Nástroje hází naměřené špatné hodnoty

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

30. 3. 2015, 5:01

Napadlo mě, nedá se koupit brusný kámen, který se přesně zbrousí na soustruhu na kuzel do kuzele a pak by se brusny kamen vtlacil do konusu při zaplem vreteni?
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2015, 5:23

Topol píše:Napadlo mě, nedá se koupit brusný kámen, který se přesně zbrousí na soustruhu na kuzel do kuzele a pak by se brusny kamen vtlacil do konusu při zaplem vreteni?
Dobrej nápad jak to úplně oddělat... :lol:
Takhle to opravdu nejde...
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

30. 3. 2015, 7:55

Topol píše:Kolik může stát přebroušení toho vnitřního kužele ?????????? Závit taky stojí za ....., ale ten bych nechal.
ja som platil za prebrusenie vretena s dutinou ISO 40 3000czk.

To je cena len za brusenie. Samozrejme to treba rozobrat a znova zlozit.
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 5:06

Kde sis nechal kužel brousit? Udělá mi to každá nástrojárna, nebo je na to lepší zvolit nějakou specializovanou firmu?
Na jakém stroji, resp. na jake brusce se to dela?
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

31. 3. 2015, 10:20

Bol to beh na dlhu trat zohnat niekoho ochotneho /aby to spravil samozrejme ze za peniaze/
nakoniec som to poriesil cez znameho z Tabora.Jeho svokor ma servis na repas CNC zariadeni.
Mna brali ako vypomoc a pracu len popri svojej cinnosti.
Aj tak im velka vdaka.

Najdem doma v zalozkach kontakt a mozem ti ho preposlat.
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 10:56

Taky mi to dneska doslo ze tech lidi co se tim zabyvaji moc není, snazim se volat a zjišťovat, zatím jsem nezjistil vůbec nic. Klidne mi kontakt posli, budu rad. Diky
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 3. 2015, 11:08

Topol píše:Kde sis nechal kužel brousit? Udělá mi to každá nástrojárna, nebo je na to lepší zvolit nějakou specializovanou firmu?
Na jakém stroji, resp. na jake brusce se to dela?
technicky je schopen to udělat každý, kdo má brusku nakulato vybavenou pro vnitřní broušení a dokáže na ní nastavit příslušný úhel
nikomu se do toho nebude chtít, protože je to vos.., na h.... kšeft
několik hodin přestavování mašiny, upínání, rovnání, nastavování přesného úhlu ( Kalibr pro nastavení úhlu? - ten moc lidí mít nebude)
asi si vyrobit trn s brusným tělískem
pak nějaké měření aby si byl brusič jistý a nevedlo to k nějakému dohadování (což je pravděpodobné)
reálně se výsledná cena může blížit ceně nového vřetene
já osobně do toho z výše uvedených důvodů nepůjdu, i když bych to dokázal......
chlubit se nemám zapotřebí, jen vysvětluju, proč bude problém někoho sehnat
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 11:51

Myslíš cenu nového vřetena z Ciny, nebo cenu kvalitního vřetena. Jestli myslis cenu Cinskeho vřetena, tak nemá cenu kupovat druhé stejne nebo ještě horsi. Vyrabet kuzel pro nastaveni uhlu brouseni, myslis ze to je resenim, když by nahodou dutina nebude v ose? Stavet si na to brousici pripravek se mi nevyplati, i když by třeba poptávka potom nejaka byla, uvidime kdo se ozve, je mi jasny ze to zadarmo nebude :) Kdyby mi to neházelo tolik, neřešil bych to, ale takhle nemá cenu ani investice do nastroju, ani investovat do novych klestin, vlastne bych to mohl nechat jak to je, zamknout a rict si, hold se to nepovedlo najdu si jinou zabavu, ale na to jsem do toho na muj vkus hodne investoval a navíc mam na dosah neocenitelne zkusenosti :D
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2015, 12:10

Dám ti jednu radu ... zadarmo... :lol:
Kup si Atase uprav si u něj chlazení a budeš mít po problému.... Navíc si tipnu, že to vyjde možná i levněji než přebrus tý číny. :wink:
Kdy už proboha pochopíte, že tyhle šikmooký sračky jsou sázka do loterie, nebo rovnou nahovno.... za málo peněz je málo muziky a v řadě případů téměř žádná, protože vřeteno co hází několik setin je dobrý tak na leštění nehtů.... :lol:
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 3. 2015, 1:01

Topol píše:Myslíš cenu nového vřetena z Ciny, nebo cenu kvalitního vřetena. Jestli myslis cenu Cinskeho vřetena, tak nemá cenu kupovat druhé stejne nebo ještě horsi. Vyrabet kuzel pro nastaveni uhlu brouseni, myslis ze to je resenim, když by nahodou dutina nebude v ose? Stavet si na to brousici pripravek se mi nevyplati, i když by třeba poptávka potom nejaka byla, uvidime kdo se ozve, je mi jasny ze to zadarmo nebude :) Kdyby mi to neházelo tolik, neřešil bych to, ale takhle nemá cenu ani investice do nastroju, ani investovat do novych klestin, vlastne bych to mohl nechat jak to je, zamknout a rict si, hold se to nepovedlo najdu si jinou zabavu, ale na to jsem do toho na muj vkus hodne investoval a navíc mam na dosah neocenitelne zkusenosti :D
jestli chceš sbírat zkušenosti, hurá do toho
začni tím, že si uděláš přípravek pro měření házivosti, aby se vůbec bylo o čem bavit
kus broušené desky (příměrná deska) a na ni dva stojánky s drážkou ve tvaru V, do kterých uložíš rotor z toho vřetena v místě kde jsou ložiska
poctivej stojánek s hodinkama (pupitem)
pak se můžeme bavit o měření házivosti
.....
pro broušení kuželu musíš mít vzorový kus abys mohl nastavit brusku otiskem na barvu
jinak to neuděláš
najdi si to tady na foru
-...
dutinu v ose získáš broušením té dutiny :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

31. 3. 2015, 1:17

Topol píše:Myslíš cenu nového vřetena z Ciny, nebo cenu kvalitního vřetena. Jestli myslis cenu Cinskeho vřetena, tak nemá cenu kupovat druhé stejne nebo ještě horsi. Vyrabet kuzel pro nastaveni uhlu brouseni, myslis ze to je resenim, když by nahodou dutina nebude v ose? Stavet si na to brousici pripravek se mi nevyplati, i když by třeba poptávka potom nejaka byla, uvidime kdo se ozve, je mi jasny ze to zadarmo nebude :) Kdyby mi to neházelo tolik, neřešil bych to, ale takhle nemá cenu ani investice do nastroju, ani investovat do novych klestin, vlastne bych to mohl nechat jak to je, zamknout a rict si, hold se to nepovedlo najdu si jinou zabavu, ale na to jsem do toho na muj vkus hodne investoval a navíc mam na dosah neocenitelne zkusenosti :D
Bych chtěl vidět vola, co by se to přebrušování takového "předmětu" :shock: dobrovolně pustil.
Pokud totiž má ten kužel skutečně běžet, tak by se to muselo brousit v lunetě, podle ploch pro ložiska (východisko z nouze - ale když je to celý doprasený shit, tak to opravit jinak nejde). Závit se přebrousit vůbec nedá, protože jaksi když to je akorát - po noži, tak tam prostě přídavek není - a tudíž jaksi není CO brousit.
Samozřejmě, to vřeteno určitě není vystárnuté (stabilizované), takže se stejně zase picne - že by to bylo udělaný tak jak má (zušlechtěný z Al14 a nitridovaný) je pravděpodobnost nula - protože čong by to z toho ani nevykutal :mrgreen:
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 2:25

Dopraseny to sice je, ale nevidel bych to tak hrozne jako ty. Je fakt ze urcite se na trhu najdou i lepsi produkty, i ze cinani jsou smejdi, ale delat se stim něco urcite da. Nerikam ze cekam výsledek jako třeba u repase fakt kvalitních vreten, nevidim důvod proc by se mel zavit upravovat, staci prece vybrousit ten kuzel a jestli se to umisti do lunety na dosedací plose pro lozisko, proc ne, zni to logicky. Když to dokážou tady hobici se super kvalitou, proc by toho vysledku nemohl dosáhnout clovek, co to dela denne, namitek muze byt ke vsemu milion, ale novym vřetenem to resit nebudu. Kdyby zalezelo jen na vreteni, vem to cert, ale koupil jsem cely set, navíc mam na vreteno udelanej presne drzak. Nechci se vracet zpatky k rozebrane masine.
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 2:28

milan584 píše:
Topol píše:takže se stejně zase picne - že by to bylo udělaný tak jak má (zušlechtěný z Al14 a nitridovaný) je pravděpodobnost nula - protože čong by to z toho ani nevykutal :mrgreen:
Picne myslíš co, rozhodí?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 3. 2015, 6:13

Topol píše:Dopraseny to sice je, ale nevidel bych to tak hrozne jako ty. Je fakt ze urcite se na trhu najdou i lepsi produkty, i ze cinani jsou smejdi, ale delat se stim něco urcite da. Nerikam ze cekam výsledek jako třeba u repase fakt kvalitních vreten, nevidim důvod proc by se mel zavit upravovat, staci prece vybrousit ten kuzel a jestli se to umisti do lunety na dosedací plose pro lozisko, proc ne, zni to logicky. Když to dokážou tady hobici se super kvalitou, proc by toho vysledku nemohl dosáhnout clovek, co to dela denne, namitek muze byt ke vsemu milion, ale novym vřetenem to resit nebudu. Kdyby zalezelo jen na vreteni, vem to cert, ale koupil jsem cely set, navíc mam na vreteno udelanej presne drzak. Nechci se vracet zpatky k rozebrane masine.
No a co zkusit tu cjuzovu merodu?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

31. 3. 2015, 8:07

To bych zkusil, proc ne, ale..... Nemam vedeni, nemam brusku, nemam nic. Mam jen postavenou frezku, ne router ale stojanovou jak tomu rikam a ještě nemam ani usazene vreteno presne do kolmosti, to chci udelat přes tycku s pomoci hodinek. Nemam zatím ani upinky, proste na to nemam nic. Nejak by to slo na soustruhu, nevim jak ale vedení tam je, a místo noze by slo dat brusku, priruba mi z brusky zustala. I tak kdybych mel stejny matros, musí to byt mazec, vůbec totiž nevim, ceho se chytnul, když puvodni kuzel byl sejdrem. Navíc když ocekavam nejakou presnost, musim mit presne všechno a to je pro me jako laika mazec jen na to pomyslet. Nepracuji ani tam, kde tyto věci mají. Takze když bude cena pro me schudna, v tomto pripade radci zaplatim, ale aby si někdo nedelal o me spatny obrazek nenechavam si všechno na stroji od nekoho delat, sou proste věci ve kterých si neverim.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“