Vřeteno ELTE AF60 6/2 RR

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 9. 2016, 9:02

a jaký tam má být průtok , pokud ti jde o opravdu tichý provoz tak ledičkový kompresor by to měl splňovat
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 9. 2016, 9:29

packa píše:a jaký tam má být průtok
Na toto bohužel neumim odpovědět :( Ono i s těmi bary je to dost zmatený, na vřetenu je na nálepce 6 barů, v návodu 4 bary a pán mi říkal, že oni do vřeten foukají 0.6 barů (mají nějaký rozvod po dílně) a že to stačí. ještě kouknu do návodu, ale bojim se, že to tam nebude, je to hodně řidký. Když kouknu dovnitř konektoru, tak vidím zhruba 3.5-4mm otvor dovnitř (pokud by to náhodou bylo k něčemu :)).

EDIT: V návodu je k tomu pouze: Pressurisation of front bearings (M5x8 4bar)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 10. 2016, 2:10

Ahoj,

rád bych se dopídil k co nejpřesnější specifikaci požadovaných vzduchových filtrů. Jak už jsem psal jinde, výrobce nespecifikuje nic víc, než že tam má být "separátor kondenzátu" a "filtr" (pevných částic počítám):

Obrázek

Dokumentace na webu výrobce není žádná a na dotaz přes contact form nereaguje (vzhledem k tomu, že mi nepřišla ani kopie mého dotazu, přestože jsem si jí vyžádal, odhaduju, že ta věc vůbec nefunguje).

Má někdo takovou specifikaci pro obdobné použití (třeba od nějaké konkurence)? Upřesním, že jde o air seal (nikoliv chlazení), vzduch prochází vřetenem ven krz labyrinty a zabraňuje vniku nečistot dovnitř.

Díky, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 10. 2016, 2:16

kdyz nereaguji na maily atd...
neda se tam zavolat?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 10. 2016, 2:31

a pokud napíše výrobce, třeba 50mikronovej filtr tak přibyde další téma o tom kolik propustí papírovej kapesník nebo co to tam hodláš cpát? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 10. 2016, 2:32

robokop píše:kdyz nereaguji na maily atd...
neda se tam zavolat?
Neschopnost komunikovat vedl před několika lety místní zastoupení ke zrušení spolupráce, tak nevim, jak bych uspěl já. Zcela to nevzdávám, mám jeden přímý kontakt, ale moc tomu nedávám (už jsem tam touto cestou taky jeden dotaz posílal, stejně úspěšně).
RaS píše:a pokud napíše výrobce, třeba 50mikronovej filtr tak přibyde další téma o tom kolik propustí papírovej kapesník nebo co to tam hodláš cpát? :D
Dej už si pohov.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 10. 2016, 2:36

já se snažím poradit :D
když tam dáš tohle tak můžeš být klidný,
http://www.naradi-vzduch.cz/levnekompre ... tr-2044067" onclick="window.open(this.href);return false;
já mám u mašiny předepsanejch 10mikronů ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 10. 2016, 2:50

RaS píše:já se snažím poradit :D
OK, promiň. Kdyžtak si to PET vlákno přečti znovu, pár věcí jsi pochopil špatně (třeba funkci papírovejch kapesníků).
RaS píše:když tam dáš tohle tak můžeš být klidný,
http://www.naradi-vzduch.cz/levnekompre ... tr-2044067" onclick="window.open(this.href);return false;
já mám u mašiny předepsanejch 10mikronů ..
Dík! Co vlhkost? Mohl bys případně dodat celý ten "předpis", třeba mě tam trkne ještě něco (chtěl bych vidět, jak vypadá opravdická dokumentace :))?

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

2. 10. 2016, 3:25

Thomeeque píše:
RaS píše:já se snažím poradit :D
OK, promiň. Kdyžtak si to PET vlákno přečti znovu, pár věcí jsi pochopil špatně (třeba funkci papírovejch kapesníků).
RaS píše:když tam dáš tohle tak můžeš být klidný,
http://www.naradi-vzduch.cz/levnekompre ... tr-2044067" onclick="window.open(this.href);return false;
já mám u mašiny předepsanejch 10mikronů ..
Dík! Co vlhkost? Mohl bys případně dodat celý ten "předpis", třeba mě tam trkne ještě něco (chtěl bych vidět, jak vypadá opravdická dokumentace :))?

T.
Fischer Precise má předepsaný 5 a nebo 1 mikrony filtr (podle typu) a co se týče vlhkosti - pro takový levný vřeteno, kde vzduch slouží navíc pouze jako výplach labyrintu, by mohla stačit adsorpce na 3°C (což splňuje každý slušný šroubový kompresor s suškou a pořádným filtrem).
Doufám, že to na doma :D je dostatečná specifikace.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22404
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 10. 2016, 3:54

kdyz nesezenes specifikace
bylo by dobre alespon zjistit kudy v tom vretenu ten vzduch chodi a jestli ma sanci se dostat k loziskum
ja osobne se priklanim k tomu ze tam vpodstate zadna takova zabrana nebude

tudiz treba kdyz se ti tam bude srazet voda z mizerneho zdroje vzduchu + nejakej bordel
tak bych zvazil zda se na ten ofuk radeji uplne nevyprdnout nez si ladovat vodu do kua drahejch lozisek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 10. 2016, 5:35

robokop píše:kdyz nesezenes specifikace
bylo by dobre alespon zjistit kudy v tom vretenu ten vzduch chodi a jestli ma sanci se dostat k loziskum
To je asi dobrej nápad, ale jak? Rozebrat? Do toho nejdu. Tady (případně imo horší v katalogu na straně 115; btw. slušnej archiv) je vnitřní uspořádání, ale nic jistýho se z toho řekl bych vykoukat nedá, jen že to nahoře vstupuje do nějakýho vývrtu v plášti, ale kam přesně vývrt vede atd. už ne.
robokop píše:ja osobne se priklanim k tomu ze tam vpodstate zadna takova zabrana nebude
Taky se klonim k tomu, že se vzduch minimálně parazitně k ložiskům dostane (i když krz ně to asi foukat nebude, to by asi vyfoukalo to doživotní mazání..?).
robokop píše:tudiz treba kdyz se ti tam bude srazet voda z mizerneho zdroje vzduchu + nejakej bordel
tak bych zvazil zda se na ten ofuk radeji uplne nevyprdnout nez si ladovat vodu do kua drahejch lozisek
Hmm, když já tim chci dělat i cuprex atp., to je asi dost riskantní. Jinak kromě ceny jsem byl varován i před výměnou, přej to pořádně uměj jen v tý Itálii.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 12. 2016, 4:07

Zdar,

přemýšlím nad zadáním výroby alternativního uchycení, originální držák je moc pěknej, ale dost nekompatibilní se stávajícím Zkem zázraku™, nechci to celý překopávat. Nápad je udělat dva, které se přišroubují krz desku přímo na vozíky Z-ka do M4 otvorů (nejde o lineáry, vypadají takto), díky tomu to nebudu muset nijak modifikovat, jen vyšroubuju stávající šroubky, taky to skoro určitě bude nejtužší možné uchycení. Vozíky (resp. jejich osy) jsou od sebe 68mm, vřeteno má průměr 60mm, takže je to dost těsný, ale něco se vymyslet dalo.
drzaky_vozik_vreteno.png
drzaky_vozik_vreteno.png (8.14 KiB) Zobrazeno 5056 x
drzaky_kontext.png
drzaky_dural.png
drzaky_dural.png (9.48 KiB) Zobrazeno 5056 x
Zvažuju, jestli je lepší levá nebo pravá varianta: levá by se mi asi líbila víc*, ale nevím, jak košer je utahovat to dvěma šrouby mimo horizontální osu (bojím se, že by se to při nesymetrickém utahování křivilo a zakusovalo do těla vřetena), pravá by se teoreticky dala udělat tenčí, taky se asi bude snadněji vyrábět.

Základní rozměry: 88/100 x 67.5 x 26

Vnější rohy bych možná ještě zkosil, ale to jsou detaily.

Dík za názor, T.

PS: Moc by mě zajímalo, podle čeho se fórum rozhoduje, jestli PNG zobrazí 1:1 se scrollbary nebo jako náhled (kdyžtak si obrázek nechte zobrazit samostatně přes pravé tlačítko).

*EDIT: čim víc nad tím přemýšlím, tim víc se mi líbí varianta pravá :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

7. 12. 2016, 10:15

proč to neuděláš nějak takhle, když tam nemáš na šrouby místo (dost masa)?
1.png
1.png (12.21 KiB) Zobrazeno 4998 x
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8914
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 12. 2016, 10:17

Zvažoval jsem. Ale přijde mi poněkud neurčitý, jak se to bude při stahování ohýbat. Taky jsou u mojí varianty všechny vrty jedním směrem (jednodušší výroba).
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

7. 12. 2016, 10:32

Thomeeque píše:Přijde mi poněkud neurčitý, jak se to bude při stahování ohýbat.
Tak ty objímky nejdřív stáhneš na vřeteno a pak až to celé přišroubuješ k Z :wink:
Stejně si myslím, že šrouby, které objímky drží by měly být během stahovaní vřetenové jednotky dotaženy hódně zlehka *1), abys dodržel vzájemnou centricitu obou objímek. Po stažení vřetenové jednotky v objímkách seřídit kolmost osy vřetena ke stolu a pak až teprve utáhnout šrouby, kterými jsou objímky drženy na fest.
*1) klidně by jsi mohl do objímek stáhnout vřetenovou jednotku mimo frézku, ale takhle zaručíš rozteč objímek a hlavně jednu rovinu jejich zádových ploch.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“