SolidWorks - vazba koule na díru

CAD software, shareware, freeware
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

19. 7. 2015, 7:55

Koukám, je to tady samej odborník na Solid.

Taky jsem si myslel, že Solid je super soft, než jsem se dostal firmy, kde se opravdu využíval tak, jak se má využívat a do té doby jsem si myslel jaký jsem king. Opak je pravdou.

Kdopak z vás, odborníků začíná projekt 3D skicou v sestavě? Ta sestava je potom základem pro všechny díly sestavy, viz přenesení entit a vložení nového dílu do sestavy z této skici. Po prvním uložení je uložena jenom sestava, bez dílů....
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 180
Registrován: 23. 4. 2008, 5:19
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2015, 8:17

Mad_BOXs píše:Koukám, je to tady samej odborník na Solid.

Taky jsem si myslel, že Solid je super soft, než jsem se dostal firmy, kde se opravdu využíval tak, jak se má využívat a do té doby jsem si myslel jaký jsem king. Opak je pravdou.

Kdopak z vás, odborníků začíná projekt 3D skicou v sestavě? Ta sestava je potom základem pro všechny díly sestavy, viz přenesení entit a vložení nového dílu do sestavy z této skici. Po prvním uložení je uložena jenom sestava, bez dílů....

Ja tu vidim zatial len jedného odborníka s 13r praxou :) :wink:

Inak to co popisuješ s tou 3d skicou popripade skeleton modelom je uplne bežná prax hadam v každej konstrukterskej firme a nadáva sa tomu top down design. Teda začínaš s tym posledným a končíš s tym prvým.

Ale uz sme asi dost odbočili od témy :-)

dodo
CNC programátor
CAD: Pro/E 2001 - PTC Creo 6.0
CAM: EdgeCam 7.75 - EdgeCam 2020
JURA62
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 7. 2011, 8:58

4. 8. 2015, 7:20

Nechci číst celé vlákno, zřejmě to již někdo popsal, ale soustředná osa s dírou a tečný povrch koule s hranou díry. Je na tom něco složitého?
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

4. 8. 2015, 9:30

Ja bych tam pro jistotu vazbil jen bod k ose a pak klidne hranu otvoru k plose koule.
Tyhle vazby jsou zalozene na logice a v pripade konstrukce kloubu se zachova jeho funkce.
Takze:
Jako prvni osetris prvni stupen volnosti - osa+bod
Pak druhy stupen volnosti - plocha+skica(extrakt)
Ve vysledku budes umet s kouli jeste tocit => nedefinovany 3 stupen

Problem muze nastat pokud bys chtel dodatecne srazit hranu diry, ktera se vazbila.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 8. 2015, 1:58

jsem dotaz dával já - a to proto, že mi SW nedovolil vazbit hranu díry na plochu koule. Pokud Vám to jde, tak jste holt lepší ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

4. 8. 2015, 6:36

Aktualne nemam SW ale mam Catii a predpokladal jsem, ze u SW to bude stejne. Asi neni.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 8. 2015, 6:44

echt píše:* a neb jak se říká ... za dobrotu na žebrotu
Myslím, že Tvoje příspěvky jsou na hovno a na nic. Kdyby se zamyslel a přišel na to, nepotřebuje ty Tvoje výlevy. Buď poradím, když vím a nebo držím klamajznu. Od toho tady to vlákno je. Nikdo nejsme dokonalí abychom si věděli poradit se vším.
Odpovědět

Zpět na „CAD“