Simulace G-Kodu

CAM software
Odpovědět
rouchi
Příspěvky: 13
Registrován: 30. 11. 2013, 9:21

30. 11. 2013, 8:58

Ahoj vím že tu je několik témat tímto směrem, ale chtěl bych i přes to založit nové téma kde bych trochu upřesnil všechny mnou zde získané informace.

Sháním nějaká simulátor kde by šlo "snadno" osadit nástrojovou hlavu nástroji, upnout do sklíčidla dílec a na ručně napsaném g-kodu si to odsimulovat.
tak abych mohl přesně s "jistotou" zjistit, že mám vše OK relativně optimalizované a hlavně tak napsané aby mi to nikde nenabouralo.
Děláme menší seriovku, ale máme stroje každý jiný něco jede na sinumeric 840, něco na OKUMA a jeden stroj na indramatu.
nejde mi o to vytvářed G-kod v camu, ale spíš o to si vlastní kvalitně nasimulovat zkusil jsem mnoho z toho co kde bylo razeno (cnc simulator, cimco a další, ale nic neodpovídá mým představám..)
cimco mi "funguje" nejkorektněji, ale nelze si nikde definovat odlitek, tudíž vidím jenom dráhy nástrojů, ale nemůžu si ověřit, že mi to někde nenabourá.
do SW jsem zkusil HSM express (free) a tam zase asi neumím vůbec nahrát můj kod... proto je zároveň otázka jestli nějaký software umí to co chci a nebo to je pouze mnou a mojí neznalostí.
Dostal jsem se před nedávnem na pozici technologa (z pozice seřizovače) a ve firmě zatím žádné simulační programy nepoužíváme. náš řídící však na mně klade poměrně velké nároky a proto bych se chtěl i v tomto posunout trošku dál.
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2013, 9:05

Vyzkousej CIMCO Edit.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2013, 9:07

neco takoveho:
http://www.swansc.com/index_en.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
rouchi
Příspěvky: 13
Registrován: 30. 11. 2013, 9:21

30. 11. 2013, 9:33

CIMCO edit jsem zkoušel a jak říkám dráhy to dá, ale myslím, že to neumí abych do něj dal i simulační dílec, který potřebuji bez karambolu obrobit... každopádně jinak co se provedení simulace drah týče se mi zatím líbil nejvíc...
ten swansa simulation mi "nešel" na můj kod ani spustit, protože se mu nelíbilo že používám ANG=-130 ačkoliv myslím, že v sinumeriku to je běžný příkaz....(vím není to iso kod....)
lajoolaj
Příspěvky: 16
Registrován: 8. 11. 2012, 9:59
Bydliště: Nitra

30. 11. 2013, 10:18

VERICUT by to mal zvládnuť.
Uživatelský avatar
Pimpel
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 12. 2010, 8:12
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

13. 12. 2013, 1:42

Řešením je CHECKitB4 - simuluje na úrovní řídicího systému.

http://youtu.be/CdqRHwC1tk0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 10. 2014, 4:12

Je tam napravo nahore polozka kde si vybereš co chbceš simulovat a pripadne i system.
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

25. 10. 2014, 3:09

robokop - http://www.swansc.com/index_en.htm" onclick="window.open(this.href);return false;,

vyzkoušel jsem po instalaci značnou část ŘS soustruhů i center obsažených v "SSCNC". Nedalo se zvládnout vše za povolených pár dnů zdarma. Ne všechny simulátory dle mého posouzení simulují vše. V některých se mně podařilo spustit pouze běh řádků programu na obrazovce, některé simulovaly i odebírání materiálu. Měl jsem např. dost problém s NC programy, kde jsem použil cykly. Tyto nemohly být kompatibilní s cykly v simulátoru. Obyčejně ale jenom v některém parametru. Nejvíc se mně zamlouvaly simulátory s ŘS Sinumerik, např. 840D (trochu jsem s ním kdysi pracoval). Zde je možno odsimulovat komplet odebírání materiálu. Simulátor zastaví např při najetí rychloposuvem do materiálu (polotovar se jednoduše nastaví), nebo najetí na koncáky. Umí najet na REF a pracuje podle nich, dají se zde použít nástroje z knihovny nástrojů, nebo si je doplnit, tyto nástroje nastavit v korekcích přesně jak v ŘS na stroji, zvukový doprovod stroje sice není celkem k ničemu, podbarví ale vlastní chod stroje a úběr třísky. Simulátor pracuje i v režimech SB, Teach In, Automat, MDI. Povolí provést korekci MPF i SPF, hlídá uzavření dveří, simulaci chlazení. Pracuje s parametry. Načte i NC programy vypracované jinde. Chyby v programu (syntax a pod) nahlásí ještě před spuštěním simulace. Má několik způsobů zobrazování simulace. Například 2D je perfektní při nastavení korekcí nástrojů. Zde se osvědčuje korekce rychloposuvů v rozmezí 1% - 120%. Stejně se dají korigovat otáčky v několika rozsazích. S chutí jsem si po mnoha letech zaobráběl a nic jsem nerozbil. Byla by to dobrá pomůcka pro začínající programátory a seřizovače. Podle ceny bych možná pouvažoval i o koupi. Sice jsem o něj po uplynutí doby přišel, přesto díky za informaci. Hardmesr
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „CAM“