Graficka karta pro Inventor a Solidworks

CAD software, shareware, freeware
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

26. 2. 2015, 5:42

marekzcke píše:.... zato herni grafika si s 3D prohlizenim poradila bez problemu
asi si nerozumíme - mluvím o tvorbě vizualizace ve vysoké kvalite a ve vysokém rozlišení - *prohlížení s tím nemá nic společného to je nesmysl
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

26. 2. 2015, 5:54

kecat do toho nechci moc do hloubky, bo ty nový "grafiky" nepoužívám a tedy neznám, ale IMHO i herní grafárna už před lety počítala, rendrovala, převzala práci za CPU.
Herní grafika za 15, CAD/CAM grafika za 100?

Chipy budou IMHO stejné, stačí přece "udělat/neudělat" jeden nebo dva spoje při výrobě a je to "herní" nebo "CAD/CAM" a výkonově hned jinde :D

takže mi to IMHO přijde, že ti co tvoří CAD/CAM systémy mají dohodu s výrobci grafáren a dostávají z toho.. sakra, jak se tomu říká?, kapschičkovné, odklonění?... :D
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2015, 6:20

Hades píše:stačí přece "udělat/neudělat" jeden nebo dva spoje při výrobě a je to "herní" nebo "CAD/CAM" a výkonově hned jinde :D
je to jeste prostsi, u nekterych hernich nvidi staci prehrat firmware a je z toho quatro
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

26. 2. 2015, 6:32

echt píše:
marekzcke píše:.... zato herni grafika si s 3D prohlizenim poradila bez problemu
asi si nerozumíme - mluvím o tvorbě vizualizace ve vysoké kvalite a ve vysokém rozlišení - *prohlížení s tím nemá nic společného to je nesmysl
jsem se domnival, ze kdyz si tocim objektem a soucasne mi vykresluje detaily, ze to bude v principu stejne jako kdyz si necham renderovat statickou scenku co by fotografie. ale muze byt i co rikas ty. fakt nevim.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

26. 2. 2015, 7:28

filla píše:
Hades píše:stačí přece "udělat/neudělat" jeden nebo dva spoje při výrobě a je to "herní" nebo "CAD/CAM" a výkonově hned jinde :D
je to jeste prostsi, u nekterych hernich nvidi staci prehrat firmware a je z toho quatro
Jak pise echt, toto platilo drive, nyni uz tomu tak nejspis neni.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

26. 2. 2015, 9:56

franus píše:
filla píše:
Hades píše:stačí přece "udělat/neudělat" jeden nebo dva spoje při výrobě a je to "herní" nebo "CAD/CAM" a výkonově hned jinde :D
je to jeste prostsi, u nekterych hernich nvidi staci prehrat firmware a je z toho quatro
Jak pise echt, toto platilo drive, nyni uz tomu tak nejspis neni.
no já nepsal o Firmware, ale o výrobě chipů.
klasické gragika a profi grafika....

ty chipy jsou stejné, jen je to uvnitř jinak (od výrobce), dříve se tomu říkalo "zákaznický chip", kde zaklad byl naprosto stejnej, a poslední maskou se to upravilo
(třeba dvěmi, třemi maskami, na zákaznické výrobě)
stro1
Příspěvky: 126
Registrován: 9. 5. 2013, 8:03

1. 3. 2015, 8:30

...........
Naposledy upravil(a) stro1 dne 1. 5. 2015, 7:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2015, 7:35

jeste jeden pohled na to proc nektere karty s nekterymi cady nemusi chodit dobre
nedelam si iluzi ze to je napsane lepe nez ty hry

http://diit.cz/clanek/bugy-ve-hrach-res ... icke-karty" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

12. 3. 2015, 12:23

teda, přečetl jsem jen prvních pár řádek, ale to bude TO ONO....
je to rozbitý, protože dneska každej umí tak maximálně HOV...
grafika za 20litrů a programátoři ji neumí ovládat...

njn, to je stejný jak za mých mladých let, kdy jsem dostal ve škole za "velkou pět", bo jsem úlohu odevzdal v asembleru Z80 a nikolivěk v BASIC-u, jak se vyjádřil ten náš "profesor", co se to učill ze dne na den, jen aby nás buzeroval... (ne nestěžuju si).
Díky němu sem se tenkrát naučil asembler Z80, 8085, 6800 a dalších "osmibitů", jen jsem měl neustále "za bůra" bo "profesor" nic jiněho než BASIC neznal

ale proč to píšu a stěžuju si...
(teda nestěžuju, ale přijde mi to líto)

dnes skoro nikdo neumí použít jádro procesoru a spoléhá se na "rádoby" nadstavbu jazyku...
přece i ta grafika má nějaké API (ovládání jádra procesoru... MEX mi jistě promine to zjednodužšení), a pokud mi nestaří to API, mohu kdykoliv poslat ten zatracovaný "asembler-kod".
Tohle vnímám jako probém....
koukněte na Raspbery, Arduino a další...

Jasně, nadstavby jazyků jsou fajnové, ale pokuste si napsat rutinu, kde musíte přesně časovat.... A jsme zase u toho zatracovaného asembleru
Odpovědět

Zpět na „CAD“