Odstranění rzi na FADALu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Erythros
Příspěvky: 33
Registrován: 7. 10. 2014, 7:48

4. 5. 2015, 11:29

Zdravím,
díval jsem se, jak na videu jeden Kanaďan odstraňuje korozi z FADALu VMC10 a byl jsem trochu hodně překvapen, když jsem jej viděl vzít kartáč na profilové kolejnice lineárního vedení a kuličkové šrouby. Nicméně poté jsem si uvědomil, že takto čistí jen mrtvá místa. (Doufám. Respektive je mi to jedno, ale byl by to celkem nesmysl.) Což mě přivedlo na otázku, jak dochází k mazání těchto míst, kde vozíky s mazáním nezajíždějí, ale nechci, aby rezivěla? (A překrývá je něco, co běžně sundávat nebudu.) Mají to profesionální mašiny nějak vyřešené?

Dík.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

5. 5. 2015, 6:18

Úplně jednoduše, pokud se to nenamaže při montáži, tak se spoléhá na to, že tam olej navzlíná.
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

5. 5. 2015, 7:29

Na profi mašinách je problém spíše opačný. Víceméně vše je pokryto olejovým šlemem z chlazení a mazání s příměsí zalétaných špon. To se týká ovšem mašin obrábějících kovy s chlazením nástrojů a jedoucích alespon na jednu směnu. S obráběním dřeva, popř. grafitu a jiných materiálů může být situace jiná.
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

6. 5. 2015, 10:47

Erythros píše:Zdravím,
díval jsem se, jak na videu jeden Kanaďan odstraňuje korozi z FADALu VMC10 a byl jsem trochu hodně překvapen, když jsem jej viděl vzít kartáč na profilové kolejnice lineárního vedení a kuličkové šrouby. Nicméně poté jsem si uvědomil, že takto čistí jen mrtvá místa. (Doufám. Respektive je mi to jedno, ale byl by to celkem nesmysl.) Což mě přivedlo na otázku, jak dochází k mazání těchto míst, kde vozíky s mazáním nezajíždějí, ale nechci, aby rezivěla? (A překrývá je něco, co běžně sundávat nebudu.) Mají to profesionální mašiny nějak vyřešené?

Dík.

preco by to mal byt problem ? normalne takto flexou s drotakom cistime linearne vedenia bezne pri preventivkach ( nejedna sa o CNC ). kolajnici ani skrutke sa nema co stat, aky je to tvrdy material. a este ak tam ma nejaky mosadzny kotuc, tak to maximalne vylesti.
Odpovědět

Zpět na „videa“