FeatureCam 2014

CAM software
Odpovědět
ondramp
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 8. 2014, 9:06

23. 8. 2014, 9:37

Ahoj, letos jsem se začal věnovat programování a tak momentálně zkouším co umí a dovede FeatureCam. Na netu se dají sehnat nějaké příručky a manualy ale není v ních vše vysvětleno. Proto bych potřeboval poradit jak např. docílit u dokončovací operace na 3D ploše hladkého povrchu. Zkoušel jsem menší krok, ale pořád jdou vidět stopy po fréze.(na obr.po hrubování).
Nebo jak efektivně obrobit drážky na obrázku dole. Za každou radu děkuji.
Taky by mě zajímalo, jestli by jste doporučili ( pokud máte s těmito programy osobní zkušenosti ), nějaký jiný CAM...SolidCam atd.
Přílohy
kostka2.jpg
kostka3.jpg
trxtechnologies
Příspěvky: 178
Registrován: 1. 12. 2013, 11:08

23. 8. 2014, 10:11

Ahoj ak chceš pekný povch tvarových plôch mušíš dať menší krok v Z, alebo ak to FeatureCam vie (nepoznám ho ) tak konštantná drsnosť.. ale to ti potom nepojde na 8krát ale na X krát viac :)
Matúš
Doghi
Příspěvky: 85
Registrován: 30. 11. 2012, 5:39
Bydliště: Ostrava

23. 8. 2014, 10:19

Záleží, jak hluboko máš do kapsy. FC není zrovna nejlevnější a varianta Express neumí 3D.
Nevýhodou FC je, pokud nemáš verzi integrovanou do solidworksu, že musíš importovat model pokaždé, pokud jej trochu upravíš.
Z vlastní zkušenosti bych doporučil raději variantu integrovaného CAM, takže SolidCam, HSMWorks, ...
Tam je ale investice navýšena o cenu SolidWorksu.

Co se týká obrobení drážky, tak přes feature kapsa, případně nejrychlejší je použít drážkovací frézu a jet to v plném profilu po kontuře. Feature se myslím jmenuje "profil"
SolidWorks 2014 + HSMWorks (Last development version)
Neznám slovo NEJDE. Buď to neumím nebo se mi nechce :D
kajos
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 11. 2014, 8:04

21. 11. 2014, 8:16

V FC se drsnost povrchu dá nastavit zaškrtnutím C-tolerance, jde to pouze u některých 3d strategií, u 2,5d by to mělo jít v X-řezu, čili obrábění stěny pod úhlem nebo nějakého tvaru dle křivky i v obecném profilu pokud si zvolíš tvar nebo úhel stěny-profilu.
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

24. 11. 2014, 1:04

Drsnost povrchu na šikmé ploše se dá ovlivnit jak krokem v ose "Z", rádiusem na rohu nástroje, řeznou rychlostí a hlavním posuvem. Jak se píše výše, dá se v některých CAM-ech drsnost povrchu přímo nastavit. Pominout se nedá ani házivost nástroje. To je dnes snad ale mimo diskusi. Na drážce záleží, jestli ji pojedete nástrojem o šířce drážky, nebo budete boky na správný rozměr dokončovat. Řezné podmínky i tu povrch podmiňují.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „CAM“