují, ale vše celkem z ruky:
nejblíže je asi zatím tato fa:
B-GAL spol. s r.o. Riegrova 614, 294 01 Bakov nad Jizerou

nanášení safírového prachu :idea: ví někdo jak to vypadá?
odkazy na:http://jsk.unas.cz/
pokud by měl někdo zkušenosti,postřehy, přibližné ceny atd.
Machi
Příspěvky: 113
Registrován: 14. 6. 2013, 9:21

9. 4. 2014, 6:25

nejlepší povrch pod elox je leštění, perfektní je satinování brusným rounem. omílání ve vibrační vaně se hodí spíš pro odlitky povrch sice lesklý je ale je zvlněný.

není nic jednoduššího než vzít brusný papír K240-K400 a pak Vlies VF na soustruhu za 30min hotovo i s cigárkem.
Od vize přes návrh po odlitek
MakerBot Z18, Předělávka SVPS2 CNC.
franta107
Příspěvky: 61
Registrován: 7. 11. 2011, 12:24
Bydliště: kolínsko

20. 7. 2014, 5:42

no jo, pro pár kusů ano....bylo jich 200+400 a chtěl jsem to "ošulit" tak jak to podobně dělají fabrikanti :lol:, nicméně nakonec jsem to "ustál" a nejlepší varianta byla, přelíznout to na soustruhu, a šup na elox, resp. stalo se, že jsem nechal pár kusů odležet a ta bestie emulze jak byla mezi kusy, tak nadělala flíčky a ani lázně eloxu s tím nic nesvedly.
Samozřejmě, že hadrákem je to bezva, povrch je jako lusk, dobrý je i fíbr a pasta, ale jak říkám, při menším počtu kusů.
a jak jsem koukal, tak některé firmy berou hydrofiniš
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

18. 9. 2014, 7:34

Ahokly :D :P
jednou ve fabrice bylo hodně kusů k odjehlení a na dvoře stála míchačka na beton - tak šup s tím do míchačky a za hodinku vylovit...všichni čuměli jaké krásné to bylo a i povrch byl hezký a skoro na všech kusech stejně ...
jak součásti pro kosmický program NASA...
nakonec se stejně nanesla základovka ponorem :(
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

18. 9. 2014, 9:20

se divím, že to ta míchačka neotloukla...
jinak máš pravdu, buben ve tvaru míchačky, jen ty lopatky chyběly. Teda nechyběly, ale tak max. 1cm výška, a do toho bukové piliny a hobliny. Lesk nádherný a ohraněno dokonale
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

18. 9. 2014, 11:31

Ještě se zmíním o
HYDROFINIŠ ,
dnes jsou celkem dost rozšířené vysokotlaké mycí stroje....Kranzle ,Wap ,Karcher atd...
existuje nástavec na přisávání písku do vodního proudu
http://www.kranzle.cz/kranzle-kompletni ... 5-d175.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
- tedy pískování mokrým procesem nepráší a po vysušení se dá znova
použít -stará vana na zahradě síto v odtoku a nějaký rošt do té vany...
Ideální na litinové radiátory i malé součásti ,ale nezkoušela jsem na hliník s jemným pískem-brusivem ?
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2015, 2:28

Vyuziji tohle tema, bracha se pokousi doma postavit lesticku na AL kola. Mam na mysli tu vibracni, kde jdou teliska kolem vyrobku a tim jej vylesti. Bohuzel nevime kde tyhle teliska sehnat a asi to bude hodne drahe na to abychom pak treba zjistili ze to nefunguje, je to jen domaci konstrukce. Tyhle teliska se po nejake dobe urcite vymenuji, neda se to nekde sehnat uz pouzite, aspon na vyzkouseni, bracha tam zkousel sklo z auta, ale je toho za prve malo a efekt asi nic moc nebude. Prikladam fotky jak to vypada

http://taklberycz.rajce.idnes.cz/Trasak" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2015, 4:06

teliska jsou normalne s cenama na netu
vhodne hrubosti tvary pripadne dalsi chemii prodejci jiste poradi
laciny to rozhodne neni ale jak jsem pochopil moc to neubejva
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2015, 5:24

Diky za odpoved a v praxi se to teda po nejake dobe vymenuje? Je mi jasny ze asi ne moc casto, ale co se s tim deje pak? Urcite to nema neomezenou zivotnost. Uz celkem uspech je ze se aspon to sklo toci dokola a mohlo by to teda jaksi lestit, ale nechceme davat velke penize do nove naplne, novymi telisky, neco pouziteho by na ty prvni zkousky urcite stacilo, a samozrejme ani to nechci zadarmo, je to takovy pokus omyl, zabyva se s tim bracha ja ani ne, ale napsal sem to tady, protoze tady se to resi, je to preci jen druh povrchove upravy, zkusim ale neco pohledat na netu, jak se to presne jmenuje.....vlastne ani nevim co mam hledat :roll: zkousim brusna teliska, ale nachazim spise stopkove nastroje
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2015, 5:36

Tak treba tady sem neco nasel, cena tak 4tis za 40Kg baleni, ale nejak si nedokazu predstavit kolik by toho potreboval na naplneni toho sudu

http://www.brusivojimi.com/brusne-seg-k ... ci-teliska" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

27. 4. 2015, 6:56

nepamatuju, že by se vyměňovalo, jen se dosypávalo.
ty omletý drobný kousky propadly bubnem ven. teda co si pamatuju z mládí...
ale to bylo už k ničemu
zembic
Příspěvky: 40
Registrován: 29. 10. 2011, 3:00
Bydliště: Brno

27. 4. 2015, 8:40

omílám občas v ojetém plášti z dodávky na hřídeli, malé dávky, ale jednoduché a spolehlivé. při rotačním omílání je tělísek max cca 3-5 % hmotnosti omílaných kousků. ubývají minimálně, jen občas trochu dosypu. omílám nerezové výpalky, na al kola to asi moc nebude. tělíska mám odtud: http://www.omilbrus.cz/22-omilaci-teliska.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale dávno, jaké jsou současné ceny a dodací podmínky netuším.
Martin Žemba
CZJirka1
Příspěvky: 321
Registrován: 14. 12. 2011, 9:19
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2015, 9:14

Diky za reakce, jak sem teda pochopil tak teliska se po urcite dobe nevymenuji, pouze doplnuji podle potreby, takze nic starsiho na vyzkouseni asi tezko sezenem. Pohledame co by pro tady ty ucely bylo nejlepsi.
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“