Kurzy programovania CNC

Odpovědět
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

13. 4. 2012, 11:09

Ahoj.
Chcel by som sa naučiť programovať a ovládať CNC.
Nemám priamo strojárske vzdelanie no bavilo by ma to. Preto by som rád našiel, ideálne akreditovaný kurz programovania, kde sa preberá všetko potrebné.
O jednom viem, otvorí sa možno o 3 mesiace čo je celkom dlhá doba a napokon to zas neotvoria pre slabý záujem ako boli posledné 2, na ktoré som čakal od Vianoc.
Dĺžku kurz si predstavujem čím dlhšiu. Jednotýždňové sa mi zdajú celkom málo. Však len zo 2 dni si človek zvyká na lektora. Preto by bol ideálne > 150 hodín.
Na lokalite nezáleží, ale radšej rozvinutejšie mestá ako Praha, Bratislava (kôli brigáde popri) či okolie Žiar nad Hronom to by som mal zas blízko.

Ak máte niekto info o vhodnom školení, prípadne iný nápad ako sa dostať do problematiky v prevádzke budem vám vďačný.
Naozaj je to problém aj pre organizátorov takýchto školení a ja sa čudujem, že sa o tom nediskutuje verejne. Dosť by to ulahčilo organizáciu.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Uživatelský avatar
RAIDEN
Příspěvky: 121
Registrován: 29. 5. 2011, 9:31

14. 4. 2012, 12:21

Hm to bych taky rád..
Zatim jsem nevymyslel nic lepšího než naučit se to sám. Stáhnul jsem si FeatureCAM,je to zadarmo.Snad se to nějak podá :wink:
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

15. 4. 2012, 11:47

No teraz 23.4.2012 v BA otvaraju tyzdenny kurz za 500€. Tyzden sa mi zda ale malo. Nikdy som na CNC nerobil. Len som ho sledoval ako pozorovatel vo firme v Nemecku.

A to vazne nikdo nema info o dalsich kurzoch? Hadam sa nemam prihlasit na SOU strojarske aby som sa na tom niekde mohol naucit :).
Myslim si, ze dobre vedeny intenzivny kurz da ucasnikom ovela viac ako 4 roky strednej. Laxny pristup zo strany ziakov a uz aj ucitelov sa podpise aj pod vysledkom vzdelavacieho procesu.
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2012, 12:33

Alebo nemá nieto nejaký video kurz? Ako nieje to najlepšie,ale zasa lepšie ako nič aj keď žiadny “papier” o absolvovaní nedostaneme :D
Vasek
Příspěvky: 199
Registrován: 22. 3. 2008, 9:19
Bydliště: Nymburk

18. 4. 2012, 6:42

Zkuste kontaktovat pana Staňka z t-supportu, vstanek@t-support.cz ,pořádá kurzy programování i pro absolutní začátečníky a nabízí i rekvalifikační kurzy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní veci kolem programovani“