Řezání závitů SolidCAM 2015

CAM software
Odpovědět
nomis
Příspěvky: 13
Registrován: 2. 8. 2015, 9:44

26. 8. 2015, 4:47

Dobrý den,
zkouším přijít na způsob, jak vyřezat závit M2,5 v SolidCAMu 2015. Zkouším 2.5D/Závitování. Na tento závit nejde použít nástroj tvaru, který SolidCAM pro tuto možnost nabízí, protože díra je opravdu malá.
Dal by se použít obyčejný strojní závitník? Jak to potom naprogramovat? Ve vrtání nebo v závitování? Bude to přece závislé na rychlosti otáček vřetena a posuvu v ose Z. Závit 2,5 má stoupání 0,45.

Děkuji za rady, jak si s tím v SolidCAMu poradit. Jakou rychlost posuvu byste zvolili pro řezání takovéhoto závitu do 6060 T6 o síle 4 mm?

Honza
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2015, 6:43

Solidcam už dlouho nepoužívám, tak se neorientuju v aktuální verzi, ale myslím, že závitování bývalo frézování závitů (i když nevím, proč by to nešlo, frézují se běžně i menší). Řezání závitníkem je funkce cyklu vrtání. Nastaví se nástroj = závitník, uvede se stoupání, nastaví se počet břitů = 1 (čímž se zde myslí jednochodý závit) a mělo by to vyjít.
Aleš Procháska
balibul
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 2. 2009, 3:17

31. 8. 2015, 5:26

Ahoj, je mi jasné, že jsem mimo téma, ale buď rád, že nepotřebuješ v SOLIDCAMU soustružit. Tento CAM nezvládne ani odjet na zadané souřadnice. Je to žalostné. Bull :D
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 8. 2015, 9:54

Souřadnice jsou u soustruhu trochu neurčitej pojem, kterej konkrétně bod z celý tý soustavy chceš na ty zadaný souřadnice dostat?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
balibul
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 2. 2009, 3:17

1. 9. 2015, 2:28

Hodnoty nájezdu a odjezdu, jsou tam na to kolonky, ale CAM nesmyslně připočítává 4xhornotu rádiusu nástoje a podobně. Není to má nezkušenost, problém už nějakou dobu řeší i podpora a SOLIDCAMU je to zdá se úplně jedno. Ale je to jen příklad, takových neschopností CAMu, možná by někdo podotknul " Vlastnosti CAMu" je tam víc. Dokonce jsem schopen na počkání zhodit CAM. Mimo jiní nezvládá zápichy vybrání, změny posuvu a další. Připadá mi to tak, že s každým novým SP neubývá chyb, ale přibývá. Programuji docela jednoduché věci, ale se SOLIDCAMEM se z toho stává horor, naštěstí mám v záloze SURFCAM ten dokáže cokoliv.
Odpovědět

Zpět na „CAM“