Technická diskuze v soukromých zprávách

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8846
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 4. 2015, 3:11

Ahoj,

sem tam se mi stane (a počítám, že je to jen zlomek toho, co se zde děje skutečným kapacitám), že mi někdo pošle v soukromé zprávě (případně v mailu) čistě technický dotaz, týkající se některého z mých strojků, SDGčka atp. Musim říct, že je mi docela protivný na takový dotazy soukromě odpovídat, obzlášť pokud tazatele vůbec neznám a dotaz vyžaduje sofistikovanou odpověď, kterou budu smolit hodinu (co byste mi doporučil a na co si tak mám dát největší pozor, hmm). Pro technickou diskuzi je tu fórum, smysl SZ vidím v dolaďování kšeftíků, nabídky spolupráce, případně potlach dvou kámošů o životě :), prostě věci soukromého rázu. Určitě to souvisí i s egem, ale pokud dostanu veřejný dotaz, odpovím na něj rád a beru to tak, že z toho bude profitovat víc lidí, že mě někdo opraví, pokud napíšu kravinu, že mě někdo doplní a pak třeba zas někdo opraví či doplní jeho atd. a tudíž se ve finále i já sám něco dozvim a tazateli se dostane mnohem hodnotnější odpovědi. Taky mě může dotaz zastihnout ve stavu, kdy se k odpovědi nějakej čas nedostanu, ve veřejnym vlákně může někdo odpovědět za mně. Atd., prostě ještě jednou, pro technickou diskuzi je tu fórum..

Jak to vidíte vy?

T.

PS: Nechci se nijak dotknout těch lidí, co mi takto někdy napsali, třeba to cítej jinak a neměli páru, že bych s tim moh mít problém, to je v pohodě, ale já to mám prostě takto a teď to tu sepisuju ne jako výtku, ale abych tomu předešel do budoucna.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 4. 2015, 3:39

chtěl bych mít čas řešit kraviny :D když se mě někdo zeptá soukromě tak odpovím, pokud odpovídat nechci tak zdvořile/nezdvořile se jednou větou vymluvím..
pokud ti to dělá problém odpovídat soukromě tak si založ veřejné vlákno Thomíkovy VZ (veřejné zprávy)
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

3. 4. 2015, 3:53

daj si pozor na svoje EGO.

Tiez som sa par krat pytal uzivatelov ako je tumlik , qwer a zbyna. Na pocudovanie v pohode paradili alebo osvetlili tmu mojho chapania danej veci.
Tiez som uz aj niektorym odpovedal co zaujimalo ich ak som vedel k teme alebo k veci odpovedat.

Touto cestou dakujem tym ktory si nasli cas a poradili. VDAKA
Par topicov som zalozil a ostali aj bez odpovede. A preto obcas oslovim niekoho v SZ.
Ak sa to niekoho dotkne tak ma poslite do riti ale nevylievajte si srdce :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22366
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2015, 3:55

Vetsinou lidi posilam do verejne diskuze
pomuze to vic nez jednomu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8846
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 4. 2015, 5:00

RaS píše:chtěl bych mít čas řešit kraviny :D
A přece jsi se zapojil :)
RaS píše:když se mě někdo zeptá soukromě tak odpovím, pokud odpovídat nechci tak zdvořile/nezdvořile se jednou větou vymluvím..
Mě se vymlouvat nechce, to si tady radši jednou vyleju srdce a pak sem můžu toho člověka snadno odkázat.
RaS píše:pokud ti to dělá problém odpovídat soukromě tak si založ veřejné vlákno Thomíkovy VZ (veřejné zprávy)
To mi nepřijde moc praktický, navíc veřejný vlákna na danej dotaz většinou už existujou (často ta SZ směřuje právě z nich).
SO 545 píše:Tiez som sa par krat pytal uzivatelov ako je tumlik , qwer a zbyna. Na pocudovanie v pohode paradili alebo osvetlili tmu mojho chapania danej veci.
Já se tomu nedivim (i když je otázka, jestli to v pohodě neni třeba jen tvůj subjektivní pocit), jsou to slušný lidi, navíc je něco jinýho odpovídat aktivnímu členovi, kterej už tu má pár postů a něco o něm vim, vidim, že se snažil ptát veřejně atd. a něco jinýho někomu, kdo je tu dvě hodiny a zřejmě první, co udělal, byl ten soukromej dotaz.
robokop píše:Vetsinou lidi posilam do verejne diskuze
pomuze to vic nez jednomu
Tak tak..

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

3. 4. 2015, 5:45

Ja uz ten svoj cas ani neriesim. Mimo pracu rad myslim na pracu...
A ked mi tu niekdo napise do SS tak mu urcite odpoviem, ked si ma prida na skype tak aj pokecame... Napri pri praci za PC s tym nemam ziaden problem. Kolko krat presne ani sam neviem odpoved, ale ked si to vyhladam a poradim tak mam dobry pocit hned 2x. Ze som pomohl a nieco nove sa pritom naucil.

V niektorych veciach ale nedokazem poradit. To sa odkazujem na oficialne zdroje. Som tak trosku paranoik voci cudzim ludom.

Preto som asi nazoru, ze poradit sa da aj vyraznejsie, ale uz by to nemalo byt anonymne.
Naposledy upravil(a) marekzcke dne 3. 4. 2015, 5:49, celkem upraveno 1 x.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

3. 4. 2015, 5:48

budu citovat Miroslava Donutila: "ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím" a já bych dodal že naco nebo kemu odpovědět nechcu tak nato odpovídat nebudu a je :)
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

3. 4. 2015, 7:25

budu souhlasit s robokopem.
pokud nejde opravdu o PM, raději odpovědět do Public Thread, ze kterého ta PM vzešla (tedy pokud odpovědět chceš)
chb
Příspěvky: 3786
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

3. 4. 2015, 7:38

přidám svůj pohled ...
on je celkově problém v rozsáhlosti fora a z toho plynoucí určitá nepřehlednost,
často se zajímavé informace objeví v tématech typu "Mám otázku"
Plně chápu, že třeba tazatel někde zachytí, že k věci něco vím, ale nedokáže to najít. Je mu hloupé na to otvírat vlákno či to vkládat do jiného ač třeba podobného vlákna.
Na tyto dotazy reaguji - no jak jinak, do odpovědi vložím odkaz na místo, kde se to řešilo - ale často i rozepíšu odpověď jen proto, že to ani sám, ač tvůrce či přispěvatel k tématu, neumím najít.

No a ty nováčci ... to je těžké. Kdyby alespoň bylo povinné uvést v info o sobě věk, místo, profese a zhruba strojový park. To by se to pak cíleně radilo ... :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 4. 2015, 12:10

přesně tak jiná rada je pro 16ti letého Hurvínka a jiná pro 50letého obráběče kovů..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 3786
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 4. 2015, 9:50

RaS píše:přesně tak jiná rada je pro 16ti letého Hurvínka a jiná pro 50letého obráběče kovů..
ale i obráceně, pokud dostanu radu od ... a mohu se podívat kdo že mi to a z jaké pozice radí, to by bylo fajn :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
RKal
Příspěvky: 234
Registrován: 7. 4. 2014, 9:26
Bydliště: Krasov
Kontaktovat uživatele:

6. 4. 2015, 9:13

Asi bych napsal že s Thomeequem souhlasím, a to v tom smyslu, že opravdu je lepší vést technické diskuze veřejně od toho je to diskuzní forum, a více lidí více ví a tak se může předejít omylům třeba jen ze špatně pochopené nebo formulované otázky. Osobně odpovím (pokud se mi nějaká SZ nezatoulá, ostatně dotyčný se již podruhé neozval) ale, chápu že to Thomeequemu nemusí uplně sedět, každý máme ve své práci dost knowhow a draze nabytých zkušeností a odpovídat detailně někomu o kom si nemohu udělat ani tu nejmenší představu může být někomu nepříjemné.

S tím souvisí co píše Hades, například na Asro foru je rubrika "Nováčci se představují" a to ne jenom nováčci vlastně po založení tohoto vlákna tam o sobě napsal každý něco, od kud je, co dělá, jaké má zkušenosti a pod. mnohdy to stačí na to aby si člověk udělal představu o tom jestli je to ten 16ti letý "Hurvínek" a nebo 50ti letý "Spejbl" a podle toho taky formuloval odpověď.

Ještě k těm nováčkům, Soukromé technické dotazy chápu tak že právě proto že nevědí tak nechcou zakládat veřejně dotaz pač nevěděj jak se zeptat a nechcou vypadat blbě, od toho tu je vlákno "Zacinam stavet a nevim jak na to" takže bych viděl, že to by měla být první cesta kam by nováček měl psát, teda vlastně ta druhá, první je zkusit na foru něco najít jestli už to náhodou někdo neřešil (připouštím že tohle ale může být někdy trochu komplikované)

Tak asi tak to cítím já.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3287
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 10. 2016, 6:07

doufám že mě nesmáznete za můj názor...
i když tu su registrovaný delší dobu tak se moc neprojevuju prostě mám jen pár příspěvků.
zajedno neni tolik času abych tu častěji psal a zadalší jak by se "o mě vědělo" tak bych jen a jen odpovídal na spousty dotazů.
Prostě mám relativně velký záběr ve více oborech a dokázal bych odpovědět ale neměl kdy.
Další věc je že jsou určité řekněme postupy a znalosti které jsou získané dlohodobou praxí a proč to psat veřejně na sklo.
Po sz klidně.
Jde třeba o konstrukce v automatizaci které jsem dělal a konkurence by si to mohla prostě přečíst a udělat stejně.
Tím jsem chtěl naznačit že jsou prostě běžné rady a rady které člověk nepustí hned dál a veřejně ale předá je třeba nastupujícímu kolegovi
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

21. 10. 2016, 8:16

A proč nám to vůbec píšeš, zůstaň dál v exilu a je to.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22366
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2016, 8:23

no taky mi to prijde trosku schizofreni
nechces poustet dal know how ale do soukromuch zprav ho klidne vypoustis

ja jsem za to ze kdyz uz clovek neco dela tak by to mel delat poradne
konkurence nekonkurence
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“