Grafické rozhraní pro Grbl na Arduinu

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
quak
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 6. 2012, 11:51

22. 2. 2015, 7:41

Zdravím všechny bastlíře .

Zkoušeli jsme nedávno několik "firmwarů" do Arduina abychom měli nějaký slušný a obecně použitelný interpretr G-kodu. Všechny v zásadě vycházejí ze stejného základu a jsou přizpůsobeny hlavně pro 3D tiskárny. Jako docela použitelné pro CNC frézku se jeví GRBL.

Nicméně k tomu aby to to bylo úplně vymazlený to chce ještě nějaký hezký, elegantní a spolehlivý grafický rozhraní do Windows. Vím asi o třech různých , ale působí tak nemastně neslaně.
Docela mě zaujal http://chilipeppr.com/grbl" onclick="window.open(this.href);return false; vypadá to elegantně, ale trochu mě děsí, že to běží na internetovém prohlížeči... Máte někdo nějakou zkušenost ?

Existuje nějaké elegantní freewarové grafické rozhraní na Windows, pro GRBL zařízení ?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

22. 2. 2015, 7:49

docela pěkně je udělaný JCNC
Uživatelský avatar
quak
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 6. 2012, 11:51

22. 2. 2015, 8:05

Díky... Na pohled to vypadá zajímavě.. Další námět na zkoušení :-)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 2. 2015, 11:25

Když jsem experimentoval s tím Chilipepprem, tak jsem si říkal, že to snad psal mimozemšťan.
A když vidím tváho avatara, tak začíná dávat smysl, že se ti líbil. ;-)
Jinak pro běžného pozamšťana mi to přišlo jako úplně nepoužitelné. Pokud to někdo úspěšně rozjede a bude s tím spokojený, dejte pak prosím vědět.
Uživatelský avatar
quak
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 6. 2012, 11:51

23. 2. 2015, 6:05

Mex píše:Když jsem experimentoval s tím Chilipepprem, tak jsem si říkal, že to snad psal mimozemšťan.
A když vidím tváho avatara, tak začíná dávat smysl, že se ti líbil. ;-)
Jinak pro běžného pozamšťana mi to přišlo jako úplně nepoužitelné. Pokud to někdo úspěšně rozjede a bude s tím spokojený, dejte pak prosím vědět.
Ještě jsme to nepodrobili úplně detailnímu zkoumání, takže kdo ví jak by to vypadalo v běžném používání :-) Ale je tam zajímavá možnost připojit webkameru a dívat se na to, co to dělá třeba z místnosti (nebo z jiného města :-) to je ale spíše vychytávka pro 3D tiskárnu která může jet mnoho hodin...

A jaký je tedy tvůj favorit mezi ovládacími rozhraními ??
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 2. 2015, 7:37

Psal jsem to nedávno ve vlákně Arduino Due http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?p=162096#p162096" onclick="window.open(this.href);return false;
V téhle oblasti je to podle mě fakt dost špatné.
Nejvíc se mi asi líbilo JCNC, mimo jiné proto, že jako jediné není psáno v Javě (kterou naprosto upřímně nanávidím).
Chystám se některý večer nasypat GRBL do Arduina a trochu to vyzkoušet. Zatím jsem experimentoval jen s TinyG2, a tam je těch problémů ještě mnohem víc, protože žádný z těch G-code senderů s ním nespolupracuje dobře.

Na připojení web kamery přece nepotřebuju CNC SW. To mi zprostředkuje jakýkoli nezávislý SW, který může běžet na tom samém nebo i jiném počítači, připadně i jen samotná IP kamera.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“